Ухвала суду № 51851452, 09.09.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2015
Номер справи
813/5373/15
Номер документу
51851452
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

09 вересня 2015 року № 813/5373/15

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кедик М.В., ознайомившись з адміністративним позовом Малехівської сільської ради Жовківського району Львівської області до Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації визнання протиправним і скасування рішення, -

встановив:

Малехівська сільська рада Жовківського району Львівської області звернулась до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації визнання протиправним і скасування рішення від 07.07.2015 року № 1380 «Про схвалення проекту перспективного плану спроможності територіальних громад Львівщини».

Відповідно до вимог ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), суддя після одержання позовної заяви, серед іншого з’ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, визначеним статтею 106 цього Кодексу.

Перевіривши матеріали адміністративного позову, суддею встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, передбачених ст. 106 КАС України.

Згідно з ч. 2 ст. 106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості – зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Як вбачається з матеріалів позову, позивачем до позовної заяви додано рішення від 07.07.2015 року № 1380 «Про схвалення проекту перспективного плану спроможності територіальних громад Львівщини», проте таке не є належним доказом в розумінні ст.79 КАС України, оскільки оскаржене рішення не завірене в установленому порядку. Зазначене є суттєвим недоліком доказ та позбавляє його статусу письмового доказу.

Крім того, суддя зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви, додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно з ст. 4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

З урахуванням внесених в Закон України "Про судовий збір" змін Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 року № 484-VIII, який набрав чинності з 01.09.2015 року, судовий збір за подання суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Як вбачається із доданого до позовної заяви документа про сплату судового збору – квитанції від 11.08.2015 року № 0.0.420092826, позивачем сплачено судовий збір у розмірі 146,16 грн, проте згідно штампу Укрпошти на поштовому конверті адміністративний позов було подано 04.09.2015 року, тобто після набрання чинності змін до Закон України "Про судовий збір".

Сплата судового збору здійснюється за наступними платіжними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО 825014; рахунок 31217206784003; код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу – судовий збір за подання позову до (вказати найменування відповідача).

Відповідно до частини 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст.ст.106, 108, 165, КАС України, суддя, -

ухвалив :

Позовну заяву Малехівської сільської ради Жовківського району Львівської області до Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації визнання протиправним і скасування рішення – залишити без руху.

Позивачу надати строк до 28 вересня 2015 року для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків.

Роз'яснити, що у випадку неусунення в установлений термін недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.

Суддя Кедик М.В.