Номер провадження 2-а/754/419/15
Справа №754/11999/15-а
ПОСТАНОВА
Іменем України
03 вересня 2015 року Деснянський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Клочко І.В.
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся з позовом, в якому просить визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва у відмові проведення перерахунку пенсії з урахуванням довідок про заробітну плату №66 від 02.02.2015 року та №68 від 02.02.2015 року, зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в деснянському районі м. Києва провести перерахунок та виплату пенсії з урахуванням довідок про заробітну плату №66 від 02.02.2015 року та №68 від 02.02.2015 року з дня подання заяви про перерахунок, а саме: з 18.02.2015 року .
Свої вимоги мотивує тим, що перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». 18.02.2015 року, позивач звернувся до відповідача з заявою про проведення перерахунку пенсії, однак, УПФУ в Деснянському районі м. Києва повідомило, що перерахунок пенсії буде здійснено після надання завірених копій особових рахунків, оскільки підприємство не надало дозволу перевірити первинні документи.
Управлінням Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва до суду надано письмові заперечення з проханням відмовити у задоволенні позову в повному обсязі, посилаючись на не можливість проведення зустрічної перевірки КП «Киїпастранс» Автобусний парк №7, щодо достовірності видачі довідок про заробітну плату і тому Управління не може враховувати для здійснення перерахунку довідки, які були надані позивачем.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва та отримує пенсію за віком відповідно до ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Пунктом 5 порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії, передбачено, що днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення пенсії.
До заяви про призначення пенсії додаються такі документи: довідка податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера заявника, документи про стаж, довідка про заробітну плату особи за період страхового стажу до 1 липня 2000 року, паспорт.
18.02.2015 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії з урахуванням довідок про заробітну плату №66 від 02.02.2015 року та №68 від 02.02.2015 року видану КП «Киїпастранс» Автобусний парк №7 (а.с.20).
Судом встановлено, що позивачем було подано всі необхідні документи з заявою про перерахунок пенсії.
Управлінням Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва було надано відповідь позивачу про те, що перерахунок пенсії буде здійснений після надання завірених копій особових рахунків (а.с.8).
Пунктом 38 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 24.11.2005 року № 22-1, орган, що призначає пенсію, має право в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість видачі документів для призначення (перерахунку) пенсії.
У своїх запереченнях на адміністративний позов, відповідач зазначає, що КП «Київпастранс» Автобусний парк №7 не надає заявки на здійснення зустрічної перевірки, тому провести перевірку первинних документів на підставі яких позивачеві видана довідка про заробітну плату №66 та №68 від 02.02.2015 року немає можливості.
Відповідно до ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.
Для обчислення пенсії подається довідка про заробіток з помісячною розбивкою зарплати.
Відповідно до п.17 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25 листопада 2005 року довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або державними архівними установами.
Судом встановлено, що відповідачем не заперечувався факт подання всіх необхідних документів позивачем для проведення перерахунку пенсії.
Відповідно до п. 38 зазначеного Порядку при прийманні документів орган, що призначає пенсію: перевіряє правильність оформлення заяви й подання про призначення пенсії, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; здійснює попередню правову експертизу змісту і належного оформлення представлених документів; перевіряє правильність копій відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розходження. Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення в трьохмісячний термін з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, а також перевіряти в необхідних випадках обґрунтованість їх видачі.
Отже, призначення пенсії здійснюється відповідним органом Пенсійного фонду України на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів.
В свою чергу, ненадання заявки на здійснення зустрічної перевірки КП «Київпастранс» Автобусний парк №7 не може бути підставою для відмови громадянину у перерахунку пенсії, з урахуванням отриманого ним заробітку, адже останній не може нести відповідальність за недбалість працедавця.
Більш того, право перевірки обґрунтованості видачі документів для призначення (перерахунку) пенсії, законодавством надано органу, який призначає пенсію, таким чином, позивачем було виконано усі вимоги законодавства при поданні заяви для перерахунку пенсії.
Враховуючи, що відповідач у своїх запереченнях на адміністративний позов не заперечує проти проведення перерахунку пенсії, посилаючись тільки на ненадання дозволу перевірки первинних документів з приводу достовірності видачі довідок про заробітну плату, суд вважає за необхідне адміністративний позов задовольнити.
Керуючись ст. 117 Конституції України, ст. 48, 62 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. ст. 2, 8, 9, 11, 17, 18, 71, 99, 100, 122, 128, 158-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в деснянському районі м. Києва у відмові проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням довідок про заробітну плату №66 від 02.02.2015 року та №68 від 02.02.2015 року.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням довідок про заробітну плату №66 від 02.02.2015 року та №68 від 02.02.2015 року з дня подання заяви про перерахунок, а саме з 18.02.2015 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя: