Справа № 713/987/13-а
Провадження №2-а/713/42/13
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.05.2013 м. Вижниця
Суддя Вижницького районного суду Чернівецької області Кириляк А.Ю. розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Вижницької РДА в особі голови Вижницької РДА,ОСОБА_2 прокуратури Вижницького району Чернівецької області в особі прокурора Вижницького району Чернівецької області ОСОБА_3, про скасування розпорядження визнання нечинним подання прокурора та визнання незаконних дій, -
ВСТАНОВИВ:
13.05.2013 року ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до Вижницької РДА в особі голови Вижницької РДА,ОСОБА_2 прокуратури Вижницького району Чернівецької області в особі прокурора Вижницького району Чернівецької області ОСОБА_3, про скасування розпорядження визнання нечинним подання прокурора та визнання незаконних дій.
Як визначено у ч.1 ст.18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін с орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті.
Згідно ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Відповідно до ч. 1 ст. 24 КАС України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.
Вижницька РДА є центральним органом виконавчої влади.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 КАС України якщо справа щодо однієї вимоги підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Відповідно до п. 6 Пленуму Вищого Адміністративного Суду України № 2 від 06.03.2008 року „Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" у разі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності суд повинен передати справу на розгляд адміністративного суду, якому вона підсудна, незалежно від того, на якій стадії розгляду справи виявлено порушення правил цієї підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі з таким порушенням, не є компетентним у її розгляді (пункт 2 частини першої статті 22 КАС України). Порушення правил предметної підсудності є підставою для скасування рішень судів нижчих інстанцій з направленням справи на новий розгляд до належного суду.
Як зазначається у п. 9 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 №3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу скарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби » із частини другої статті 18 КАС України випливає, що справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, їх посадова чи службова особа, підсудні окружним адміністративним судам. Тому судам слід ураховувати, що позовні заяви стосовно рішень, дій або бездіяльності державних виконавців та посадових осіб Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України та відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, міських (міст обласного значення), районних у містах відділів державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції підсудні окружним адміністративним судам, оскільки відповідачем у таких справах є відповідний орган державної виконавчої служби, незалежно від того, чи оскаржуються рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби. У зв'язку з цим правила частини третьої статті 18 КАС України для визначення предметної підсудності зазначеної категорії справ не підлягають застосуванню.
Таким чином, вказана справа за суб'єктним складом підсудна окружному адміністративному суду.
За таких обставин, адміністративний позов ОСОБА_1 до Вижницької РДА в особі голови Вижницької РДА,ОСОБА_2 прокуратури Вижницького району Чернівецької області в особі прокурора Вижницького району Чернівецької області ОСОБА_3, про скасування розпорядження визнання нечинним подання прокурора та визнання незаконних дій необхідно розглядати в Чернівецькому окружному адміністративному суді.
Згідно п.6 ч.3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо, зокрема, справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Аналізуючи викладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає поверненню позивачу для подання до належного суду.
При цьому, суд роз'яснює, що, згідно п.6 ст.108 КАС України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Згідно п.2 ч.1 ст.7 ЗУ «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі, зокрема, повернення заяви або скарги.
За таких обставин, сплачена позивачем при зверненні до суду сума судового збору в розмірі 70 грн. підлягає поверненню позивачу.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.18, 19, 108, 165 КАС України, суд, -
УXВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Вижницької РДА в особі голови Вижницької РДА,ОСОБА_2 прокуратури Вижницького району Чернівецької області в особі прокурора Вижницького району Чернівецької області ОСОБА_3, про скасування розпорядження визнання нечинним подання прокурора та визнання незаконних дій - повернути позивачу для подання до належного суду.
Повернути ОСОБА_1 сплачену, згідно квитанції від 13.05.2013 року №k6/D/150 за реквізитами: (адреса суду м. Вижниця, вул. Українська, 13, Чернівецька область, Код ЄДРПОУ суду 37984590, отримувач коштів УДК у Вижницькому районі, код отримувача , банк отримувача ГУ ДКУ у Чернівецькій області, код банку отримувача МФО 37984590, доходний рахунок сплати судового збору №31210206700007,), суму судового збору у розмірі 35,00 грн. (тридцять п»ять гривень) та згідно квитанції від 13.05.2013 року №k6/D/149 за реквізитами: (адреса суду м. Вижниця, вул. Українська, 13, Чернівецька область, Код ЄДРПОУ суду 37984590, отримувач коштів УДК у Вижницькому районі, код отримувача , банк отримувача ГУ ДКУ у Чернівецькій області, код банку отримувача МФО 37984590, доходний рахунок сплати судового збору №31210206700007,) суму судового збору у розмірі 35,00 грн. (тридцять п»ять гривень).
Копію ухвали про повернення адміністративного позову невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Вижницький районний суд Чернівецької області шляхом подачі в 5-денннй строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя: ОСОБА_4