8.3.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Про зупинення провадження
09 вересня 2015 року СєвєродонецькСправа № 820/17126/14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Басової Н.М.
при секретарі судового засідання: Кононовій О.О.,
за відсутності сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання позивача ОСОБА_1 про зупинення провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Новоайдарського відділення Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання незаконними дій та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.01.2014 №0000011700,-
ВСТАНОВИВ:
05 серпня 2015 року до Луганського окружного адміністративного суду для подальшого розгляду з Харківського окружного адміністративного суду надійшла адміністративна справа №820/17126/14 за позовом ОСОБА_1 до Новоайдарського відділення Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання незаконними дій та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.01.2014 № НОМЕР_1.
Ухвалою суду від 10 серпня 2015 справу прийнято до провадження та призначено до судового розгляду.
Позивач в судове засідання не прибув. Про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином. Надав до суду заяву про зупинення провадження по даній справі до набрання законної сили рішення у справі №820/147/15 за позовом ОСОБА_2 до Міністерства юстиції України про визнання незаконною бездіяльність Міністерства юстиції України щодо усунення порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно правових актів, оскільки предметом спору у якій є визнання незаконною бездіяльність Міністерства юстиції України щодо усунення порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно правових актів, визнання Наказу Міністерства доходів і зборів України № 54 від 17 квітня 2013року "Про затвердження Положень про територіальні органи Міндоходів у Луганській області" таким, що підлягає державній реєстрації органами Міністерства юстиції України оскільки є наказом про затвердження положень, зведені норми права яких визначають організацію діяльності органів виконавчої влади територіальних органів Міндоходів у Луганській області, норми яких зачіпають права громадян і є обов'язковими для громадян, інших міністерств, органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, визнання його не чинним з моменту його прийняття та зобов'язання Міністерства юстиції України вжити заходів щодо усунення порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно правових актів.
Своє клопотання обгрунтовує тим, що дана справа не може бути розглянута до набрання законної сили рішення у справі №812/147/15, при цьому посилався на норми п.3 ч.2 ст.156 КАС України (т.2 а.с.8-13).
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Розглянувши заявлене клопотання, оглянувши матеріали справи, суд виходить з наступного.
З тексту позовної заяви ОСОБА_1 вбачається, що відповідачем по справі він зазначає особу з назвою "Новоайдарське відділення Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області", тим саме не визнаючи юридичний статус відповідача (т.1 а.с.3-5).
З матеріалів справи також вбачається, що в провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебувала справа №812/147/15 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Міністерства юстиції України про визнання незаконною бездіяльність Міністерства юстиції України щодо усунення порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно правових актів, оскільки предметом спору у якій є визнання незаконною бездіяльність Міністерства юстиції України щодо усунення порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно правових актів, визнання Наказу Міністерства доходів і зборів України № 54 від 17 квітня 2013року "Про затвердження Положень про територіальні органи Міндоходів у Луганській області" таким, що підлягає державній реєстрації органами Міністерства юстиції України оскільки є наказом про затвердження положень, зведені норми права яких визначають організацію діяльності органів виконавчої влади територіальних органів Міндоходів у Луганській області, норми яких зачіпають права громадян і є обов'язковими для громадян, інших міністерств, органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, визнання його не чинним з моменту його прийняття та зобов'язання Міністерства юстиції України вжити заходів щодо усунення порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно правових актів (т.2 а.с.9-13).
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 14 липня 2015 року справа №812/147/15 передана на розгляд до окружного адміністративного суду міста Києва (т.2 а.с.34-35).
Ухвалою окружного адміністративного суду міста Києва від 13 серпня 2015 року справа №812/147/15 прийнята до провадження та призначена до судового розгляду у попередньому судовому засіданні на 05.10.2015 (т.2 а.с.36).
Згідно п.3 ч.1 ст.156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про те, що клопотання позивача є обгрунтованим, а тому його слід задовольнити.
Керуючись п.3 ч.1 ст.156 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання позивача ОСОБА_1 про зупинення провадження по справі задовольнити.
Провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Новоайдарського відділення Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання незаконними дій та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.01.2014 № НОМЕР_1 зупинити до набрання законної сили судового рішення по справі №820/147/15 за позовом ОСОБА_2 до Міністерства юстиції України про визнання незаконною бездіяльність Міністерства юстиції України щодо усунення порушень законодавства про державну реєстрацію нормативно правових актів.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
СуддяОСОБА_3