ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29 вересня 2015 року м. Київ № 826/22577/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кротюк О.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом
Прокурора Надвірнянського району Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Надвірнянському районі Івано-Франківському районі Івано-Франківської області
до
Товариства з обмеженою відповідальністю "СП УКРКАРПАТОЙЛ ЛТД"
про
стягнення заборгованості в розмірі 72553915,87 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 106 КАС України встановлено вимоги до позовної заяви. Зокрема, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що позивачем не виконано вимоги ст.106 КАС України, оскільки до матеріалів подання не долучено документу про сплату судового збору.
Як вбачається з відмітки Окружного адміністративного суду міста Києва позов подано 22.09.2015 поштою.
01.09.2015 набули чинності зміни внесені до Закону України «Про судовий збір» 8 липня 2011 року N 3674-VI (далі – Закон N 3674-VI).
Так, у відповідності до п.п.1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону N 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову, який подано суб'єктом владних повноважень сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно ч. 7 ст. 6 Закону N 3674-VI розподіл судового збору між сторонами та перевірка повноти сплати судового збору здійснюються відповідно до процесуального законодавства.
Окрім того, статтею 9 вказаного закону визначено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Як вбачається зі змісту позову, Прокурор Надвірнянського району Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Надвірнянському районі Івано-Франківському районі Івано-Франківської області просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "СП УКРКАРПАТОЙЛ ЛТД" податковий борг у розмірі 72 553 915, 87 грн.
З вказаного слідує, що позов подано суб'єктом владних повноважень, а відтак з урахування того, що останнім заявлено майнову вимогу та ціна позову становить – 72 553 915, 87 грн., то позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі 1 088 308, 74 грн. (1,5 ціни позову).
Поряд з цим, суд відмовляє Прокурору Надвірнянського району Івано-Франківської області у відстрочені сплати судового збору.
Суд вважає, що зазначене вище клопотання є необґрунтованим, оскільки покликання на неможливість сплатити кошти не є поважною обставиною для державного органу щодо відстрочення сплати судового збору, проте такі підстави створюють нерівне відношення закону в частині сплати судового збору щодо інших позивачів, які не є суб’єктами владних повноважень, що не відповідає зокрема положенням ст.13 Конституції України згідно якої «Усі суб'єкти права власності рівні перед законом».
В той же час, Законом України «Про судовий збір» органи прокуратури (у тому числі територіальні підрозділи) від оплати судового збору не звільнені.
Зазначений недолік може бути виправлений шляхом внесення доповнень до позовної заяви:
- із наданням оригіналу платіжного документу про сплату судового збору у розмірі встановленому ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за розгляд Окружним адміністративним судом міста Києва майнової вимоги.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити у задоволені заяви позивача про відстрочення сплати судового збору.
2. Залишити позовну заяву Прокурора Надвірнянського району Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Надвірнянському районі Івано-Франківському районі Івано-Франківської області без руху.
3. Встановити позивачу триденний строк для усунення недоліків позовної заяви
4. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України та набирає законної сили у порядку та строки, встановлені статтею 254 КАС України.
Суддя О.В. Кротюк