Постанова № 51739623, 26.03.2014, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.03.2014
Номер справи
804/3142/14
Номер документу
51739623
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 березня 2014 р. Справа № 804/3142/14

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Потолової Г.В. розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Кривому Розі про стягнення витрат на виплату і доставку пенсії по інвалідності, зобовязання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

УПФУ в Жовтневому районі м.Кривого Рогу звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовними вимогами про зобов'язання ВВД ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Кривому Розі включити до актів щомісячної звірки та відшкодувати суму пенсії потерпілим в розмірі 24470грн.08коп. внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що сталося на території країн колишнього СРСР та країн СНД за період з 01.01.2010р. по 01.10.2010р.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.04.2011р. у задоволенні позову відмовлено.

Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 24.01.2013р. скасовано постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.04.2011р. та прийнято нову про часткове задоволення позову.

А саме: вирішено стягнути з УПФУ в Жовтневому районі м.Кривого Рогу витрати на виплату і доставку пенсії по інвалідності. В решті позовних вимог відмовлено.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 30.01.2014р. постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду та Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, відповідно, від 14.04.2011р. на 24.01.2013р. в частині позову щодо стягнення коштів у розмірі 24 470грн.08коп. скасовано та направлено на новий розгляд в цій частині. У решті рішення судів попередніх інстанцій залишено без змін.

У своєму рішенні Вищий адміністративний суд України зазначив про необхідність суду першої інстанції установити складові заявленої позивачем до стягнення суми коштів у розмірі 24 470грн.08коп. та, ураховуючи викладені правові позиції прийняти законне та обґрунтоване рішення.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03.03.2014р. справу призначено до розгляду у судовому засіданні.

Про дату, час та місце проведення судового засідання сторони повідомлені належним чином (а.с.146-147).

Позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив суд розглянути справу за відсутності його представника, за наявними у справі матеріалами (а.с.159).

Відповідач не забезпечив участь повноважного представника у судовому засіданні. Надав письмові заперечення проти позову з розясненням складової суми позову у розмірі 24 470грн.08коп. (а.с.177-182)

За викладених обставин, з урахуванням приписів ст.ст.122, 128 КАС України, судом на місці ухвалено щодо здійснення подальшого розгляду адміністративної справи за даної явки сторін та на підставі наявних у ній доказів, в порядку письмового провадження.

Суд, вивчивши матеріали справи, надані докази та оцінивши їх у сукупності, при розгляді справи виходить з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, на підставі акту щомісячної звірки витрат по особових справах потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у звязку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, з січня 2010р. по жовтень 2010р. управлінням ПФУ в Жовтневому районі м.Кривого Рогу виплачені пенсії ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 згідно відповідного списку на загальну суму 24 470грн.08коп.

Так, при складанні між сторонами у справі актів щомісячної звірки витрат по особовим справам потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання з січня 2010р. по жовтень 2010р. відповідачем не прийнято до заліку пенсії виплачені громадянам ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4

Позивач в обґрунтування свого позову зазначив, що відповідач не включив до акту щомісячної звірки з січня 2010р. по жовтень 2010р. суми витрат повязаних з виплатою пенсії по інвалідності та витрат на її доставку, які виплачувались управлінням ПФУ в Жовтневому районі м.Кривого Рогу, чим порушив Порядок відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання № 376/7697 від 16.05.2003р., у звязку з чим просив позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач, в обґрунтування заперечень зазначив, що виплата щомісячної державної адресної допомоги особам, які отримують пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання повинна здійснюватись за рахунок коштів з яких виплачується основний вид пенсії по інвалідності чи у звязку з втратою годувальника внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Відшкодування витрат на пенсію по втраті годувальника гр. ОСОБА_1 не підтверджена висновками відповідного медичного закладу.

Також, посилаючись на розділ ХІ Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», відповідач зазначає, що передачі документів від підприємства до ВВД ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Кривому Розі, що підтверджують право пенсіонерів на страхову виплату, не було, оскільки каліцтво отримане на території іншої держави.

Крім того, відповідач зазначає, що діючим чинним Порядком відшкодування витрат, затвердженим постановою правління ПФУ, правління ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 04.03.2003р. №5-4/4, визначено, що відшкодування витрат може мати місце лише на централізованому рівні, а не їх органами на місцях, у звязку з чим, вважає обраний позивачем спосіб захисту порушеного права таким, що не відповідає змісту прав УПФУ в Жовтневому районі м.Кривого Рогу щодо відшкодування понесених ним витрат.

Дослідивши матеріали справи, суд виходить з наступного.

З набранням чинності Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" обов'язок відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті при настанні страхового випадку, зокрема, виплати йому або особам, які перебувають на його утриманні пенсій по інвалідності в зв'язку із втратою годувальника покладено на Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Положення частини другої статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" встановлює, якщо після призначення застрахованій особі матеріальної допомоги чи надання соціальних послуг між Фондом соціального страхування від нещасних випадків і страховиками з інших видів соціального страхування виникають спори щодо понесених витрат, виплата здійснюється страховиком, до якого звернувся застрахований. При цьому страховик, до якого звернувся застрахований має право звернутись до відповідного страховика з інших видів соціального страхування щодо відшкодування понесених ним витрат.

Постановою правління Пенсійного фонду та правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків від 04.03.2003 № 5-4/4 затверджений Порядок відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (далі - Порядок №5-4/4).

Згаданий Порядок визначає механізм відшкодування на централізованому рівні Фондом соціального страхування від нещасних випадків Пенсійному фонду витрат, пов'язаних із виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер із цих причин, що призначені особам, застрахованим згідно із Законом України від 23.09.1999 №1105-ХІУ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (крім осіб, зазначених у пункті 2 статті 8 цього Закону), у тому числі добровільно застрахованим, та потерпілим особам, право яких на отримання відшкодування шкоди раніше було встановлено згідно із законодавством СРСР або законодавством України про відшкодування шкоди, заподіяної працівникам унаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання, пов'язаних із виконанням ними трудових обов'язків.

Статтею 21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" не передбачено можливість відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань витрат по оплаті державної адресної допомоги.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян" запроваджена щомісячна державна адреса допомога, яка сплачується у разі, коли розмір пенсії не досягає певного відсотка прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Перелік соціальних послуг та виплат, які здійснюються та відшкодовуються Фондом соціального страхування від нещасних випадків передбачений статтею 21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".

Відповідно до статті 21 вказаного Закону України позивач зобов'язаний у встановленому законом порядку своєчасно та в повному обсязі відшкодовувати шкоду заподіяну працівникові внаслідок ушкодження здоров'я, в тому числі пенсії по інвалідності від трудового каліцтва або професійного захворювання та пенсії по втраті годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, при настанні страхового випадку.

Державна адресна допомога, яка встановлена постановою Кабінету Міністрів України № 265 від 26.03.2008, не передбачена у вказаному переліку соціальних послуг та виплат, які здійснюються та відшкодовуються Фондом соціального страхування від нещасних випадків.

Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України № 265 від 26.03.2008 передбачено, що виплата державної адресної допомоги здійснюється за рахунок коштів, з яких виплачується пенсія або державна соціальна допомога. Проте, даною постановою Кабінету Міністрів України не передбачено обов'язку Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відшкодовувати Пенсійному фонду України витрати зі сплати вказаних виплат.

Пунктом 4 Порядку №5-4/4 передбачено перелік виплат, які відшкодовуються Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України, серед якого відсутня щомісячна державна адресна допомога та витрати на її доставку.

Таким чином, правові підстави для задоволення позову в частині стягнення з Відділення на користь Управління коштів на погашення витрат позивача на виплату державної адресної допомоги відсутні.

Щодо позовних вимог в частині стягнення з відповідача на користь Управління витрат з виплати пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання щодо осіб, які отримали травми на території країн колишнього СРСР, за період з 01.01.2010 по 01.10.2010 суд звертає увагу на таке.

Відповідно до пунктів 5, 6, 7 Порядку відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 04 березня 2003 року № 5-4/4, органи Пенсійного фонду щомісяця, до 10 числа місяця, наступного за звітним, на підставі списку осіб, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, та списку померлих осіб і осіб, знятих з обліку з інших причин, які отримували пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, проводять з відділеннями виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в районах та містах обласного значення звірку витрат за особовими справами потерпілих, складають акт щомісячної звірки витрат за особовими справами потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, у якому визначають загальну суму витрат, що підлягає відшкодуванню, та до 15 числа місяця, наступного за звітним, подають його відповідно головним управлінням Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі і управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Головні управління Пенсійного фонду та управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на підставі акта щомісячної звірки витрат за особовими справами потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, узагальнюють і узгоджують довідку про відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, та до 20 числа місяця, наступного за звітним, подають її відповідно до Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на підставі довідки про відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, на централізованому рівні до 25 числа місяця, наступного за звітним, перераховує відповідні кошти Пенсійному фонду.

Вказаний порядок не врегульовує спірних відносин, які виникають у випадку не підписання актів звірки розрахунків, оскільки встановлене ним правило розраховано на відсутність спору.

У разі незгоди на підписання актів з боку відділень Фонду соціального страхування від нещасних випадків вимоги органів Пенсійного фонду України про стягнення коштів на відшкодування витрат мають вирішуватись у судовому порядку в судах адміністративної юрисдикції.

У цій справі позивач обрав правильний спосіб захисту порушеного права щодо стягнення коштів та є належним позивачем у цій справі.

Щодо правових підстав для стягнення з відповідача коштів на відшкодування витрат Управління, пов'язаних з виплатою і доставкою пенсій по інвалідності особам, які отримали травми на території країн колишнього СРСР, суд звертає увагу на таке.

Статтею 1 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 14.01.1998 № 16/98-ВР (далі - Основи) встановлено, що загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає надання соціального захисту, що включає матеріальне забезпечення громадян у разі хвороби, повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також бюджетних та інших джерел, передбачених законом.

Залежно від страхового випадку є такі види загальнообов'язкового державного соціального страхування: пенсійне страхування; страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням; медичне страхування; страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності; страхування на випадок безробіття. Відносини, що виникають за зазначеними у частині першій цієї статті видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, регулюються окремими законами, прийнятими відповідно до цих Основ (стаття 4 Основ у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин).

Відповідно до пункту 4 статті 25 Основ за страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання надаються такі види соціальних послуг і матеріального забезпечення: профілактичні заходи по запобіганню нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням; відновлення здоров'я та працездатності потерпілого; допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; відшкодування збитків, заподіяних працівникові каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням ним своїх трудових обов'язків; пенсія по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; пенсія у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; допомога на поховання осіб, які померли внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Ураховуючи те, що пенсія по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання є наслідком страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, належним страховиком, тим, хто має надавати застрахованій особі матеріальну допомогу чи соціальні послуги, відповідно до статті 25 Основ є Фонд, що також передбачено статтею 21 Закону № 1105-XIV, яка визначає перелік соціальних послуг та виплат, які здійснюються та відшкодовуються Фондом.

Згідно з частиною четвертою статті 26 Основ якщо після призначення застрахованій особі матеріальної допомоги чи надання соціальних послуг між страховиками виник спір щодо понесених витрат, виплата здійснюється страховиком, до якого звернулася застрахована особа. При цьому неналежний страховик має право звернутися до належного страховика щодо відшкодування понесених ним витрат.

Аналогічне правило закріплене частиною другою статті 24 Закону № 1105-XIV, відповідно до пункту 5 якої якщо після призначення застрахованій особі матеріальної допомоги чи надання соціальних послуг між Фондом і страховиками з інших видів соціального страхування виникають спори щодо понесених витрат, виплата здійснюється страховиком, до якого звернувся застрахований. При цьому страховик, до якого звернувся застрахований, має право звернутися до відповідного страховика з інших видів соціального страхування щодо відшкодування понесених ним витрат.

Таким чином, витрати, понесені органами ПФУ у зв'язку із виплатою та доставкою пенсій по інвалідності від трудового каліцтва (у тому числі й пенсій особам, які стали інвалідами від нещасного випадку на виробництві на території колишніх республік СРСР) підлягають відшкодуванню за рахунок Фонду як належного страховика від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 21.05.2013 № 21-129а13.

Відповідно до частини першої статті 244-2 КАС України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.

Згідно з частиною першою статті 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим.

Оскаржувані судові акти названим вимогам процесуального закону не відповідають.

Отже, на виконання ухвали Вищого адміністративного суду України від 30.01.2014р., суд звертає увагу на наступне.

Відповідно до розрахунку, наданого Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Кривому Розі, сума заявленої позивачем до стягнення суми коштів у розмірі 24 470грн.08коп. складається з:

- адресної допомоги 20 734грн.45коп.;

- пенсії ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 по інвалідності які отримали травму на території колишнього СРСР та країн СНД 2 495грн.07коп.;

- пенсії ОСОБА_1 по втраті годувальника 928грн.53коп.;

- щомісячної цільової допомоги та витрат на доставку 312грн.03коп.

Щодо не включення ВВД ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Кривому Розі до акту щомісячної звірки та відшкодування суму пенсії потерпілим в розмірі 24 470грн.08коп. внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що сталося на території країн колишнього СРСР та країн СНД за період з 01.01.2010р. по 01.10.2010р.

Так, відповідно до ст.ст.21, 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» Фонд здійснює страхові виплати та надає соціальні послуги у розмірі настання страхового випадку, в тому числі і виплату пенсій.

Відповідно до абзацу третього частини першої ст.34 Закону сума щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров'я.

Як зазначалось раніше, відповідно до п.2 ст.7 Закону України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» Фонд соціального страхування від нещасних випадків сплачує страхові виплати та надає соціальні послуги працівникам (членам їх сімей), які потерпіли на виробництві до 01 квітня 2001 року, з того часу, коли відповідні підприємства передали в установленому порядку Фонду соціального страхування від нещасних випадків документи, що підтверджують право цих працівників (членів їх сімей) на такі страхові виплати та соціальні послуги, або коли таке право встановлено в судовому порядку.

Оскільки матеріалами справи підтверджено, що документи, які підтверджують право ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 на виплату та доставку вищезазначеної пенсії, відповідачу підприємством не передавались, тому суд доходить висновку про те, що відповідач, не включивши до актів щомісячної звірки за період з 01.01.2010р. по 01.10.2010р. витрати повязані з виплатою пенсії по інвалідності ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 на загальну суму 24 470грн. 08коп., які виплачувались управлінням ПФУ України в Жовтневому районі м.Кривого Рогу, діяв у межах повноважень та у спосіб визначений чинним законодавством.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З урахуванням викладеного, у задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Керуючись ст.ст.86, 94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Кривому Розі про стягнення витрат на виплату і доставку пенсії по інвалідності, зобовязання вчинити певні дії відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а у разі її апеляційного оскарження з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови.

Суддя ОСОБА_5