У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.09.2015 Справа №607/15673/15-а
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Стельмащук П.Я., ознайомившись із адміністративним позовом ОСОБА_1 соціальної політики Тернопільської міської ради до ОСОБА_2»яни Дмитрівни про стягнення надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім»ї ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 соціальної політики Тернопільської міської ради звернулось в суд із позовом до ОСОБА_2»яни Дмитрівни про стягнення надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім»ї.
Відповідно до вимог ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб»єктом владних повноважень. Суб»єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов»язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів; до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків коли його не належить сплачувати.
Дана позовна заява не відповідає вимогам ч.3 ст.106 КАС України, зокрема, позивачем не сплачено судовий збір за подання адміністративного позову та не додано до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір», передбачено, що за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано суб»єтом владних повноважень або юридичною особою сплачується судовий збір в розмірі 1,5 відсотка від ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
В даному випадку мінімальна заробітна плата становить 1218грн., а тому позивачу слід оплатити 1218грн. судового збору.
Згідно з вимогами ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог встановлених статтею 106 цього кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, способу їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону, адміністративний позов слід залишити без руху і надати позивачу строк до 12 жовтня 2015 року.
На підставі наведеного, керуючись ст.106, ч.1 ст. 108 КАС України, Законом України «Про судовий збір»,-
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 соціальної політики Тернопільської міської ради до ОСОБА_2»яни Дмитрівни про стягнення надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім»ї залишити без руху і надати позивачу строк до 12 жовтня 2015 року для усунення недоліків.
У випадку виконання позивачем вищевказаних вимог ухвали у визначений термін, позовна заява буде вважатись поданою у день первісного подання її до суду. Інакше заява вважається неподаною та повертається позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя П.Я.Стельмащук