Постанова № 51851896, 02.09.2015, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.09.2015
Номер справи
806/2773/15
Номер документу
51851896
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 вересня 2015 року м.Житомир справа № 806/2773/15

час прийняття: год. хв. категорія 3.1.3

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Черняхович І.Е.,

секретар судового засідання Господарчук І.В.,

за участю: представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Овруцької міської ради Житомирської області до Овруцького районного сектору Управління державної міграційної служби в Житомирській області про визнання дій протиправними, скасування реєстрації місця проживання,

встановив:

Овруцька міська рада Житомирської області звернулась до суду з позовом, в якому просить:

- визнати дії Овруцького районного сектору Управління державної міграційної служби в Житомирській області гр. ОСОБА_3 від 19.09.2014 протиправними;

- скасувати реєстрацію місця проживання гр. ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1.

В обґрунтування позову зазначає, що проведення реєстрації місця проживання гр. ОСОБА_3 відбулось з порушенням норм чинного законодавства, зокрема Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів, затвердженого наказом МВС від 22.11.2012 № 1077.

Представник позивача в судовому засіданні просив позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнала та не заперечувала проти задоволення позовних вимог.

Розглянувши подані сторонами документи, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення на них, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, а також враховуючи визнання позову відповідачем, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.

Встановлено, що 19 вересня 2014 року Овруцьким районним сектором Управління державної міграційної служби в Житомирській області проведено реєстрацію місця проживання гр. ОСОБА_3 за адресою АДРЕСА_2.

20 січня 2015 року виконавчим комітетом Овруцької міської ради Житомирської області було отримано від Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради повідомлення про реєстрацію гр. ОСОБА_3 за зазначеною вище адресою.

Судом, при перевірці юридичної та фактичної обґрунтованості обставин та мотивів, покладених суб'єктом владних повноважень в основу спірного рішення на відповідність вимогам ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено наступне.

Перш за все необхідно зазначити, що суд критично ставиться до обставин, що викладені в письмових запереченнях ОСОБА_3, оскільки Рішенням Овруцького районного суду Житомирської області від 31.03.2014 у справі №286/54/14-ц, яке залишено без змін Ухвалою Апеляційного суду Житомирської області від 26.05.2014, в задоволенні позову ОСОБА_3 до Овруцької міської ради про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю відмовлено за безпідставністю. Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Спірні правовідносини регулюються, зокрема, Порядком реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів», затвердженого Наказом МВС від 22.11.2012, № 1077 (далі - Порядок).

Пунктом 1.2. Порядку визначено, що реєстрація місця проживання або місця перебування особи - внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси, за якою з особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції. Відомості про місце проживання та місце перебування особи вносяться до паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (далі - паспортний документ), довідки про звернення за захистом в Україні.

Приписами пункту 1.3. Порядку, встановлено, що реєстрація / зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється управліннями, відділами (секторами) Державної міграційної служби України (далі - ДМС України) в районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення (далі - територіальний підрозділ ДМС України) у день подання особою документів. Реєстрація місця проживання особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.

Представник відповідача в судовому засіданні не заперечувала, що при здійсненні реєстрації місця проживання гр. ОСОБА_3 за адресою АДРЕСА_2, остання надала лише технічний паспорт на квартиру, однак, з невідомих причин, посадовою особою Овруцького районного сектору Управління державної міграційної служби в Житомирській області було здійснено реєстрацію місця проживання гр. ОСОБА_3, що є грубим порушенням пункту 2.2 Порядку, яким встановлено, що для реєстрації місця проживання особа або її законний представник подає до територіального підрозділу ДМС України, а після утворення центрів надання адміністративних послуг (далі - центр) - до відповідного центру, зокрема, документи, що підтверджують право на проживання в житлі - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди) або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім'ї на реєстрацію місця проживання.

Однак, як пояснила в судовому засіданні представник позивача, зазначене житло є комунальною власністю територіальної громади міста Овруча, а тому відповідно до чинного законодавства для реєстрації особи у вказаному житловому приміщенні необхідна згода Овруцької міської ради, якої отримано не було. Зазначений факт представником відповідача не заперечувався.

Представник позивача в судовому засіданні пояснила, що Овруцька міська рада Житомирської області зверталась до Овруцького районного сектору Управління державної міграційної служби в Житомирській області з вимогою зняття з реєстрації місця проживання гр. ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_2, однак було отримано листи - відповіді з яких вбачається, що позивачу рекомендовано звернутись до суду з питанням зняття з реєстрації гр. ОСОБА_3 за зазначеним вище місцем проживання.

Як вбачається зі змісту пункту 7.1. Порядку, реєстрація / зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи скасовується в разі їх проведення з порушенням вимог законодавства.

В судовому засіданні встановлено, та представником відповідача не заперечувалось, що відповідачем не було дотримано положень чинного законодавства України що регулює порядок реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання особи, що призвело до порушення прав позивача

З огляду на викладене, суд вважає, що дії відповідача щодо реєстрації місця проживання громадянки ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_2, є протиправними, а тому реєстрація місця проживання гр. ОСОБА_3 за вказаною адресою підлягає скасуванню.

Керуючись статтями 158-162, 168, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

постановив:

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії районного сектору Управління державної міграційної служби в Житомирській області щодо реєстрації місця проживання громадянки ОСОБА_3 від 10.09.2014 року.

Скасувати реєстрацію місця проживання громадянки ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя І.Е.Черняхович

Повний текст постанови виготовлено: 07 вересня 2015 р.