ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
07 жовтня 2011 року № 2а-14215/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Вєкуа Н.Г., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Систематив-буд»
до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва
про визнання протиправним та скасування наказу щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки, визнання протиправними дій щодо проведення такої перевірки, дій щодо складання акту перевірки та дій щодо встановлення та зазначення в цьому акті висновків, пов’язаних з проведенням перевірки
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Систематив-буд»до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва про визнання протиправним та скасування наказу щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки, визнання протиправними дій щодо проведення такої перевірки, дій щодо складання акту перевірки та дій щодо встановлення та зазначення в цьому акті висновків, пов’язаних з проведенням перевірки.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Правовий акт - акт волевиявлення (рішення) уповноваженого суб'єкта права, що регулює суспільні відносини за допомогою встановлення (зміни, скасування, зміни сфери дії) правових норм. Акти індивідуальної дії - породжують права і обов'язки у тих конкретних суб'єктів, яким вони адресовані, у конкретному випадку.
Тобто правові акти індивідуальної дії своїми приписами мають породжувати права і обов'язки конкретних осіб, на яких спрямована їх дія. У такому випадку реалізується компетенція видавця цього акту як суб'єкта владних повноважень, уповноваженого управляти поведінкою іншого суб'єкта, а відповідно інший суб'єкт зобов'язаний виконувати його вимоги.
Так, Акт Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва № 1130/23-9/37264189 від 15 серпня 2011 року не містить приписів обов’язкових для виконання та не являється нормативно - правовим актом чи актом індивідуальної дії в розумінні статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, так як не має обов’язкового характеру і не тягне за собою правових наслідків, його не можливо вважати рішенням, дією чи бездіяльністю ДПІ у Печерському районі м. Києва, яке породжує, змінює або припиняє права та обов’язки у сфері публічно-правових відносин, а тому дана справа в частині позовних вимог щодо визнання неправомірними дій щодо складання акту перевірки № 1130/23-9/37264189 від 15 серпня 2011 року та дій щодо встановлення та зазначення в цьому акті висновків, пов’язаних з проведенням перевірки не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративні справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 17, 18, 109, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва,
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Систематив-буд»до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва про визнання протиправним та скасування наказу щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки, визнання протиправними дій щодо проведення такої перевірки, дій щодо складання акту перевірки та дій щодо встановлення та зазначення в цьому акті висновків, пов’язаних з проведенням перевірки, в частині визнання неправомірними дій щодо складання акту перевірки № 1130/23-9/37264189 від 15 серпня 2011 року та дій щодо встановлення та зазначення в цьому акті висновків, пов’язаних з проведенням перевірки.
Ухвала набирає сили у відповідності до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187, Кодексу адміністративного судочинства України, зі змінами та доповненнями. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Н.Г. Вєкуа