ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29 вересня 2015 року м. Київ № 826/22721/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Федорчук А.Б., ознайомившись з позовною заявою
за позовом
Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києва
до
Товариства з обмеженою відповідальністю "Новаклін"
про
зупинення видаткових оперяцій,
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києва звернулася з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю "Новаклін" про зупинення видаткових операцій Товариства з обмеженою відповідальністю "Новаклін" (код 38589959) шляхом накладення адміністративного арешту на кошти платника, що знаходяться на рахунках: №26000052713254 в Печерська філія ПАТ "КБ "ПриватБанк" МФО 300711 (українська гривня), №26056052709557 в Печерська філія ПАТ "КБ "ПриватБанк" МФО 300711 (українська гривня), №26007011005072 в ПАТ "БТА Банк" МФО 321723 (українська гривня), №26001011568742 в ПАТ "Укрсоцбанк" МФО 300023 (українська гривня), 26045052700857 в Печерська філія ПАТ "КБ "ПриватБанк" МФО 300711 (українська гривня), №26000533985000 в ПАТ "Укрсоцбанк" МФО 351005 (українська гривня).
Ознайомившись з поданням позивача, суд встановив, що воно не відповідає вимогам статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено перелік особливих вимог, що пред'являються до подання податкового органу, та особливий перелік процесуальних дій суду, які можуть учинятися в процесі розгляду такого подання.
Зокрема, згідно з ч. 3 цієї статті, подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити: найменування адміністративного суду; найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті; підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; перелік документів та інших матеріалів, що додаються; підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
Водночас, суд зазначає, що у частині, що не врегульована статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, згідно із частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
01 вересня 2015 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” від 22.05.2015р. №484-VІІІ, яким встановлені нові ставки сплати судового збору.
Частиною другою статті 4 Закону України “Про судовий збір” передбачено, що ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру юридичною особою сплачується 1 розмір мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Таким чином, заявником не був сплачений судовий збір у встановленому законом порядку, що є недоліком позовної заяви.
Відповідно ч.4 ст.183-3 КАС України у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів. Повернення подання не є перешкодою для повторного звернення з ним до суду після усунення його недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
Для виправлення виявлених недоліків позивачу необхідно подати до суду докази сплати судового збору за розгляд заявлених позовних вимог.
Таким чином, подання підлягає залишенню без руху на підставі ст. 183-3, 108 КАС України з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 183-3, 160, 165 КАС України, суд, –
У Х В А Л И В:
1.Залишити подання Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києва без руху .
2.Встановити Державній податковій інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києва строк для усунення недоліків подання до 12 год. 00 хв. 30 вересня 2015 року.
3.Попередити Державну податкову інспекцію у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києва про наслідки недотримання вимог суду у встановлений строк, передбачені абзацом другим частини четвертої статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.Б. Федорчук