Справа№464/8220/15-п
пр. № 3/464/1245/15
П О С Т А Н О В А
30.09.2015 року м.Львів
Суддя Сихівського районного суду м.Львова Бойко О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1, ст.164 КУпАП,-
в с т а н о в и в :
з протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1, будучи генеральним директором ПАТ «ДТЕК «Західенерго», яке фактично знаходиться по вул.Козельницькій,15 у м.Львові, порушив ведення податкового обліку, що призвело до заниження податку на прибуток липень, жовтень, листопад 2014 р. та заниження податку на прибуток за за 2014р. на суму 73515 грн.
Однак, протокол про адміністративне правопорушення та матеріали справи містять істотні суперечності та суттєві порушення вимог КУпАП.
Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення, зокрема, у ньому повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності зібраних доказів. У відповідності до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка складала протокол; відомості про особу порушника, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Однак, всупереч вимогам ст.256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано адреси проживання правопорушника, що позбавляє суд можливості виконати вимоги ст.277-2 КУпАП.
Крім того, ст.256 КУпАП встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема у протоколі зазначаються: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
За змістом ч.1 ст.163-1 КУпАП під порушенням порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків слід розуміти відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Складений відносно ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення не відповідає даним вимогам закону, оскільки в ньому не відображено суть адміністративного правопорушення, не зазначено обєктивної сторони правопорушення, яка б відповідала диспозиції ст.163-1 КУпАП, тобто не зазначено, які конкретні порушення ведення податкового обліку допустив директор підприємства ОСОБА_1, не зазначені конкретні дії чи бездіяльність, які б мали місце і полягали у порушенні чи нездійсненні ним передбачених законодавством правил ведення податкового обліку.
Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення не викладено суті адміністративного правопорушення передбаченого ст. 164 КУпАП.
Наведене порушення перешкоджає розгляду справи, у звязку з чим адміністративний протокол підлягає поверненню для додаткової перевірки та уточнення.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 283 КУпАП ,-
п о с т а н о в и в :
протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1, ст.164 КУпАП, направити начальнику СДПІ з ОВС у м. Львові МГУ ДФС для приведення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідність до ст. 256 КУпАП.
Суддя: Бойко О.М.