ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
19 серпня 2015 року Справа № 804/9666/15
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участю: представників позивача представників відповідача ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Фінансово-економічного департаменту Дніпропетровської міської ради до Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області про визнання протиправною та скасування вимоги, -
ВСТАНОВИВ:
Фінансово-економічний департамент Дніпропетровської міської ради звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області про визнання протиправною та скасування вимоги №04-08-05-15/5970 від 14.07.2015 року.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05 серпня 2015 року адміністративну справу було прийнято до свого провадження та призначено до розгляду в судовому засіданні.
В судовому засіданні 19 серпня 2015 року представником відповідача було заявлено клопотання про залучення Дніпропетровської міської ради до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.
В судовому засіданні представники позивача заперечували проти залучення Дніпропетровської міської ради до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.
Суд, вислухавши пояснення представників сторін та дослідивши матеріали справи, виходить з наступного.
Клопотання обґрунтовано тим, що Фінансово-економічний Департамент є виконавчим органом Дніпропетровської міської ради, підзвітний і підконтрольний їй. Через це рішення у вищезазначеній справі може безпосередньо вплинути на права та законні інтереси Дніпропетровської міської ради.
З матеріалів справи вбачається, що позивач оскаржує вимоги Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області від 14.07.2105 року № 04-08-05-15/5970 «Про усунення виявлених ревізією порушень», які є обовязковими до виконання саме Фінансово-економічним департаментом Дніпропетровської міської ради.
Зазначені вимоги були виставлені Державною фінансовою інспекцією в Дніпропетровській області, на підставі акту від 19.06.2015 № 08-20/116 позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності фінансово-економічного департаменту Дніпропетровської міської ради за період з 01.01.2009 по 30.04.2015, за наслідками якої складено, якими встановлено нанесення збитків місцевому бюджету у розмірі 27 мільйонів гривень.
Відповідно до пункту 1.1. Положення фінансово-економічний департамент Дніпропетровської міської ради від 23.07.2014 (далі - Департамент), згідно з рішенням міської ради від 01.10.2012 № З/З "Про структуру виконавчих органів міської ради, граничну чисельність працівників міської ради та її виконавчих органів і кількісний та персональний склад виконкому міської ради" є виконавчим органом Дніпропетровської міської ради і правонаступником прав та обов'язків (у тому числі майнових, фінансових, немайнових і корпоративних) фінансового департаменту Дніпропетровської міської ради та управління економіки Дніпропетровської міської ради у зв'язку з їх реорганізацією шляхом злиття.
У відповідності до пунктів 1.8., 1.9 Положення Департамент є юридичною особою публічного права, утримується за рахунок коштів міського бюджету, має самостійний баланс, рахунки у Головному управлінні Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області, вкладні (депозитні), валютні та інші рахунки у банках, печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням, штампи, бланки та інші реквізити як виконавчий орган міської ради.
Департамент є головним розпорядником коштів міського бюджету.
Відповідно до частини 2 статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки.
Враховуюче те, що Департамент є окремою юридичною особою, а також те, що оскаржувані в позові вимоги стосуються та впливають на права безпосередньо Фінансово-економічного департаменту Дніпропетровської міської ради та його посадових осіб, суд вважає, що необхідність вступу у справу Дніпропетровської міської ради в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача відсутня.
Керуючись статтями 53, 160, 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання відповідача про залучення у якості третьої особи по справі Дніпропетровської міської ради відмовити.
Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти ухвали може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя ОСОБА_1