ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 липня 2015 р. Справа № 804/6615/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Турлакової Н.В., розглянувши у письмовому провадженні в місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Дніпропетровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства «УКРАВТОГАЗ» про стягнення штрафу,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла позовна заява Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства «УКРАВТОГАЗ» з позовними вимогами про стягнення з Закритого акціонерного товариства «УКРАВТОГАЗ» штрафів на загальну суму 5 100,00 грн. до державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у відношенні до Закритого акціонерного товариства «УКРАВТОГАЗ» було складено Акти про правопорушення на ринку цінних паперів від 11.02.2015р. №48-ДН-1-Е, від 11.02.2015р. №49-ДН-1-Е та Акт від 11.02.2015р. №51-ДН-1-Е, згідно яких винесено ряд постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно до яких до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 5 100,00 грн., яка на час звернення до суду залишається не сплаченою.
Представник позивача надіслав до суду клопотання з проханням розглянути позов за його відсутності, в порядку письмового провадження.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, до суду не зявився.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України справу призначено до розгляду у письмовому провадженні на підставі наявних в справі доказів, за відсутності сторін.
Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.
Згідно з відомостями, зазначеними на Єдиному інформаційному масиві даних про емітентів цінних паперів (http://smida.gov.ua), територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 12.07.2004 р. була здійснена реєстрація випуску цінних паперів Закритого акціонерного товариства «УКРАВТОГАЗ» та видано свідоцтво № 190/10/1/2004, а отже, ЗАТ «УКРАВТОГАЗ» є емітентом цінних паперів.
Постановами Комісії з цінних паперів та фондового ринку про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів №0300/03-01/03, № 0299/03-01/03 та №0297/03-01/03 від 27.01.2015 р. порушувались справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні до Закритого акціонерного товариства «УКРАВТОГАЗ».
Зазначені постанови направлялись відповідачу, що підтверджується списком рекомендованих листів, відправлених ДТУ НКЦПФР з Головпоштамту від 29.01.2015 р. та фіскальними чеками, копії яких наявні в матеріалах справи.
Так, за не опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної ОСОБА_1 України, Кабінету Міністрів України або Комісії, регулярної річної інформації за 2013р. до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженою особою комісії було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 48-ДН-1-Е від 11.02.2015 р.
Постановою від 11.02.2015 р. про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів призначено розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні Публічного акціонерного товариства «УКРАВТОГАЗ».
Зазначена Постанова разом із Актом №48-ДН-1-Е від 11.02.2015 р. направлена відповідачу, що підтверджується списком рекомендованих листів, відправлених ДТУ НКЦПФР з Головпоштамту 12.02.2015 р. та фіскальним чеком, копії яких наявні в матеріалах справи.
На підставі пункту 5 частини 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та пункту 1 розділу XVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012р. №1470, уповноваженою особою Комісії було винесено постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №44-ДН-1-Е від 25.02.2015 р., відповідно до якої до відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 1700,00 грн.
Зазначена постанова направлена відповідачу, що підтверджується списком рекомендованих листів, відправлених ДТУ НКЦПФР з Головпоштамту 26.02.2015 р. та фіскальним чеком, копії яких наявні в матеріалах справи.
Доказів оскарження постанови № 44-ДН-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 25.02.2015 р. відповідачем не надано.
Також, за нерозміщення регулярної річної інформації за 2013 рік в загальнодоступній інформаційній базі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів регулярної річної інформації, уповноваженою особою комісії було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 51-ДН-1-Е від 11.02.2015 року, відповідно до якого відповідачем порушено вимоги Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, яке затверджене рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013 №2826 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.12.2013р. за № 2180/24712, що регулює склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку інформації емітентами цінних паперів та подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Постановою від 11.02.2015 р. про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів призначено розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні Публічного акціонерного товариства «УКРАВТОГАЗ».
Зазначена Постанова разом із Актом №51-ДН-1-Е від 11.02.2014 р. направлена відповідачу, що підтверджується списком рекомендованих листів, відправлених ДТУ НКЦПФР з Головпоштамту 12.02.2015 р. та фіскальним чеком, копії яких наявні в матеріалах справи.
На підставі пункту 6 частини 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та пункту 1 розділу XVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012р. №1470, уповноваженою особою Комісії, за нерозміщення інформації в загальнодоступній базі даних, було винесено постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 47-ДН-1-Е від 25.02.2015р., відповідно до якої до відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 1700,00 грн.
Зазначена постанова направлена відповідачу, що підтверджується списком рекомендованих листів, відправлених ДТУ НКЦПФР з Головпоштамту 26.02.2015 р. та фіскальним чеком, копії яких наявні в матеріалах справи.
Доказів оскарження постанови № 47-ДН-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 25.02.2015р. відповідачем не надано.
За неподання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярної річної інформації за 2013р., уповноваженою особою Комісії було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 49-ДН-1-Е від 11.02.2015 р.
Постановою від 11.02.2015 р. про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів призначено розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні Публічного акціонерного товариства «УКРАВТОГАЗ».
Зазначена Постанова разом із Актом № 49-ДН-1-Е від 11.02.2014 р. направлена відповідачу, що підтверджується списком рекомендованих листів, відправлених ДТУ НКЦПФР з Головпоштамту 12.02.2015 р. та фіскальним чеком, копії яких наявні в матеріалах справи.
На підставі пункту 7 частини 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та пункту 1 розділу XVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012р. №1470, уповноваженою особою Комісії, за неподання до Національної комісії інформації, було винесено постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 45-ДН-1-Е від 25.02.2015 р., відповідно до якої до відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 1700,00 грн.
Зазначена постанова направлена відповідачу, що підтверджується списком рекомендованих листів, відправлених ДТУ НКЦПФР з Головпоштамту 26.02.2015 р. та фіскальним чеком, копії яких наявні в матеріалах справи.
Доказів оскарження постанови № 45-ДН-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 25.02.2015 р. відповідачем не надано.
Таким чином, загальна сума заборгованості у Закритого акціонерного товариства «УКРАВТОГАЗ» становить 5 100,00 грн. У встановлений строк штраф відповідачем в дохід Державного бюджету України сплачено не було.
Проаналізувавши норми чинного законодавства України, дослідивши надані докази, суд дійшов висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначаються Законом України від 30.10.1996 року № 448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (далі за текстом - Закон № 448/96-ВР).
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 1 Закону № 448/96-ВР, державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
В частині 1 статті 5 Закону № 448/96-ВР закріплено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Закон № 448/96-ВР в статті 6 встановлює, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним ОСОБА_1 України. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Відповідальність юридичних осіб на ринку цінних паперів передбачена статтею 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".
Пунктом 5 ч. 1 вказаної статті визначено, що у разі не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації, накладається штраф у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно п. 6 ч. 1 цієї статті, нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів карається штрафом у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п. 7 ч. 1 цієї ж статті, неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, карається штрафом у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У разі несплати штрафу протягом 15 днів, примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Частина 2 ст.19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, з врахуванням викладеного, за відсутності заперечень, оскільки відповідачем не сплачено в установлені строки застосованої штрафної санкції, суд доходить висновку, що позов Дніпропетровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства «УКРАВТОГАЗ» про стягнення штрафу підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Дніпропетровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства «УКРАВТОГАЗ» про стягнення штрафу задовольнити.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства «УКРАВТОГАЗ» штраф у розмірі 5 100,00 грн. (пять тисяч сто гривень) до державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управління Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.
Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст.254 КАС України.
Відповідно до ст.186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя ОСОБА_2