ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 червня 2015 р. справа № 804/5782/15 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В.В., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрспецбуд АВ» до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 14.04.2015 р., -
в с т а н о в и в :
28 квітня 2015 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрспецбуд АВ» (далі ТОВ «Укрспецбуд АВ») звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області № НОМЕР_1 від 14.04.2015 р. в частині визначення позивачу штрафних санкцій у розмірі 8 168,87 грн. за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів.
В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що не згоден з висновками акту камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість № 1751/151/34366080 від 25.03.2015 р., у якому податковим органом зроблено висновок про несвоєчасну сплату позивачем узгодженої суми грошового зобовязання з податку на додану вартість при затримці до 30 календарних днів, що стало підставою для винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення про стягнення 10 відсотків від суми податкового боргу платника податків у розмірі 8 232, 74 грн. (яке оскаржується позивачем частково на суму 8 168,87 грн.). Зокрема, позивач зазначив, що з 2006 року перебував на податковому обліку ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська, а з липня 2014 року став на облік ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, у звязку зі зміною юридичної адреси підприємства. При цьому, самостійно задекларовані податкові зобовязання з податку на додану вартість за липень 2014 року позивачем сплачено 26.08.2014 року на єдиний казначейський рахунок, відкритий в казначейській службі Кіровського району, що підтверджено відповідним платіжним дорученням та банківською випискою. Такі дії позивач обґрунтовує посиланням на вимоги Порядку обліку платників податків та зборів, відповідно до якого, у разі зміни місцезнаходження субєкта господарювання, сплата визначених законодавством податків та зборів після такої реєстрації здійснюється таким платником податків за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду (поточного року). У звязку з наведеним, позивач вважає, що податкові зобовязання зі сплати узгодженого зобовязання з податку на додану вартість виконані ним у передбачений законом спосіб, своєчасно та в повному обсязі. Посилаючись на викладене, просить скасувати податкове повідомлення - рішення ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області № НОМЕР_1 від 14.04.2015 р. в частині визначення штрафних санкцій у розмірі 8 168,87 грн. ( а.с. 3-7).
Представником відповідача за довіреністю ОСОБА_1 через канцелярію суду надані заперечення на позов від 11.06.2015 р., в яких останній посилається на законність висновків податкового органу, викладених в акті камеральної перевірки, та обґрунтованість винесеного на підставі цих висновків податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 14.04.2015 р. Свої доводи представник відповідача мотивує тим, що позивачем порушено п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, п. 57.1 ст. 57 ПК України, якими визначено обовязок платника податку самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку. Крім того, представник відповідача посилається на вимоги п. 183.15 ст. 183 ПК України, згідно яких, у разі зміни платником податків місцезнаходження або його переведення на обслуговування до іншого контролюючого органу, зняття такого платника податків з обліку в одному контролюючому органі і взяття на облік іншому здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. У разі зміни даних про платника податків, які стосуються, зокрема, місцезнаходження (місця проживання), останній подає відповідно до п. 183.7 ст. 183 ПКУ відповідну заяву протягом 10 календарних днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника податків. Враховуючи наведене, представник відповідача вважає обґрунтованим прийняті податковим органом рішення та просить відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
11.06.2015 р. від представника відповідача за довіреністю ОСОБА_1 до суду через канцелярію надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.
Представник позивача за довіреністю ОСОБА_2 в судовому засіданні 11.06.2015 року клопотань про залучення додаткових доказів по справі не заявила, та повідомила суд про відсутність потреби у виклику свідків чи проведенні судових експертиз у справі.
За викладених обставин, у відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, справу розглянуто без участі сторін в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.
ТОВ «Укрспецбуд АВ» зареєстровано 28.04.2006 року виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради, та з 04.05.2006 р. взято на податковий облік в ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська, в тому числі, з 08.01.2013 р. - як платника податку на додану вартість із видачею свідоцтва № 200098415 (а.с. 16-21).
Згідно довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, ТОВ «Укрспецбуд АВ», з урахуванням реєстраційних змін від 27.07.2011 р., місцезнаходженням підприємства є м. Дніпропетровськ, вул. Чкалова, 44 (Бабушкінський район) (а.с. 16).
Посадовими особами ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість ТОВ «Укрспецбуд АВ», за результатами якої складено акт № 1751/151/34366080 від 25.03.2015 року (а.с. 22-23).
Перевіркою встановлено порушення п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, п. 57.1 ст. 57 ПК України, якими визначено обовязок платника податку самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого податковим кодексом для подання податкової декларації. Зокрема, встановлено, що позивачем допущено затримку сплати узгодженої суми зобовязання з ПДВ в розмірі 82 327,4 грн., а саме: по декларації за липень 2014 р. від 20.08.2014 року на суму 81 688,87 грн. на 11 календарних дня; по декларації за грудень 2014 року від 20.01.2015 року на суму 638,7 грн. (а.с. 22).
На підставі висновків акту перевірки, відповідно до п. 126.1 ст. 126 ПК України, при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобовязання, до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу - у розмірі 8 232, 74 грн. (а.с. 23).
Не погоджуючись з висновками акту перевірки, позивачем до податкового органу подано заперечення за вих. 3103/1 від 31.03.2015 р. (а.с. 24-26), які листом за вих. № 12605/10/151 від 07.04.2015 р. залишені без задоволення (а.с. 27).
На підставі акту перевірки № 1751/151/34366080 від 25.03.2015 р., Державною податковою інспекцією у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області винесено податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_1 від 14.04.2015 р., яким позивачу визначено штрафні санкції у розмірі 8 232, 74 грн. за порушення граничного строку сплати суми грошового зобовязання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (а.с. 28).
Не погодившись з прийнятим відповідачем рішенням в частині нарахування штрафних санкцій на суму 8 168,87 грн. (по декларації за липень від 20.08.2014 року), позивач звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним позовом.
Встановивши обставини справи, проаналізувавши норми чинного законодавства, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.
Згідно з пп. 45.2 ст. 45 Податкового кодексу України, податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.
Місцезнаходження юридичної особи - це адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Відповідно до пп. 183.15 ст. 183 ПК України, у разі зміни платником податку місцезнаходження (місця проживання) або його переведення на обслуговування до іншого контролюючого органу зняття такого платника з обліку в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
У разі зміни даних про платника податку, які стосуються податкового номера та/або найменування (прізвища, імені та по батькові), та/або місцезнаходження (місця проживання) платника податку, а також встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платників податку платник податку подає відповідно до пункту 183.7 цієї статті заяву протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника податку або виникли інші підстави для перереєстрації.
Підпунктом 10.13 «Порядку обліку платників податків і зборів», затвердженого наказом Мінфіну №1588 від 09.12.2011 р. встановлено, що у разі зміни місцезнаходження суб'єкта господарювання - платника податків сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється таким платником податків за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду:
1) у такому випадку контролюючий орган за попереднім місцезнаходженням одночасно із зняттям з обліку юридичної особи - платника податків за основним місцем обліку здійснює взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку згідно із розділом VII цього Порядку без подання заяви платником податків та з урахуванням особливостей, визначених пунктами 10.4-10.21 цього розділу;
2) до закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) - з ознакою того, що він є платником податків з наступного року.
Згідно пунктів 10.14, 10.15 вказаного Порядку, після зняття платника податків з основного місця обліку в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням платник податків продовжує перебувати на обліку в такому органі з ознакою обліку за неосновним місцем обліку, а контролюючий орган стосовно платника податків продовжує адмініструвати податки, збори у частині завершення процедур такого адміністрування до:
- закінчення документальної перевірки та узгодження сум грошових зобов'язань за її результатами, якщо перевірка була розпочата або призначена та контролюючий орган вже повідомив платника податків про її проведення;
- повернення надміру сплачених платежів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюють контролюючі органи, або їх відшкодування платнику податків, якщо останній відповідно до поданих заяв чи податкових декларацій (звітів, розрахунків) претендує та має право на таке повернення чи відшкодування, у разі якщо до кінця бюджетного періоду спливає строк повернення або відшкодування і відповідно висновки щодо відшкодування виконані в повному обсязі;
- закінчення процедур судового оскарження сум грошових зобов'язань та інших справ адміністративного судочинства, крім випадків заміни такого контролюючого органу (як сторони або третьої особи в адміністративній справі) іншим контролюючим органом.
При цьому, контролюючий орган за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) передає облікову справу платника податків та інші документи щодо адміністрування податків, зборів контролюючому органу за основним місцем обліку разом з одним примірником повідомлення за формою №11-ОПП (із заповненим IV розділом) у такі строки: після закінчення бюджетного періоду стосовно платників податків, визначених у підпункті 10.13 цього пункту; протягом двох робочих днів після зняття з обліку в інших випадках.
Відповідно до ч. 8 ст. 45 Бюджетного кодексу України, у разі зміни місцезнаходження субєктів господарювання платників податку, сплата визначених законодавством податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.
Матеріалами справи підстверджено, що позивач з 04.05.2006 р. перебував на обліку в ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська.
В подальшому, а саме, з 26.07.2011 р., позивачем змінено юридичну адресу на Бабушкінський район м. Дніпропетровська. Проте, реєстраційна справа ТОВ «Укрспецбуд АВ» не була передана до ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська.
Позивач стверджує, а відповідачем ці відомості не спростовані, що облікову справу ТОВ «Укрспецбуд АВ» передано до ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська в липні 2014 року, у звязку з чим, податкові декларації з ПДВ, починаючи з липня 2014 року, підприємство подавало до ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська.
Так, згідно декларції з ПДВ за липень 2014 року, поданій до ДПІ у Бабушкінському районі, позивачем самостійно визначено податкове зобовязання з податку на додану вартість на суму 84 317 грн. (а.с. 29-35).
Проте, з огляду на наведені вище норми чинного законодавства, враховуючи, що переведення позивача на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого здійснено до закінчення поточного бюджетного періоду, податкові зобовязання за вказаною декларацією на суму 84 317 грн. позивач сплатив на єдиний казначейський рахунок, відкритий в казначейській службі Кіровського району, що підтверджується копією платіжного доручення № 189 від 26.08.2014 р. та банківської виписки по рахунку ТОВ «Укрспецбуд АВ» за 26.08.2014 р. (а.с. 36-37), що в повній мірі відповідає ч. 8 ст. 45 Бюджетного кодексу України.
Згідно п. 9.3 ст. 9 ПК України, зарахування загальнодержавних податків та зборів до державного бюджету здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України.
Частиною 5 ст. 45 Бюджетного кодексу України встановлено, що податки та збори (обовязкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.
Таким чином, позивачем в повному обсязі, у строк та у спосіб, визначений законом, сплачено податкові зобовязання з ПДВ за липень 2014 року.
При цьому, матеріали справи не містять доказів того, що зміна місця обліку позивача на момент подання ним декларації з податку на додану вартість у липні 2014 року відбулась у попередньому бюджетному періоді (протягом 2013 року).
Таким чином, висновки податковго органу, зроблені в акті камеральної перевірки № 1751/151/34366080 від 25.03.2015 р. щодо порушення позивачем п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, п. 57.1 ст. 57 ПК України, якими визначено обовязок платника податку самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого податковим кодексом для подання податкової декларації, не відповідають фактичним обставинам, встановленим по справі.
Відповідно, податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області № НОМЕР_1 від 14.04.2015 р. в частині, в якій воно оскаржується позивачем, є протиправним, та підлягає скасуванню.
На підставі викладеного, керуючись ч. 6 ст. 128, ст.ст. 160-162, 167 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрспецбуд АВ» - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області № НОМЕР_1 від 14.04.2015 р. в частині визначення Товариству з обмеженою відповідальністю «Укрспецбуд АВ» штрафних санкцій у розмірі 8 168,87 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя ОСОБА_3