ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2011 року Справа № 2а/0370/578/11
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мачульського В.В.,
при секретарі судового засідання Йовик С.Б.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Луцького міського центру зайнятості до Відкритого акціонерного товариства «Луцьке авіапідприємство» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків та пені,
ВСТАНОВИВ:
Луцький міський центр зайнятості (далі Луцький МЦЗ) до Відкритого акціонерного товариства «Луцьке авіапідприємство» (далі - ВАТ «Луцьке авіапідприємство») про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків станом на 30.11.10 року в розмірі 8320,30 грн., та пені у розмірі 1971,78 грн. всього на загальну суму 10292,08 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач в порушення вимог ст.35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» не в повному обсязі сплачує страхові внески до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Заборгованість ВАТ «Луцьке авіапідприємство» станом на 30.11.2010 року перед Фондом за період з 01.04.2007 року по 30.11.2010 року становить заборгованість зі сплати страхових внесків в розмірі 8320,30 грн., та пені у розмірі 1971,78 грн., всього на загальну суму 10292,08 грн. Просить стягнути з відповідача вказану суму заборгованості.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві та просив їх задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав, та суду пояснив, що в товариство не працює, існує велика заборгованість, заробітну плату працівники не отримують, просить суд врахувати вищевказані обставини при прийнятті рішення.
Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та підлягають до задоволення, з наступних підстав.
Судом встановлено, що ВАТ «Луцьке авіапідприємство», зареєстроване як платник страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з 13.12.2000 року, реєстраційний номер 13363879.
З преамбули Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року №1533-ІІІ (далі Закон №1533-ІІІ) вбачається, що цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Частиною 1 статті 2 Закону №1533-ІІІ передбачено, що Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в обовязковому порядку фінансує витрати повязані з наданням матеріального забезпечення у випадку безробіття та соціальних послуг в обсягах передбачених цим Законом.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 16 Закону №1533-ІІІ, джерелами формування коштів Фонду є страхові внески страхувальників-роботодавців, застрахованих осіб, що сплачують на умовах і в порядку передбачених законодавством.
Частина 2 статті 4 Закону №1533-ІІІ визначає, що роботодавець набуває статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з дня реєстрації.
Стаття 12 Закону №1533-ІІІ встановлює, що функції виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття покладаються на органи державної служби зайнятості.
У відповідності до частини 1 статті 18 Закону України «Про зайнятість населення», для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України (вищим органом виконавчої влади), створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Частина 2 статті 18 названого вище Закону, постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження положень щодо застосування Закону УРСР «Про зайнятість населення» №47 від 24.06.1991 року передбачає, що державна служба зайнятості складається з: державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості АРК, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості тощо.
За таких підстав, органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у даних спірних відносинах є Луцький міський центр зайнятості, який входить до складу державної служби зайнятості.
В ході перевірки, проведеної Луцьким МЦЗ, щодо сплати страхових внесків на загальнообовязкове соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходжень до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття встановлено, що ВАТ «Луцьке авіапідприємство» не сплачує дані страхові внески. За результатами планової перевірки Луцьким МЦЗ складено акт № 653 від 07.12.2010 року. Актом перевірки встановлено несвоєчасність та неповноту сплати страхових внесків ВАТ «Луцьке авіапідприємство» до Фонду, у звязку з чим товариству нараховано страхові внески за період 01.04.2007 року по 30.11.2010 року в розмірі 8320,30 грн., та пені у розмірі 1971,78 грн., всього на загальну суму 10292,08 грн. На підставі акта перевірки № 653 від 07.12.2010 року директором Луцького РЦЗ винесено рішення № 6 від 31.12.2010 року про стягнення з ВАТ «Луцьке авіапідприємство» простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), та пені у розмірі 10292,08 грн. Вказане рішення відповідач отримав 31.12.2010 року .
Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття від 02.03.2001 року № 1533-ІІІ (надалі Закон України № 1533-ІІІ) загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - страхування на випадок безробіття) - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно з п.1 ч.1 ст. 19 Закону України № 1533-ІІІ розміри страхових внесків установлюються на календарний рік для роботодавця - у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошове забезпечення військовослужбовців, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату доходу (прибутку) фізичним особам за виконання робіт (послуг) за договорами цивільно-правового характеру, які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.
Згідно п.2. ч. 2 ст.35 Закону України № 1533-ІІІ роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Частиною 1 ст. 38 Закону України № 1533-ІІІ визначено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Відповідно до абзаців 3,4 частини 1 вищевказаної статті штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Згідно п.7 Розділу VIII. прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за діючими видами загальнообовязкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 01 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 01 січня 2011 року не настав здійснюється Фондами загальнообовязкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають до задоволення.
Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.11,17,94,158,160,162,163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ст.ст. 34,35,38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», пунктом 7 Розділу VIII прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Луцьке авіапідприємство» на користь Луцького міського центру зайнятості заборгованість зі сплати страхових внесків за період з 01.04.2007 року по 30.11.2010 року в розмірі 8320 (вісім тисяч триста двадцять) гривень 30 копійок та пеню у розмірі 1971 (одну тисячу девятсот сімдесят одну) гривню 78 копійок, всього на загальну суму 10292 (десять тисяч двісті девяносто дві) гривні 08 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі 23 березня 2011 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий
Суддя В.В.Мачульський