ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
в частині позовних вимог
28 вересня 2015 року № 813/5617/15
Cуддя Львівського окружного адміністративного суду Кедик М.В., Львівського окружного адміністративного суду ОСОБА_1, перевіривши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю Танк Транс до Відділу державної виконавчої служби Городоцького районного управління юстиції, Головного управління державної казначейської служби України у Львівській області, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання незаконними дій і повернення зайво стягнутих коштів, -
в с т а н о в и в:
товариство з обмеженою відповідальністю "Танк Транс" звернулося до ОСОБА_4 окружного адміністративного суду із позовом до Відділу державної виконавчої служби Городоцького районного управління юстиції, Головного управління державної казначейської служби України у Львівській області, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, ОСОБА_2, ОСОБА_3, в якому просить суд:
- визнати незаконними дії відділу державної виконавчої служби Городоцького управління юстиції Львівської області в процесі виконавчого провадження ВП № 46600785 з приводу стягнення з ТОВ Танк Транс 19244,00 грн (девятнадцяти тисяч двохсот сорока чотирьох гривень 00 коп.) моральної шкоди на користь ОСОБА_3;
- визнати незаконними дії відділу державної виконавчої служби Городоцького управління юстиції Львівської області в процесі виконавчого провадження ВП № 46600919 з приводу стягнення з ТОВ Танк Транс 19244,00 грн (девятнадцяти тисяч двохсот сорока чотирьох гривень 00 коп.) моральної шкоди на користь ОСОБА_2;
- визнати незаконними дії відділу державної виконавчої служби Городоцького управління юстиції в процесі виконавчого провадження ВП № 46600785 з приводу стягнений з ТОВ Танк Транс виконавчого збору в розмірі 1924,40 грн (одна тисяча девятсот двадцять чотири гривні 40 коп.);
- визнати незаконними дії відділу державної виконавчої служби Городоцького управління юстиції в процесі виконавчого провадження ВП № 46600919 з приводу стягнення ТОВ Танк Транс виконавчого збору в розмірі 1924,40 грн (одна тисяча девятсот двадцять чотири гривні 40 коп.);
- стягнут з Державного бюджету України на користь ТОВ Танк Транс 42336,80 грн (сорок дві тисячі триста тридцять шість гривень 80 коп) завданих збитків.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі згідно з ч. 2 ст. 107 КАС України, на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
При цьому, відповідно до п. 4, п. 6 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи:
- належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
- немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною 1 ст. 181 цього Кодексу передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідно до ч. 4 ст. 82 закону України Про виконавче провадження рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій,- до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Отже, критеріями визначення юрисдикції судів щодо вирішення справ з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення є юрисдикційна належність суду, який видав виконавчий документ, та статус позивача як сторони у виконавчому провадженні.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить визнати незаконними дії відділу державної виконавчої служби Городоцького управління юстиції Львівської області в процесі виконавчих проваджень № 46600785 та № 46600919 з приводу стягнення з ТОВ Танк Транс моральної шкоди на користь ОСОБА_2, відкритих на підставі виконавчого листа № 445/793/14-к виданого 15.12.2014 року Золочівським районним судом Львівської області.
Статтями 383, 384 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи. Скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
З огляду на це, вищезгаданий адміністративний позов не підсудний ОСОБА_4 окружному адміністративному суду і підлягає подачі до суду, який видав виконавчий лист, тобто до Золочівського районного суду Львівської області, і має вирішуватися в порядку цивільного судочинства.
Така правова позиція суду узгоджується з позицією Вищого адміністративного суду України, викладеною в Постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України № 3 від 13.12.2010 року Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби, де у п. 2 зазначено, що до юрисдикції адміністративних судів належать усі справи з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судових рішень на підставі виконавчих документів, виданих судами всіх юрисдикцій, за винятком тих, які видано загальними та господарськими судами у разі звернення до суду сторін відповідного виконавчого провадження чи їхніх представників.
Відповідно до п. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, але, відповідно до ч. 6 цієї ж статті, повинен розяснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.
З огляду на викладене, суддя дійшов висновку, що вказану позовну заяву в частині позовних вимог про визнання незаконними дії відділу державної виконавчої служби Городоцького управління юстиції Львівської області в процесі виконавчих проваджень № 46600785 та № 46600919 з приводу стягнення з ТОВ Танк Транс моральної шкоди на користь ОСОБА_2 не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і на підставі п. 1 ч. 1 ст.109 КАС України слід відмовити у відкритті провадження у даній частині позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 109, 160, 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
у х в а л и в :
Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю Танк Транс у відкритті провадження в адміністративній справі, в частині позовних вимог про визнання незаконними дії відділу державної виконавчої служби Городоцького управління юстиції Львівської області в процесі виконавчого провадження ВП № 46600785 приводу стягнення з ТОВ Танк Транс 19244,00 грн (девятнадцяти тисяч двохсот сорока чотирьох гривень 00 коп.) моральної шкоди на користь ОСОБА_3; визнання незаконними дії відділу державної виконавчої служби Городоцького управління юстиції Львівської області в процесі виконавчого провадження ВП № 46600919 з приводу стягнення з ТОВ Танк Транс 19244,00 грн. (девятнадцяти тисяч двохсот сорока чотирьох гривень 00 коп.) моральної шкоди на користь ОСОБА_2.
Розяснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до ОСОБА_4 апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_4 окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до ОСОБА_4 апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кедик М.В.