Постанова № 51739967, 18.11.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.11.2011
Номер справи
2а-0770/3343/11
Номер документу
51739967
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 2a-0770/3343/11

Ряд стат. звіту № 8.1.5

Код - 09

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2011 р. 09.51 год. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дору Ю.Ю. за участю секретаря судового засідання Рекунової К.А., та осіб, які беруть участь у справі:

позивача: ДПІ у Тячівському районі Закарпатської області представник не зявився;

відповідача: Тячівського виробничого управління житлово-комунального господарства представник не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області до Тячівського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення заборгованості в сумі 26324,00 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 18 листопада 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 21 листопада 2011 року.

Державна податкова інспекція у Тячівському районі Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Тячівського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення заборгованості в сумі 26324,00 грн.

Представник позивача в судове засідання не зявився проте подав суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги позивачем підтримані в повному обсязі. (а.с. 21)

Відповідач в судове засідання не зявився з невідомих причин, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином за адресою, внесеною до Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.5), а за таких обставин, на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання. Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. А оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Тячівське виробниче управління житлово-комунального господарства (далі - відповідач), зареєстроване 08.09.1997 р. Тячівською районною державною адміністрацією, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.5).

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до довідки від 20.09.2008 року № 383/032/28-0112 про взяття на облік платника податків Відповідач знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Тячівському районі Закарпатської області як платник податків (а.с.7) і відповідно п.п.16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Станом на 30.09.2011 року за відповідачем рахується податковий борг в розмірі 26324,00 грн., який складається з боргу по податкових деклараціях з податку на додану вартість за липень-вересень 2011 року: № НОМЕР_1 від 16.08.2011 року та № НОМЕР_2 від 19.09.2011 року. (а.с.9-12)

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації.

Згідно із п.57.3 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року передбачається, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, визначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 ст. 54 Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. А відтак, зазначена сума грошового зобовязання є узгодженою платником податків.

Відповідно до пп. 14.1.175 п.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання ( з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Нормами п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України зазначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п.95.3 ст.95 цього Кодексу).

Приписами пп. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України передбачено право органів державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Несплата відповідачем вищевказаних сум до бюджету держави тягне за собою недоотримання державою значних коштів, які в подальшому спрямовуються на фінансування державних економічних та соціальних програм.

Незважаючи на всі вжиті з боку Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області заходи щодо примусового стягнення сум заборгованості, за відповідачем Тячівським виробничим управлінням житлово-комунального господарства рахується заборгованість у сумі 26324,00 грн. яка не сплачена до бюджету (а.с.13-15).

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.

Виходячи з вищенаведеного та керуючись ст. ст. 6, 9, 10, 11, 70, 71, 94, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області до Тячівського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення заборгованості в сумі 26342,00 грн., - задовольнити повністю.

2. Стягнути з кошти з рахунків Тячівського виробничого управління житлово-комунального господарства (код ЄДРПОУ 03344183, м. Тячів, вул.. Леніна, 15, Тячівського району Закарпатської області) у банках, обслуговуючих такого платника податків (р/р 26009012044805, 26002012044802, 26000012044804, 26004012044800, 26003012044801, 26002012304482, 2600101244803, МФО 351005 в АТ «Укр.-Сиббанк», м. Тячів, вул.. Леніна, 6а, та р/р 26035035002062, 26007535002062, 26002035002052, МФО 312248 в АТ «КомІнвестБанк») на погашення частини податкового боргу в сумі 26324,00 грн. (двадцять шість тисяч триста двадцять чотири гривні 00 копійок)

3. Судові витрати на підставі ч.4 ст. 94 КАС України із відповідача не стягуються.

4. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяДору Ю.Ю.