ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 вересня 2015 року Справа № 803/2705/15
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Валюха В.М.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Ковельська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області (далі - Ковельська ОДПІ, позивач) звернулася з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в розмірі 101457,09 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований суб'єктом господарювання, перебуває на обліку як платник податків у Ковельській ОДПІ. Станом на 17.07.2015 року за відповідачем рахується податковий борг в загальній сумі 101457,09 грн. Згідно із статтею 59 Податкового кодексу України (ПК України) позивачем було направлено платнику податків податкову вимогу від 11.12.2014 року № 612-25.
Позивач просить стягнути з відповідача в дохід державного бюджету податковий борг в розмірі 101457,09 грн.
У поданій до суду заяві від 15.09.2015 року відповідач пояснила, що погасити податковий борг не має можливості через анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість (а. с. 34).
В судове засідання представник позивача та відповідач не прибули, проте подали до суду письмові клопотання про розгляд справи за їх відсутності (а. с. 30, 34).
Відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, оскільки в судове засідання особи, які беруть участь у справі, не прибули, при цьому, від них надійшли клопотання про розгляд справи за їх відсутності, а дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому за відсутності перешкод для розгляду справи суд приходить до висновку, що судовий розгляд справи необхідно здійснювати в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що 15.01.2010 року проведено державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_4 від 15.01.2010 року (а. с. 4), Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців № 21140716 від 09.09.2014 року (а. с. 33). Відповідач з 18.01.2010 року знаходиться на обліку як платник податків у Ковельській ОДПІ, про що видано довідку про взяття на облік платника податків від 18.01.2010 року № 42 (а. с. 5), перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, є платником єдиного податку третьої групи (а. с. 6-7).
Станом на 17.07.2015 року за відповідачем рахується податковий борг в загальному розмірі 101457,09 грн., в тому числі: з податку фізичних осіб - 3,29 грн. (в тому числі пеня - 3,29 грн.), з єдиного податку - 101453,80 грн., який виник внаслідок несплати відповідачем грошових зобов'язань та штрафних санкцій, визначених податковими повідомленнями-рішеннями від 25.11.2014 року № 0013411703, що винесене на підставі акту від 12.11.2014 року № 335/17-2207903100 (а. с. 19-20) та від 13.02.2015 року № 0003411701, що винесене на підставі акту камеральної перевірки податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця від 09.02.2015 року № 166-03-06-07-01-2207903100 (а. с. 21, 21 зворот), а також у зв'язку з несплатою єдиного податку, самостійно визначеного платником податків в податкових деклараціях від 09.02.2015 року за І квартал 2014 року, за півріччя 2014 року, за ІІІ квартали 2014 року та за 2014 рік (а. с. 11-18), що також підтверджується зворотним боком облікової картки особового рахунку платника по вказаних платежах (а. с. 8-10) та розрахунком заборгованості по податках і платежах до бюджетів (а. с. 3).
Позивач вживав заходи з метою погашення податкового боргу, а саме згідно із статтею 59 ПК України Ковельською ОДПІ була вручена платнику податків податкова вимога від 11.12.2014 року № 612-25 (а. с. 22).
Пунктом 16.1 статті 16, пунктом 36.1 статті 36, пунктом 38.1 статті 38 ПК України передбачено, що платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом; податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом; виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Згідно із підпунктами 14.1.39, 14.1.156, 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання; грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності; податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Пунктом 295.3 статті 295 ПК України визначено, що платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
Відповідно до пункту 300.1 статті 300 ПК України платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
Пунктом 87.11 статті 87 ПК України передбачено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Таким чином, оскільки за відповідачем рахується податковий борг в загальній сумі 101457,09 грн., щодо наявності та розміру якого відповідачем не подано до суду письмових заперечень, наведені у заяві від 15.09.2015 року причини несплати заборгованості (а. с. 34) не є підставою для звільнення відповідача від сплати податкового боргу, вжиті податковим органом заходи не призвели до його погашення, тому адміністративний позов підлягає до задоволення шляхом прийняття постанови про стягнення з відповідача на користь місцевого бюджету міста Ковеля Волинської області податкового боргу в зазначеній сумі.
Керуючись статтями 41, 122, 162, 163 КАС України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, податковий номер НОМЕР_3) на користь місцевого бюджету міста Ковеля Волинської області податковий борг в розмірі 101457 гривень 09 копійок (сто одна тисяча чотириста п'ятдесят сім гривень дев'ять копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.М.Валюх