ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.09.2013 р.Справа№ 31/97 (27/90; 29/32)
Господарський суд Львівської області, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за заявою:
кредитора: Відкритого акціонерного товариства „Львівобленерго, м. Львів
про: банкрутство Державного підприємства „Житлово-комунальна контора, м. Львів, код ЄДРПОУ 01275727
Суддя Артимович В.М.
Секретар Савчин І.О.
Представники сторін:
від кредитора-1: ВАТ «Львівобленерго»: ОСОБА_1 представник;
від кредитора-2: ЛМКП „Львівводоканал: ОСОБА_2 представник;
від кредитора-3:ЛКП «Залізничнетеплоенерго»: ОСОБА_3- представник;
від кредитора-4 : Львівський міський центр зайнятості: не зявився;
від кредитора-5: "Газ України: не з»явився;
від кредитора 6: МПП „Зільник: ОСОБА_4 представник;
від кредитора 7: УПФ у Личаківському районі м.Львова: не зявився;
від кредитора 8: ФСС від НВнВ та ПЗ у м. Львові: ОСОБА_5 представник;
від Головного управління юстиції у Львівській області (Відділ з питань банкрутства): не зявився;
від прокуратури: не зявився;
керуючий санацією: ОСОБА_6- арбітражний керуючий.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд господарського суду Львівської області подано заяву Відкритого акціонерного товариства „Львівобленерго, м. Львів, про порушення справи про банкрутство Державного підприємства „Житлово-комунальна контора, м. Львів, код ЄДРПОУ 01275727, в порядку, встановленому ст. 11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Ухвалою суду від 25.02.2008 р. провадження у справі порушено, заяву прийнято до розгляду, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Ухвалою суду від 14.09.2009 р. введено процедуру санації боржника - Державного підприємства „Житлово-комунальна контора, керуючим санації призначено арбітражного керуючого ОСОБА_7
Львівський апеляційний господарський суд постановою від 07.12.2009 р. ухвалу господарського суду Львівської області від 14.09.2009 р. залишив без змін, а апеляційну скаргу ТзОВ „Ліфт-Еко без задоволення.
Постановою Вищого господарського суду України від 30.03.2010 р. касаційну скаргу ТзОВ „Ліфт-Еко задоволено частково, а постанову Львівського апеляційного господарського суду від 07.12.2009 р. та ухвалу Господарського суду Львівської області від 14.09.2009 р. в частині призначення керуючим санацією арбітражного керуючого ОСОБА_8 скасовано та направлено справу в цій частині на розгляд Господарського суду Львівської області.
Ухвалою суду від 16.06.2010 р. суддею Артимовичем В.М. прийнято справу до свого провадження та присвоєно справі новий № 31/97 (27/90 (29/32).
Розгляд даної справи неодноразово відкладався з підстав, вказаних у відповідних ухвалах суду.
Ухвалою суду від 25.01.2011 р. керуючого санацією Державного підприємства „Житлово-комунальна контора судом призначено арбітражного керуючого ОСОБА_6
04.08.2011 р. керуючий санацією подав через канцелярію на розгляд суду клопотання про зняття (скасування) арешту з рахунків, що відкриті боржником у Львівському міському відділені ВАТ „Державний ощадний банк м. Львів, МФО 385048, код ЄДРПОУ 01275727, а саме: п/р 260603012336 та п/р 260043012336.
Судом встановлено, що 28.07.2011 р. державним виконавцем Галицького ВДВС Львівського МУЮ винесено постанову про накладення арешту на кошти в межах суми 82279,78 грн., що містяться на рахунках боржника.
Ухвалою суду від 06.09.2011 р. задоволено клопотання керуючого санацією Державного підприємства „Житлово-комунальна контора ОСОБА_6 та скасовано арешт, накладений згідно постанови від 28.07.2011 р. державного виконавця Галицького ВДВС Львівського МУЮ ОСОБА_9, на кошти, що містяться на поточних рахунках, відкритих Державним підприємством „Житлово-комунальна контора.
Львівський апеляційний господарський суд постановою від 27.10.2011 р. ухвалу господарського суду Львівської області від 06.09.2011 р. залишив без змін, а апеляційну скаргу Галицького ВДВС Львівського МУЮ без задоволення.
Господарський суд Львівської області ухвалою від 21.11.2011 р. засідання суду у даній справі призначив на 14.12.2011 р.
14.12.2011 р. на розгляд суду через канцелярію надійшов звіт ліквідатора про виконану роботу у даній справі. Ухвалою суду від 14.12.2011 р. розгляд справи відкладено на 27.12.2011 р., згодом на 08.02.2012 р.
08.02.2012 р. через канцелярію на розгляд суду арбітражним керуючим ОСОБА_6 надано звіт про виконану роботу у даній справі.
21.02.2012 р. на розгляд суду представник кредитора ПАТ «Львівобленерго» подав клопотання про долучення до матеріалів справи копії документа про зміну назви кредитора ВАТ «Львівобленерго» відповідно до вимог Закону України «Про акціонерні товариства» та копії довіреності.
Керуючий санацією 01.03.2012 р. через канцелярію на розгляд суду подав клопотання про продовження процедури санації боржника. До даного клопотання додав протокол комітету кредиторів боржника № 4 від 29.02.2012 р.
14.05.2012 р. через канцелярію на розгляд суду керуючим санацією ОСОБА_6 подано звіт про виконану роботу у даній справі.
26.09.2012 р. через канцелярію на розгляд суду надійшов звіт керуючого санацією ОСОБА_6 про проведену роботу у даній справі.
З підстав, викладених в ухвалі суду від 26.09.2012 р. розгляд справи відкладено на 08.11.2012 р.
25.10.2012 р. керуючий санацією подав на розгляд суду клопотання з проханням витребувати в Управління державної реєстрації Львівської міської ради реєстраційну справу ОСББ «Зелена, 109» у повному обсязі.
У звязку з відпусткою судді Артимовича В.М. судове засідання 08.11.2012 р. не відбулось, у звязку з чим розгляд справи відкладено на 20.11.2012 р.
20.11.2012 р. через канцелярію на розгляд суду надійшов письмовий звіт керуючого санацією про проведену роботу в даній справі.
У звязку з відрядженням судді Артимовича В.М. засідання суду 18.12.2012 р. не відбулось, у звязку з чим розгляд справи відкладено на 24.01.2013 р.
24.01.2013 р. на розгляд суду керуючий санацією подав звіт про виконану роботу в даній справі.
24.01.2013 р. через канцелярію на розгляд суду надійшла заява інвестора ТзОВ «Італстайл» на участь у справі про банкрутство.
15.05.2013 р. через канцелярію на розгляд суду надійшов звіт керуючого санацією ОСОБА_6 про проведену роботу у даній справі за період з 03.04.2013 р. по 15.05.2013 р. До звіту долучено ряд документів.
29.05.2013 р. через канцелярію на розгляд суду надійшов звіт керуючого санацією ОСОБА_6 про проведену роботу у даній справі за період з 15.05.2013 р. по 29.05.2013 р.
10.07.2013 р. через канцелярію на розгляд суду надійшов звіт керуючого санації ОСОБА_6 про проведену роботу в даній справі за період з 29.05.2013 р. по 10.07.2013 р.
24.07.2013 р. через канцелярію на розгляд суду надійшов звіт керуючого санацією ОСОБА_6 про проведену роботу у даній справі за період з 10.07.2013 р. по 24.07.2013 р.
11.09.2013. через канцелярію на розгляд суду надійшло письмове клопотання керуючого санацією ОСОБА_6 про визнання боржника банкрутом, введення ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_6 До клопотання долучено протокол № 7 засідання комітету кредиторів від 09.09.2013 р. та заява арбітражного керуючого ОСОБА_6 про згоду на призначення ліквідатором ДП „Житлово-комунальна контора.
В судове засідання 11.09.2013 р. зявився керуючий санацією та представники ряду кредиторів, надали пояснення по суті справи та просили суд відкрити ліквідаційну процедуру, визнати боржника банкрутом та призначення ліквідатором банкрута ОСОБА_6
Суд зазначає, що 19.01.2013 р. набрав чинності Закон України № 4212-VI від 22.12.2011 р. Про внесення змін до Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, яким Закон України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом викладено в новій редакції.
Віповідно до п. 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, викладеного у новій редакції, положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом; положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом; положення, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Відтак при прийнятті у даній справі постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури застосовуються норми Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у новій редакції.
Згідно до п. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом боржник - суб'єкт підприємницької діяльності (юридична особа або фізична особа - підприємець), неспроможний виконати протягом трьох місяців свої грошові зобов'язання після настання встановленого строку їх виконання, які підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, та постановою про відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом. Фізична особа - підприємець є боржником лише за зобов'язаннями, які виникли у неї у зв'язку зі здійсненням підприємницької діяльності. Боржником не можуть бути відокремлені структурні підрозділи юридичної особи (філії, представництва, відділення тощо).
Частина 3 ст. 10 згаданого вище закону вказує, що справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
У відповідності до ч. 1 ст. 114 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом. Під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.
Державне підприємство „Житлово-комунальна контора зареєстроване Виконавчим комітетом Львівської міської ради 28.12.1993 р., про що свідчить запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
Із поданих керуючим санацією документів вбачається, що рішенням загальних зборів кредиторів, оформленим протоколом № 7 від 09.09.2013 р., прийнято рішення про звернення до господарського суду із заявою про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_6 При цьому, зборами кредиторів взято до уваги звіт керуючого санацією та висновок щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства від 14 червня 2013 р., які свідчать про те, що перспектив для покращення фінансового стану підприємства та покращення кредиторської заборгованості в процедурі санації не має.
Таким чином, суд прийшов до висновку про обґрунтованість вимог кредиторів про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_6., який виконував повноваження керуючого санації боржника.
Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
Згідно з ч. 2 ст. 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Відповідно до ч. 2 ст. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу. Для цього за погодженням із Службою безпеки України визначає склад ліквідаційної комісії режимно-секретного органу, яка формується в установленому законодавством порядку; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Згідно з ч. 3 ст. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.
Відповідно до ч. 6 ст. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 1, 10, 38-41,114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Державне підприємство „Житлово-комунальна контора (79000, м. Львів, вул. код ЄДРПОУ 01275727) визнати банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
З дня прийняття постанови підприємницька діяльність банкрута припиняється, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці. Припиняються повноваження органів управління банкрута і повноваження власників майна. Скасувати арешти на майно боржника. Накладення нових арештів на майно банкрута не допускається.
2. Призначити ліквідатором у справі арбітражного керуючого ОСОБА_6 (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 541 від 18.03.2013 р., видане Міністерством юстиції України, проживає за адресою: 79000, м. Львів, вул. Сірка, 23/37).
3. Зобов'язати ліквідатора забезпечити виконання повноважень ліквідатора банкрута в порядку, визначеному ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції від 22.12.2011 р. та належне виконання заходів, передбачених ст. 42-45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції від 22.12.2011 р. №4212-VI, спрямованих на задоволення вимог кредиторів, а саме:
- відповідно до вимог ч.ч. 3, 4 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції Закону України від 22.12.2011 р., з урахуванням ч. 1 Прикінцевих та перехідних положень здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури в офіційних друкованих органах; докази публікації оголошення надати суду;
-виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування;
- здійснити інвентаризацію майнових активів та заборгованості банкрута, в тому числі, перед найманими працівниками;
- припинити трудові відносини підприємства-банкрута з найманими працівниками відповідно до законодавства України про працю;
- виявити документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;
- надати докази користування печаткою та штампом банкрута;
- закрити рахунки банкрута у банківських установах, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури за винятком основного рахунку боржника;
- надати довідку з МРЕВ ДАІ про наявність/ відсутність у банкрута державної реєстрації права власності на транспортні засоби (станом на день розгляду справи);
- надати витяг з реєстру обтяжень (заборону відчуження) рухомого майна;
- надати довідку з відділу земельних ресурсів про наявні (відсутні) у боржника на праві власності та на праві постійного користування земельні ділянки (станом на день розгляду справи);
- надати довідку інспекції по Держтехнагляду про наявність/відсутність державної реєстрації за боржником права власності на сільськогосподарську техніку (станом на день розгляду справи);
- надати інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо наявності/відсутності записів про державну реєстрацію права власності або іншого речового права на нерухоме майно боржника; щодо наявності/відсутності записів про обтяження речових прав на нерухоме майно; щодо наявності/відсутності записів про обтяження іпотекою нерухомого майна;
- надати докази звернення з відповідною заявою до державного реєстратора для внесення до ЄДР юридичних та фізичних осіб - підприємців запису про ліквідатора банкрута ОСОБА_6, як керівника юридичної особи, особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами та особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;
- надати витяг з ЄДР юридичних та фізичних осіб - підприємців, з внесеними до нього відомостями щодо ліквідатора банкрута ОСОБА_6, як керівника юридичної особи, особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами та особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;
- надати господарському суду проміжний звіт про хід ліквідаційної процедури банкрута;
- за результатами проведеної роботи, згідно зі ст. 46 зазначеного Закону, подати ліквідаційний баланс, звіт про проведену роботу та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов'язків (докази, що свідчать про відсутність ліквідаційної маси; реєстр вимог кредиторів з зазначенням сум, які є неможливими до погашення; пояснювальну записку ліквідатора до ліквідаційного балансу).
4. Судове засідання призначити на 06.11.2013 р. об 11 год. 00 хв., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-ий поверх, зал № 2.
5. Участь у судовому засіданні ліквідатора та представника кредиторів визнати обов'язковою.
6. Копію постанови надіслати кредиторам, ліквідатору, Головному управлінню юстиції у Львівській області (Відділ з питань банкрутства), Галицькому ВДВС Львівського МУЮ, державному реєстратору для внесення запису до Єдиного державного реєстру після набрання постановою законної сили.
Повний текст постанови виготовлено 16.09.2013 р.
Суддя Артимович В.М.