Рішення № 51713062, 01.10.2015, Хортицький районний суд м. Запоріжжя

Дата ухвалення
01.10.2015
Номер справи
337/3991/15-ц
Номер документу
51713062
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

ЄУН№ 337/3991/15-ц

Провадження № 2/337/1636/2015

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 вересня 2015 року Хортицький районний суд міста Запоріжжя в складі:

головуючої судді - Сидорової М.В.

при секретарі - Стафорової О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Запоріжжі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Водоканал» про захист прав споживача житлово-комунальних послуг, стягнення моральної шкоди,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, який після уточнення в ході судового розгляду мотивує тим, між ним та Комунальним підприємством «Водоканал» (далі КП «Водоканал») діє публічний договір, на підставі якого виконавець КП «Водоканал» не вправі відмовити у виконанні послуг водопостачання в повному обсязі, в тому числі і з обслуговування та повірці квартирних лічильників води. 12.03.2015р. КП «Водоканал» надіслало йому листа, в якому в термін 1 місяць вимагав самостійно за свої кошти провести повірку лічильника холодної води з наслідком зняття з абонентського обліку та переводом на санітарну норму споживання (11,1 м/ чол./міс.), якщо його вимоги не будуть виконані у визначений термін.

Вважає такі дії незаконними, оскільки виконавець зобовязаний сам контролювати інтервали, а відповідно ч.3 ст.28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» зобовязаний виконувати всі роботи по повірці лічильників за свій рахунок.

Свої заперечення відповідачу позивач виклав у листі від 30.03.2015р., на що отримав відповідь від 20.04.2015р. про відмову виконати повірку лічильників за рахунок виконавця, посилаючись на законодавчі акти, які не мають прямого відношення до питання повірки лічильників, або на акти, норми яких не мають юридичної сили, оскільки діють акти, що мають вищу юридичну силу.

Не виконавши своїх обовязків щодо повірки лічильника за свій рахунок, КП «Водоканал» з 12.04.2015р. почало нараховувати йому плату за холодну воду за нормами споживання. 15.07.2015р. він отримав повідомлення, що в нього станом на 01.07.2015р. заборгованість за холодну воду 475,61грн. та за стоки 318,16 грн., хоча він своєчасно сплачує за холодну воду згідно з показами лічильників.

Вказує, що через такі дії відповідача йому завдано моральну шкоду, яку він оцінює в 5000,00грн. та обґрунтовує тим, що він є інвалідом другої групи, через таку протиправну поведінку відповідача, він зазнав душевних страждань, йому необхідно докладати додаткових зусиль для відновлення своїх прав у суді, його турбують періодичними погрозами про застосування відповідних санкцій в звязку з самостійним невиконанням вимог про повірку лічильника.

На підстави викладеного просить визнати незаконними дії відповідача щодо зобовязання його здійснювати періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, в тому числі демонтаж, транспортування та монтаж, опломбування за власний рахунок, а також щодо переведення його з оплати з фактично спожитої холодної води на нормативну за кількістю мешканців. Також просить зобовязати відповідача провести перерахунок його фінансових зобовязань з урахуванням фактично наданих обсягів послуг з водопостачання за показниками прийнятих на абонентський облік лічильників води з 12.04.2015р. по день ухвалення рішення та стягнути на його користь моральну шкоду 5000,00грн.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав викладених в позовній заяві, просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала, надала письмові заперечення та додатково пояснила, що КП «Водоканал» не повинен за свій рахунок здійснювати повірку приладів обліку води, такі витрати з періодичної повірки, а також демонтажу, транспортування та монтажу, засобів обліку, не входять до складу тарифів на водопостачання. КП «Водоканал» не може нести витрати на повірку засобів обліку води, оскільки вони не передбачені діючими тарифами на послуги з водопостачання та водовідведення, що закріплено відповідно до вимог чинного законодавства України. Споживач повинен сам оплачувати метрологічні роботи на підставі госпрозрахункового договору з метрологічними центрами або територіальними органами, уповноваженими на проведення цих робіт. Позивачем не доведено обставин чинення тиску та змушення зі сторони КП «Водоканал» з метою стягнення коштів на проведення повірки лічильника. Крім того, між сторонами відсутній договір на постачання в квартиру позивача холодної води. Просила в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

Суд, вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, всебічно та повно дослідивши матеріали справи, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи, вважає позов частково обґрунтованим та таким, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 мешкає та зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_1, є співвласником квартири, споживачем послуг з водопостачання та водовідведення, які надає відповідач КП «Водоканал». Позивачу в КП «Водоканал» відкрито особовий рахунок №63503216. До 12.04.2015р. облік та розрахунок оплати за водопостачання в квартиру позивача здійснювався за данимилічильника обліку холодної води марки КВ-1,5 заводський номер 033895;032788, періодична повірка якого I-квартал 2013 року, а з 12.04.2015р. - відповідно до норм водоспоживання та тарифів.

Листом від 12.03.2015р. за №778 КП «Водоканал» письмово попередив позивача про необхідність провести повірку приладу обліку холодної води за рахунок абонента (для цього: запросити представника служби реалізації КП «Водоканал» для зняття контрольних показань, після чого здійснити державну повірку водолічильника холодної води та подати заяву на його опломбування), а в іншому випадку попередив про нарахування за спожиту воду за нормами водоспоживання (0,245 м.куб/сут. на 1 чол.).

Позивач ОСОБА_1 звернувся до відповідача з листом від 30.03.2015р. про можливість, в узгоджений сторонами час, надати доступ працівникам відповідача до водолічильника для зняття контрольних показань та для здійснення державної повірки.

КП «Водоканал» листом від 20.04.2015р. за №П-125/01-13 повідомило позивача ОСОБА_1 про те, що в тарифи послуг по централізованому водопостачанню та водовідведенню не включені роботи по виконанню повірки квартирних приладів обліку, в звязку з чим споживач повинен самостійно здійснити повірку водолічильника холодної води та подати заяву на його опломбування до 12.04.2015р., в іншому разі нарахування за холодну воду буде здійснюватись відповідно до норм водоспоживання.

З 12.04.2015р. КП «Водоканал» здійснює позивачу за адресою: АДРЕСА_1, розрахунок оплати відповідно до норм водоспоживання та тарифів, оскільки позивач не здійснив повірку засобу обліку води, встановленого в його квартирі.

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки визначеніЗаконом України «Про житлово-комунальні послуги» від 24 червня 2004 року № 1875-IV(тут і далі - ОСОБА_2 №1875-IV, в редакції Закону України від 10 квітня 2014 року, який набув чинності 24 квітня 2014 року, яка діяла на час спірних правовідносин).

ОСОБА_2 у статті 1 визначає поняття житлово-комунальних послуг, учасників відносин у цій сфері: балансоутримувача, власника, споживача, виконавця і виробника тапоняття засобу обліку.

За змістом цієї норми:

- житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил;

-балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - балансоутримувач) - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом;

-виконавець - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору;

-виробник - суб'єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги;

-засіб обліку - прилад, технічний пристрій для обліку кількісних та/або якісних показників житлово-комунальної послуги, який має нормовані метрологічні характеристики;

Цією нормою передбачено, що до складу внутрішньобудинковоїсистеми входять мережі, арматура на них, прилади та обладнання, засоби обліку та регулювання споживання житлово-комунальних послуг, які знаходяться в межах будинку, споруди.

Відповідно до ч.1 ст.19 Закону №1875-IV, відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Відповідно до ч.5 ст.19 Закону № 1875-IV, виконавцем послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для об'єктів усіх форм власності є суб'єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення

Відповідно до Статуту КП «Водоканал» (69002, м. Запоріжжя, вул. Артема, 61), є юридичною особою, предметом діяльності якого є забезпечення безперебійного постачання населенню, підприємствам, організаціям міста й області води.

Згідно з витягом з ЄДРПОУ від 27.08.2015р. № 21081621, одним з основних видів діяльності КП «Водоканал» є забір, очищення та постачання води.

05.07.2012 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг КП «Водоканал» видано ліцензію № 500067 на централізоване водопостачання та водовідведення.

Таким чином, КП «Водоканал» на час виникнення спірних правовідносин є законодавчо встановленим виконавцем послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення.

Як вбачається з пояснень сторін, письмовий договір між сторонами про надання послуг з водопостачання та водовідведення не укладений.

При цьому в судовому засіданні представник відповідача не заперечувала, що позивач є споживачем послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, які надаються КП «Водоканал».

Таким чином судом встановлено, що сторони перебувають в фактичних договірних відносинах, які регулюються як нормамиЗакону України «Про житлово-комунальні послуги», так і Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, та регламентують порядок надання комунальних послуг, права та відповідальність споживачів і виконавців цих послуг (далі - Правила).

Пунктами 9, 30, 32 Правил передбачено, що квартирні засоби обліку води і теплової енергії беруться виконавцем на абонентський облік, а їх періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) проводяться за рахунок виконавця, до обов'язків якого входить контроль міжповіркових інтервалів, повірка квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, в той час як обов'язком споживача є своєчасна оплата наданих послуг за цінами і тарифами, встановленими згідно з вимогами законодавства.

Правові основи забезпечення єдності вимірювань в Україні визначаєОСОБА_2 України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 11 лютого 1998 року №113/98-ВР, якийрегулює відносини у сфері метрологічної діяльності та спрямований на захист громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювань.

Згідно зістаттею 21 цього Законудо видів державного метрологічного контролю і нагляду належить, зокрема, і повірка засобів вимірювальної техніки.

Відповідно до ч.2статті 28 цього Закону(в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через міжповірочні інтервали, порядок встановлення яких визначається нормативно-правовим актом центрального органу виконавчої влади у сфері метрології. Підприємства, організації та фiзичнi особи зобов'язані своєчасно (з урахуванням установлених мiжповiрочних iнтервалiв) подавати засоби вимірювальної технiки на повiрку.

Частиною 3статті 28 зазначеного Законувстановлено, що порядок подання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов'язані з повіркою, встановлюються Кабінетом Міністрів України. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Відповідно до п.5.18. Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 190 від 27.06.2008р. (в редакції чинній на час спірних правовідносин),споживач відповідає за цілісність та збереження засобів обліку, пломб і деталей пломбування, встановлених представниками територіальних органів Держспоживстандарту та виробником в місцях з'єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку незалежно від місця його розташування.

Отже, з огляду на положення п. 5.18. Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, щодо відповідальності споживачаза цілісність та збереження засобів обліку, пломб і деталей пломбування,проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтажу, транспортування та монтажу після повірки не може здійснюватись особисто споживачем.

З метою забезпечення єдиного для всіх регіонів підходу до формування тарифів у сфері житлово-комунальних послугпостановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року № 869 (із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014г. №532, яка набрала чинності 24.10.2014р.), затверджено Порядок формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

Згідно п. 1 вказаного Порядку, він визначає механізм формування тарифів на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для суб'єктів господарювання незалежно від форми власності, які надають послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення.

Згідно абз. 7 п. 16 вказаного Порядку до складу витрат на збут послуг з централізованого постачання холодною водою, водовідведення включаються витрати, безпосередньо пов'язані зі збутом послуг споживачам, у тому числі і витрати на проведення планових періодичних повірок, обслуговування та ремонт квартирних приладів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування, а також витрати на формування обмінного фонду квартирних приладів обліку холодної води.

У п. 2 Порядку формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), передбачено, що цей Порядок застосовується під час установлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та органами місцевого самоврядування (далі - уповноважені органи) тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення для суб'єктів господарювання, зазначених у пункті 1 цього Порядку, та поширюється на таких суб'єктів під час розрахунку тарифів.

Згідно п.7 Порядку формування тарифів на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для встановлення тарифів на послуги виконавець подає уповноваженим органам заяву і розрахунки тарифів на послуги на плановий період у паперовому та електронному вигляді за встановленою такими органами формою з відповідними підтвердними матеріалами і документами, що використовувалися під час їх проведення.

Тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення КП «Водоканал» на час виникнення спірних правовідносин були встановлені рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради №113 від 19.04.2013 року, до складу яких витрати з періодичної повірки, опломбування, обслуговування та ремонту (включаючи демонтаж, транспортування і монтаж) засобів обліку води, що перебувають у власності споживача - фізичної особи,не включені.

З 01 вересня 2015 року тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення КП «Водоканал» встановлені відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 13.08.2015 року за №2159.

Зі змісту структури тарифу КП «Водоканал» на централізоване водопостачання (додаток 1) та водовідведення (додаток 2) до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №2159 від 13.08.2015р., вбачається, що в розділі «Витрати на збут» містяться витрати на оплату праці, відрахування на соціальні заходи, амортизаційні відрахування та інші витрати.

На підставі викладеного, повно і всебічно з'ясувавши обставини справи, на які посилається позивач, як на підставу своїх вимог, підтверджених доказами, дослідженими судом, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, а також достатність і взаємний зв'язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд дійшов висновку, що проведення періодичної повірки квартирних засобів обліку холодної води, встановленого в квартирі позивача, є обов'язком КП «Водоканал», яке є виконавцем послуг, позивач погодився щодо повірки водолічильника силами відповідача та не чинив перешкод щодо його демонтажу, транспортування та монтажу.

Суд не приймає до уваги доводи представника відповідача щодо обовязку споживача здійснити повірку лічильника води через не включення витрат на це до затвердженим тарифів на послуги водопостачання, оскільки вважає, що невключення витрат на повірку лічильників до тарифу на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення, встановлених для КП «Водоканал» рішенням Запорізької міської ради, а з 01.09.2015р. постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, не може бути підставою для зобовязання споживача здійснити повірку прибору обліку води за власний рахунок. Згідно вищевикладених норм діючого законодавства повірка приборів обліку здійснюється виконавцем відповідних послуг, це законодавчо встановлений його обовязок, який за домовленістю сторін не змінений.

Витрати на повірку повинні включатися до тарифів за попередньою заявою та відповідним розрахунком саме виконавця. Суду не надано доказів в підтвердження подання КП «Водоканал» заяви про встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем), до яких додавались кошториси витрат на періодичну повірку лічильників води.

Крім того, у разі подання такої заяви, але затвердження тарифів відповідним уповноваженим органом без врахування витрат на повірку лічильника води, це свідчить про наявність спірних правовідносин між КП «Водоканал» та органом, уповноваженим на затвердження тарифів, і також не є підставою для звільнення відповідача від проведення повірки лічильника води за власний рахунок.

Крім того, є безпідставними посилання представника відповідача на лист Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 22.01.13 р.№ 8/20-44-13, в якому зазначено, що постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.11.2011 року по справі №2а-12409/11/2670 визнано незаконним та нечинним п.24 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд і прибудинкових територій. В даному випадку Постановою Вищого адміністративного суду України від 07.02.2013 року вказану постанову окружного суду скасовано, та ухвалено в цій частині нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позивач на підставі фактично діючих договірних відносин, будучі споживачем послуг водопостачання та здійснюючи оплату наданих послуг, має право на проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води за рахунок виконавця даних послуг, а зобов'язання позивача, як споживача послуг водопостачальної організації, здійснити повірку водолічильника своїми силами, за свій рахунок є неправомірними зі сторони відповідача.

На підставі викладеного є неправомірними дії відповідача щодо зобовязання позивача здійснити періодичну повірку, обслуговування та ремонт квартирних приладів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування, за власних рахунок.

Також є неправомірними дії відповідача в частині переведення позивача на оплату з фактично спожитої холодної води відповідно до показань водолічильника на нормативну за кількістю мешканців

При цьому, суд виходить з того, що облік води в квартирі позивача здійснювався за встановленим та прийнятим на облік прибором обліку, періодичну повірку якого відповідно вищевказаних норм діючого законодавства повинен був провести Виконавець, тобто відповідач, не покладаючи такого обовязку на споживача. В даному випадку повірка прибору обліку води, встановленого в квартирі позивача, здійснена відповідачем не була, вини в цьому позивача немає, він не перешкоджав проведенню робіт по повірці лічильника, навпаки, наполягав та вимагав цього від відповідача.

В судовому засіданні встановлено і це не оспорюється представником відповідача, що з 12.04.2015р. плата за послуги водопостачання позивачу здійснюється за затвердженими в установленому порядку нормами споживання водопостачання.

Зі змісту п. 5.27Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерство з питань житлово-комунального господарства України № 190, 27.06.2008р. (в редакції на час виникнення спірних правовідносин), вбачається, що оплата послуг водопостачання за нормами споживання здійснюється споживачам, які не мають засобів обліку.

Оскільки в даному випадку позивач має такий засіб, доказів того, що він має якісь несправності, які не підлягають усуненню, не придатний для використання, враховуючи, що його повірка в установлений строк не проведена з вини відповідача, суд вважає, що підстав для нарахування плати за послуги водопостачання позивачу за нормами споживання, без врахування показників встановленого прибору обліку води про фактичне споживання, не було і такі дії відповідача є неправомірними.

У звязку з цим суд вважає необхідним позовні вимоги про визнання неправомірними дії відповідача про переведення позивача на оплату з фактично спожитої холодної води відповідно до показань водолічильника на нормативну за кількістю мешканців та зобовязання відповідача провести перерахунок плати позивачу згідно з показаннями засобів обліку холодної води за період з 12.04.2015р. по день ухвалення рішення задовольнити.

Щодо вимог позивача про стягнення моральної шкоди, суд виходить з того, що відповідно дост.1167 ЦК Україниморальна шкода, завдана фізичній особі неправомірними рішеннями, діями або бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, проте до цих вимог також застосовуються положенняст.11 ЦПК Українищодо надання належних та допустимих доказів її спричинення.

Стаття 4Закону України «Про захист прав споживачів», яка передбачає, зокрема права споживачів, в п.5 зазначено, що споживачімають право на відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок недоліків продукції (дефекту в продукції), відповідно до закону.

В ст.1 Закону України «Про захист прав споживачів»визначено поняття шкоди як завдані внаслідок дефекту в продукції каліцтво, інше ушкодження здоровя або смерть особи, пошкодження або знищення будь-якого обєкта права власності, за винятком самої продукції, що має дефект.

Відповідно дост. 711 ЦКУкраїни, шкода, завдана майну покупця, та шкода, завдана каліцтвом, іншим ушкодженням здоровя або смертю у звязку з придбанням товару, що має недоліки, відшкодовується відповідно до положеньглави 82 цього Кодексу.

Підстави відшкодування шкоди, завданої внаслідок недоліків товарів, робіт (послуг), передбачені параграфом 3глави 82 ЦК.

Таким чином, аналіз указаних норм дає підстави для висновку, що у спорах про захист прав споживачів діюче цивільне законодавство передбачає відшкодування моральної шкоди у тих випадках, якщо така завдана майну споживача або шкода завдана каліцтвом, іншим ушкодженням здоровя або смертю.

Вимоги позивача про відшкодування моральної шкоди, яка мотивована незаконним діями відповідача щодо зобовязання його провести самостійно повірку водо лічильника, нарахуванням заборгованості, отриманням попереджень від відповідача про відключення від системи водовідведення, що спричинило погіршення стану здоровя, задоволенню не підлягають, оскільки в порушення вимогст.11 ЦПК Українипозивач не надав суду належних та допустимих доказів в обґрунтування того, що шкода завдана майну споживача або завдана каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я внаслідок таких дій КП «Водоканал».

У зв'язку з тим, що за обставинами справи не встановлено спричинення відповідачем позивачу моральної шкоди за умовами, зазначеними вЗаконі, та в межах позовних вимог, то відсутні підстави для задоволення позову про відшкодування моральної шкоди,

Крім того, суд вважає достатнім способом захисту прав позивача задоволення його позовних вимог про зобовязання відповідача провести перерахування оплати за воду за показаннями його лічильника.

На підставі викладеного позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до ч. 3ст. 88 ЦПК Україниякщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

При зверненні до суду позивач не сплатив судовий збір, з посиланням на ОСОБА_2 України « При захист прав споживача», крім того він є інвалідом 2 групи.

У відповідності до підпункту 2п. 1 ч. 2ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, яка дії з 01.09.2015р.),за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою ставка судового зборустановить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому подана позовна заява, в зв'язку із частковим задоволенням позову, та в зв'язку із тим, що за даною категорією справи позивач був звільнений від сплати судового збору, суд вважає необхідним стягнути з відповідача КП «Водоканал» на користь держави судовий збір у розмірі 487,20 грн.

Повний текст рішення виготовлено 01.10.2015р.

Керуючись ст.ст.10,11,60,88,208,212-218 ЦПК України, Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність», Законом України «Про житлово-комунальні послуги»,Законом України «Про захист прав споживачів», Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, Порядком формування тарифів на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), затвердженихпостановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014р. № 532, ст.1167 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Комунального підприємства «Водоканал» щодо зобовязання ОСОБА_1 здійснювати періодичну повірку, обслуговування та ремонт квартирних приладів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування, за власних рахунок.

Визнати неправомірними дії Комунального підприємства «Водоканал» щодо переведення ОСОБА_1 на оплату з фактично спожитої холодної води відповідно до показань водолічильника на нормативну за кількістю мешканців.

Зобов'язати Комунальне підприємство «Водоканал» провести перерахунок за особовим рахунком ОСОБА_1 згідно з показниками квартирних засобів обліку холодної води, починаючи з 12.04.2015 року по дату ухвалення судового рішення.

В інший частині позову відмовити.

Стягнути з Комунального підприємства «Водоканал» на користь держави судовий збір у розмірі 487,20грн.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів через Хортицький районний суд м. Запоріжжя.

Суддя: М.В.Сидорова

01.10.2015