Справа № 358/359/13-а Провадження № 2-а/358/48/13 П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 квітня 2013 року м. Богуслав
Богуславський районний суд Київської області в складі:
головуючого суддіКіхтенка С.О.,
за участю секретаря с/зОСОБА_1,
представника позивачаОСОБА_2,
представника відповідачаОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Богуславі адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до виконавчого комітету Богуславської міської ради про визнання протиправними дії виконавчого комітету Богуславської міської ради та зобовязати вчинити певні дії,
суд -
В С Т А Н О В И В :
Позивач, звернувшись до суду із даним позовом, просить визнати дії виконавчого комітету Богуславської міської ради Київської області протиправними в частині розгляду депутатського звернення щодо ненадання порядків денних, стенограм, інформаційних матеріалів до прийнятих рішень та рішень, які були прийняті на 17, 18, 19 та 27 сесії Богуславської міської ради Київської області VI скликання,ненадання копії документу яким регулюється порядок ведення діловодства Богуславської міської ради, ненадання інформацію стосовно субєктів господарювання: фізичних та юридичних осіб, яким протягом 2012 року було надано в оренду земельні ділянки на території м. Богуслава а саме ПІБ або назва юридичної особи, місце реєстрації та фактична адреса субєкта господарювання, адреса та площа ділянки, цільове призначення орендованої земельної ділянки та зобовязати розпорядника інформації надати можливість зробити копії документів, які витребовуються у спеціальному місці для роботи запитувачів з документами чи їх копіями у відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що згідно депутатського звернення № 19/12 від 19.03.2012 року щодо отримання копій порядків денних, інформаційних матеріалів до прийнятих рішень та рішень, які були прийняті на 17,18,19 сесії Богуславської міської ради було отримано лист № 19/12 від 128.03.2012 року з відповідними додатками. Зясувалося, що інформація містилася в стислій формі. Виконуючи свої обовязки та використовуючи свої права передбачені відповідно стст. 10, 11 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» позивачем, 28.01.2013 року, до Богуславської міської ради Київської області, було направлене повторне депутатське звернення в порядку ст. 13 вказаного Закону і відповідач повторно інформацію не надав.
В судовому засіданні представник позивача зявився, позовні вимоги зменшив, а саме просив пункт 3 резолютивної частини при ухваленні рішення не враховувати, а в іншій частині просив позовні вимоги задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні зменшені позовні вимоги визнав повні та не заперечував стосовно їх задоволення.
Суд, заслухавши сторони, повно дослідивши письмові докази по справі, з урахуванням ч. 1 ст. 11 КАС України згідно якої розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, та з урахуванням ч. 1 ст. 71 КАС України згідно якої кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч. 3 ст. 24 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України.
Згідно депутатського звернення № 19/12 від 19.03.2012 року щодо отримання копій порядків денних, інформаційних матеріалів до прийнятих рішень та рішень, які були прийняті на 17, 18, 19 сесії Богуславської міської ради Київської області позивач, депутат Київської обласної ради, було отримано лист № 19/12 від 128.03.2012 року з відповідними додатками. Ознайомившись із отриманими матеріалами зясувалося, що інформація містилася в стислій формі, хоча звернення передбачало надання інформації і повному обємі. Виконуючи свої обовязки та використовуючи свої права передбачені відповідно статтями 10, 11 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» позивачем, 28.01.2013 року, до Богуславської міської ради Київської області, було направлене повторне депутатське звернення в порядку ст. 13 вказаного Закону з вимогою отримати розширену та обєктивну інформацію передбачену ЗУ «Про доступ до публічної інформації» яка зазначена в листі від 28.01.2013 року № 01/13. При цьому було отримано відповідь за підписом голови міської ради м. Богуслав ОСОБА_5 в якій була зазначена повна відмова в отриманні інформації.
Відповідно до ст. 2 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» Місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 13 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» одним із розпорядниками публічної інформації передбаченої цим Законом є суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання. Згідно ч. 2 ст. 19 цього ж Закону - запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Згідно Конституції України кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір. Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.
Відповідно до ч. 1 і 4 ст. 20 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень, обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В той же час в судовому засіданні представник відповідача в судовому засіданні не надав достовірних доказів щодо правомірності дій, а навпаки зменшені позовні вимоги визнав повністю.
Положення ст. 256 КАС України передбачає негайне виконання рішення, та вичерпний перелік постанов суду, які виконуються негайно.
В даному випадку положення ст. 256 КАС України застосувати неможливо, оскільки це буде суперечити законодавству, тому в цій частині в задоволенні вимог позивача необхідно відмовити, та враховуючи думку сторін, вищенаведені обставини, суд приходить до висновку, що в іншій частині позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 17, 18, 71, 159-163, ч. 2 ст. 167 КАС України, ст. 1, 23 ЗУ «Про доступ до публічної інформації»,
Суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ОСОБА_4 до виконавчого комітету Богуславської міської ради про визнання протиправними дії виконавчого комітету Богуславської міської ради та зобовязати вчинити певні дії, - задовольнити частково.
Визнати дії виконавчого комітету Богуславської міської ради Київської області протиправними в частині розгляду депутатського звернення від 28.01.2013 року № 01/13 щодо ненадання порядків денних, стенограм, інформаційних матеріалів до прийнятих рішень та рішень, які були прийняті на 17, 18, 19 та 27 сесії Богуславської міської ради Київської області VI скликання,ненадання копії документу яким регулюється порядок ведення діловодства Богуславської міської ради, ненадання інформацію стосовно субєктів господарювання: фізичних та юридичних осіб, яким протягом 2012 року було надано в оренду земельні ділянки на території м. Богуслава а саме ПІБ або назва юридичної особи, місце реєстрації та фактична адреса субєкта господарювання, адреса та площа ділянки, цільове призначення орендованої земельної ділянки.
Зобовязати розпорядника інформації надати можливість зробити копії документів, які витребовуються у спеціальному місці для роботи запитувачів з документами чи їх копіями у відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
В іншій части позовних вимог відмовити.
Стягнути з Богуславської міської ради Київської області на користь Богуславського районного суду Київської області 34,41 грн. судового збору (код отримувача 37556042, банк отримувач ГУ ДКСУ у Київської області м. Київ, код банку отримувача (МФО) 821018, рахунок отримувача 31218206700080, код класифікації доходів бюджету 22030001, код ЄДРПОУ суду 02892111).
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Богуславський райсуд Київської області протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Головуючий: суддя ОСОБА_6