ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 серпня 2011 р. № 2а-7401/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд,
у складі:
головуючого-суддіЛанкевича А.З.
секретар судового засіданняГіщинська С.Я.
за участі
представників
позивачаОСОБА_1
відповідачаОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства «Калина-ЛТД»до Державної податкової інспекції у м.Червонограді про скасування рішень,-
встановив :
Львівським окружним адміністративним судом отримано позовну заяву, в якій позивач просить: скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0003342381/0 від 11 листопада 2010 року на суму 4 832, 25 грн.; скасувати рішення Державної податкової адміністрації Львівської області від 13 січня 2011 року №719/10/25-005/59 про результати розгляду первинної скарги та рішення Державної податкової адміністрації України про результати розгляду скарги №2427/6/25-0415 від 04 лютого 2011 року.
Посилається на те, що за результатами проведеної відповідачем планової виїзної перевірки позивача з питань дотримання останнім вимог податкового та іншого законодавства за період його господарської діяльності з 01 квітня 2009 року по 30 червня 2010 року складено Акт перевірки №2835/2301/33724094 від 29 жовтня 2010 року в якому зазначені необгрунтовані висновки про допущення позивачем порушень вимог п.2.8, п.2.10, п.2.11 глави 2, п.3.1, п.3.10 глави 3, п.7.39, п.7.41 глави 7 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою правління Національного Банку України від 15 грудня 2004 року №637 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року №40/10320. Зазначає, що на підставі Акту перевірки відповідачем 11 листопада 2010 року винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення №0003342381/0. Стверджує, що за результатами адміністративного оскарження вищенаведеного повідомленя-рішення до Державної податкової адміністрації у Львівській області, Державної податкової адміністрації України, рішеннями вказаних органів скарги позивача залишено без задоволення, а сума визначена у вищенаведеному податковому повідомленні-рішенні - без змін. На підтвердження позицій про відсутність зазначених в Акті перевірки порушень з боку позивача, такий посилається на п.2.3, 2.4, 2.12 вищенаведеного Положення.
Від відповідача надійшли письмові заперечення проти позову, в яких він просить в позові відмовити, посилається на те, що таким проведена планова виїзна перевірка позивача з питань дотримання останнім вимог податкового та іншого законодавства за період його господарської діяльності з 01 квітня 2009 року по 30 червня 2010 року, за результатами якої складено Акт перевірки №2835/2301/33724094 від 29 жовтня 2010 року. На підставі вищезазначеного Акту перевірки 11 листопада 2010 року винесено податкове повідомлення-рішення №0003342381/0, яким позивачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 4 832, 25 грн. Стверджує, що відповідачем правомірно та обґрунтовано винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення, з урахуванням вимог п.2.8, п.2.10, п.2.11 глави 2, п.3.1, п.3.10 глави 3, п.7.39, п.7.41 глави 7 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою правління Національного Банку України від 15 грудня 2004 року №637 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року №40/10320. Зазначає, що аргументи позивача не спростовують наявних порушень, зафіксованих в Акті перевірки та відповідно не можуть бути підставами для скасування оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.
Представник позивача, в судовому засіданні, позовні вимоги підтримала, просить їх задоволити, посилається на підстави викладені в позовній заяві.
Представник відповідача, в судовому засіданні, проти позову заперечив, просить відмовити в його задоволенні з підстав викладених в письмових запереченнях проти позову.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
В період з 27 серпня по 22 жовтня 2010 року на підставі направлень Державної податкової інспекції у м.Червонограді Львівської області №338/23-1 від 27 серпня 2010 року, №353/23-1 від 07 вересня 2010 року, №378/23-1 від 24 вересня 2010 року, №393/23-1 від 04 жовтня 2010 року, №406/23-1 від 15 жовтня 2010 року працівниками Державної податкової інспекції у м.Червонограді Львівської області проведена планова виїзна перевірка позивача з питань дотримання останнім вимог податкового та іншого законодавства за період його господарської діяльності з 01 квітня 2009 року по 30 червня 2010 року, за результатами якої складено Акт перевірки №2835/2301/33724094 від 29 жовтня 2010 року.
Як вбачається з висновків вищенаведеного Акту перевірки, зокрема те, що стосується даного позову, відповідачем встановлено порушення зі сторони позивача вимог п.2.8, п.2.10, п.2.11 глави 2, п.3.1, п.3.10 глави 3, п.7.39, п.7.41 глави 7 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою правління Національного Банку України від 15 грудня 2004 року №637 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року №40/10320.
На підставі вищезазначеного Акту перевірки відповідачем 11 листопада 2010 року винесено податкове повідомлення-рішення №0003342381/0, яким позивачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 4 832, 25 грн.
Відповідач на підтвердження своєї позиції щодо правомірності винесення оскаржуваного повідомлення-рішення та обґрунтованості висновків перевірки, вказує на те, що позивачем проводилась видача готівки не в день складання касового видаткового ордеру, що призвело до перевіщення готівки в касі підприємства в розмірі 695 грн. Крім того, встановлено факти неправомірної видачі готівки в сумі 2 388, 10 грн. під звіт працівникам, які повністю не розрахувались за попередньо видані їм кошти та факти несвоєчасного звітування одержаних під звіт готівкових коштів в сумі 11 380, 90 грн.
За результатами адміністративного оскарження вищенаведеного податкового повідомлення-рішення до Державної податкової адміністрації у Львівській області, Державної податкової адміністрації України, скарги позивача залишено без задоволення, а сума визначена у вищенаведеному податковому повідомленні-рішенні - без змін.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Пунктом 2.11 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою правління Національного Банку України від 15 грудня 2004 року №637 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року №40/10320, передбачено, що видача готівкових коштів під звіт або на відрядження (далі - під звіт) здійснюється відповідно до законодавства України. Видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівкових коштів під звіт. Якщо підзвітній особі одночасно видана готівка як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі для закупівлі сільськогосподарської продукції у населення та заготівлі вторинної сировини), то строк, на який видана готівка під звіт на ці завдання, може бути продовжено до завершення терміну відрядження. Видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми. Звітування за одержані під звіт готівкові кошти здійснюється відповідно до законодавства України.
Згідно пункту 3.1 глави 3 вищенаведного Положення, касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням спеціальних платіжних засобів, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів.
Відповідно до п.2.8 глави 2 вищенаведного Положення, підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) в межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обов'язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки. Відокремлені підрозділи підприємств - юридичних осіб можуть здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас таких юридичних осіб або до будь-якого банку для її переказу і зарахування на банківські рахунки зазначених юридичних осіб.
В п.2.10 глави 2 вищенаведного Положення зазначено, що підприємства мають право зберігати у своїй касі готівку, одержану в банку для виплат, що належать до фонду оплати праці, а також пенсій, стипендій, дивідендів (доходу), понад установлений ліміт каси протягом трьох робочих днів, уключаючи день одержання готівки в банку. Для проведення цих виплат працівникам віддалених відокремлених підрозділів підприємств залізничного транспорту та морських портів готівка може зберігатися в їх касах понад установлений ліміт каси протягом п'яти робочих днів, уключаючи день одержання готівки в банку. Готівка, що одержана в банку на інші виплати, має видаватися підприємством своїм працівникам у той самий день. Суми готівки, що одержані в банку і не використані за призначенням протягом установлених вище строків, повертаються підприємством до банку не пізніше наступного робочого дня банку або можуть залишатися в його касі (у межах установленого ліміту).
Пунктом 5.8 глави 5 вищенаведного Положення передбачаено, що якщо підприємством ліміт каси не встановлено (незалежно від причин такого невстановлення), то ліміт такої каси вважається нульовим. У цьому разі вся готівка, що перебуває в його касі на кінець робочого дня і не здана підприємством відповідно до вимог цього Положення, вважається понадлімітною.
Відповідальність за дотримання порядку ведення операцій з готівкою, згідно п.7.3 глави 7 вищенаведного Положення, покладається на підприємців, керівників підприємств. Особи, які винні в порушенні порядку ведення операцій з готівкою, притягуються до відповідальності в установленому законодавством України порядку. У разі виявлення порушень установленого порядку ведення операцій з готівкою органи державної податкової служби України застосовують до порушників штрафні санкції на підставі подання органів контролю згідно з законодавством України.
Згідно ст.1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день; за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також за видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів - у розмірі 25 відсотків виданих під звіт сум.
Враховуючи вищезазначене та те, що позивачем в спростування висновків перевірки наведено лише ряд правових норм, які не врегульовують спірних правовідносин, і не представлено суду жодних доказів на підтвердження позицій останнього про відсутність порушень норм з регулювання обігу готівки, позовні вимоги позивача до задоволення не підлягають.
На підставі ст.94 вищенаведеного Кодексу із урахуванням того, що рішення ухвалене на користь відповідача, який є суб'єктом владних повноважень, жодні документально підтверджені судові витрати понесені позивачем не підлягають відшкодуванню з Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
В задоволенні позову Приватного акціонерного товариства «Калина-ЛТД»до Державної податкової інспекції у м.Червонограді про скасування рішень - відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений вищенаведеним Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Повний текст постанови виготовлено 04 серпня 2011 року.
ГоловуючийЛанкевич А.З.