УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
28 вересня 2015 року
Справа № 803/3546/15
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Денисюк Р.С., вивчивши позовну заяву Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до комунальної установи "Управління будинком Волинської обласної ради" про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Луцька об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області звернулася з позовом до комунальної установи "Управління будинком Волинської обласної ради" про стягнення податкового боргу в розмірі 275954,82 грн.
Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як слідує із даних автоматизованої системи «Діловодство спеціалізованого суду» позивачем позовну заяву було подано до канцелярії суду 25 вересня 2015 року, а тому, правовідносини щодо сплати позивачем судового збору та його ставки регулюються Законом України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI, в редакції, чинній з 01 вересня 2015 року.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру суб’єктом владних повноважень – 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" від 28 грудня 2014 року № 80-VIII з 01 січня 2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1 218 грн.
Таким чином, за подання до адміністративного суду суб’єктом владних повноважень – Луцькою ОДПІ ГУ ДФС даного адміністративного позову майнового характеру слід сплатити судовий збір за ставкою, визначеною підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону України "Про судовий збір" – 4139,33 грн. (275954,82 грн. х 1,5 % = 4139,33 грн.).
Однак, в порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, до позовної заяви не долучено документ про сплату судового збору. При цьому, відповідно до вимог статті 5 Закону України "Про судовий збір", на позивача пільги, визначені вказаною нормою, не поширюються.
Відтак, позивачу слід сплатити судовий збір в розмірі 4139,33 грн.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Отже, на підставі наведеного позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків до 08.10.2015 року
Позивачу слід усунути вказані недоліки шляхом сплати судового збору в 4139,33 грн. та подання до суду доказів його сплати (оригіналу платіжного документа).
Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до комунальної установи "Управління будинком Волинської обласної ради" про стягнення податкового боргу залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 08 жовтня 2015 року.
Роз’яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Р.С. Денисюк