Постанова № 5178112, 06.02.2009, Олевський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
06.02.2009
Номер справи
2-а-18/2009
Номер документу
5178112
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2- а-18/2009

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 лютого 2009 року м.Олевськ

Олевський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді Волощука В.В.

при секретарі Корнєйчук О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Олевську справу за позовом ОСОБА_1, яка виступає у своїх інтересах та інтересах неповнолітніх дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області, Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира, Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира про стягнення заборгованості по допомозі на придбання чистих продуктів харчування та доплати до заробітної плати у звязку з роботою на радіоактивно забрудненій території, -

В С Т А Н О В И В :

Позивачі звернулись до суду з позовом в якому просять суд стягнути на їх користь з відповідачів недоплаченої допомоги на придбання чистих продуктів харчування та доплати до заробітної плати, у звязку з тим, що вони є потерпілими внаслідок Чорнобильської катастрофи 3-ої категорії, проживають та працюють на радіоактивно забрудненій території і мають право на зазначені пільги.

Позивачі, згідно поданої заяви, позовні вимоги підтримали повністю.

Відповідачі згідно поданих заяв, стосовно позову заперечують.

В судовому засіданні встановлено, що позивачі та їх неповнолітні діти є потерпілими внаслідок Чорнобильської катастрофи. Територія на якій проживають позивачі, а саме АДРЕСА_1 відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року відноситься до зони посиленого радіологічного контролю, що стверджується довідкою з місця проживання позивачів, довідкою про склад сімї, посвідченням потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Позивачі працюють і отримують щомісячно виплати згідно Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ по місцю роботи, тобто від відповідачів УСПЗН Богунської та Корольовської райради м. Житомира, що стверджується обставинами зазначеними у запереченні відповідачів, довідкою з місця роботи позивачів.

Відповідно до ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зоні посиленого радіологічного контролю - 30 процентів від мінімальної заробітної плати, громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова доплата до заробітної плати - у зоні посиленого радіологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.

Допомога та доплата до заробітної плати, в розмірі передбаченому законом, позивачці виплачується не в повному розмірі. Виплачується щомісячно допомога в розміри 1.60 грн., доплата в розмірі 5.20 грн., відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року № 836 .

З 01.08.2005 року по 31.12.2008 року позивачці ОСОБА_1, на її та на двох неповнолітніх дітей не доплачена допомога, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення в сумі 15609.90 грн. Крім того позивачці ОСОБА_1, за вказаний період не доплачено кошти як особі, що має інвалідність і працює в сумі 4339.50., що стверджується довідкою з місця роботи, копією довідки про інвалідність.

Позивачу ОСОБА_4, не доплачена допомога, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення в сумі 6477.60 грн., за період з 01.01.2004 року по 31.12.2008 року, що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачами, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі зазначеного періоду та відповідно до розміру допомоги встановленої законом.

Крім того з 01.08.2005 року по 31.12.2008 року, позивачці ОСОБА_1, не доплачена допомога, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення в сумі 17 349грн. Позивачу ОСОБА_4, з 01.01.2004 року по 31.12.2008 року не доплачена допомога, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення в сумі 21600 грн., що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачами, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі зазначених періодів та відповідно до розміру доплати встановленої законом.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з яких слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога на придбання чистих продуктів харчування, у зоні посиленого радіологічного контролю 30 % від мінімальної заробітної плати, а також виплачується щомісячна грошова доплата до заробітної плати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, яка встановлена на час виплати. Допомога та доплата нараховуються та виплачуються за місцем роботи та за місцем проживання потерпілої особи.

В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ визначає порядок і розміри допомоги та доплати. Виплата допомоги та доплати по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірним, оскільки постанова протирічить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини. Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.

Таким чином відповідачі неправомірно обмежували позивачів у їхніх правах на отримання допомоги в розмірі зазначеному в ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, чим порушили їх право на соціальний захист від наслідків чорнобильської катастрофи, тому позов повністю підлягає до задоволення.

Керуючись: ст.ст.10,11.17,71,86.159,160,162,163,186 КАС України, ст.ст. 37,39 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “, ст.ст.8,21,22 Конституції України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Позов ОСОБА_1, яка виступає у своїх інтересах та інтересах неповнолітніх дітей: ОСОБА_2 та ОСОБА_3, позов ОСОБА_4 - задовольнити повністю.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира, шляхом списання коштів з рахунку, відкритому на ім”я відповідача в УДК Житомирської області на користь ОСОБА_1 17 349.80 грн., доплати як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення та 4 339.50 грн., доплати до заробітної плати як інваліду, працюючому на радіоактивно забрудненій території.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира, шляхом списання коштів з рахунку, відкритому на ім”я відповідача в УДК Житомирської області на користь держави 216.89 грн. судового збору.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м.Житомира з рахунку № 35216003003127, МФО 811039 в УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_4 21 600 грн., доплати як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м.Житомира з рахунку № 35216003003127 МФО 811039 в ,УДК в Житомирській області на користь держави 216 грн. судового збору.

Стягнути Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь:

- ОСОБА_1 15 609.90 грн., допомоги як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення, включаючи двох неповнолітніх дітей, які проживають на території радіоактивного забруднення;

- ОСОБА_4 6 477.60 грн., допомоги як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 220.88 грн., судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду, через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.

Суддя :