Ухвала суду № 51677486, 29.09.2015, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.09.2015
Номер справи
812/23/15
Номер документу
51677486
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про розстрочення виконання судового рішення

29 вересня 2015 року СєвєродонецькСправа № 812/23/15

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ковальової Т.І.,

при секретарі судового засідання Дюкаревій М.І.,

без участі сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Публічного акціонерного товариства "Лисичанськвугілля" про розстрочення виконання судового рішення у справі за адміністративним позовом державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області до Публічного акціонерного товариства "Лисичанськвугілля" про стягнення податкової заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

18 вересня 2015 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Публічного акціонерного товариства "Лисичанськвугілля" про розстрочення виконання судового рішення у справі за адміністративним позовом державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області до Публічного акціонерного товариства "Лисичанськвугілля" про стягнення податкової заборгованості.

В обґрунтування заяви про розстрочення виконання постанови суду, заявником зазначено, що ПАТ «Лисичанськвугілля» є планово дотаційним підприємством та працює збитково, у звязку з різницею між собівартістю 1 тони вугілля та ціною реалізації. Недостатність власних обігових коштів станом на 01.07.2015 складає суму 3109567,00 грн.

При необхідному обсязі державної підтримки на 2015 рік у сумі 584241,00 грн. відповідач у 2015 році фактично отримав державну підтримку на собівартість вугільної продукції , у сумі 134433,00 грн., таким чином кошти отримані від реалізації вугільної продукції в першу чергу спрямовуються на виплату заробітної плати працівникам.

Відвантаження вугілля було заборонено через бойові дії, у звязку з проведенням антитерористичної операції на території Луганської області. На думку відповідача, податковий борг, який утворився у підприємства є наслідком обєктивних причин. Відповідно до балансу підприємства та звіту про фінансові результати за 6 місяців 2015 року збитки складають 2534933, витрати 1186349,00 грн.

Відповідач має кредиторську заборгованість до Пенсійного фонду України та інших фондів соціального страхування станом на 01.07.2015 у сумі 305263,00 грн.

ПАТ «Лисичанськвугілля» не зможе здійснювати поточні платежі Єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду, зробить неможливим здійснення планових закупівель обладнання та засобів індивідуального захисту працівників для нормального функціонування підприємтсв відповідача з видобутку вугілля, а також ускладнить виплату заробітної плати у повному обсязі, що є першочерговою задачею для підприємств вугільної промисловості.

В техніко економічних показниках просліджується динаміка зростання видобутку вугілля та доходів від реалізації, та поліпшення фінансового стану підприємства до 2020 року включно.

На підставі вищевикладеного, заявник просить суд визначити спосіб, строки і порядок виконання судового рішення у справі № 812/23/15 в рахунок погашення податкового боргу з екологічного податку шляхом встановлення розстрочення заборгованості на шістдесят місяців у сумі 26545,33 грн. щомісячно починаючи з вересня 2015р. по серпень 2020 р. , серпень 2020р. у сумі 26544,65 грн. та заборгованість з податку з плати за користування надрами шляхом розстрочення податкового боргу на 60 місяців у сумі 27975,18 грн. щомісячно починаючи з вересня місяця 2015 року по серпень місяць 2020 року, останній місяць 2020 року у сумі 26544,65 грн., відповідно до графіку погашення заборгованості.

Від заявника через канцелярію суду надійшло клопотання про розгляд заяви про розстрочення виконання судового рішення без участі представника заявника.

Представник державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області через канцелярію суду надав клопотання, відповідно до якого просив розгляд заяви проводити без його участі, проти задоволення заяви про розстрочення виконання судового рішення не заперечує.

Відповідно до ч.2 ст. 263 КАС України суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд встановив наступне.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 20.05.2015 адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області до Публічного акціонерного товариства "Лисичанськвугілля" про стягнення податкового боргу - задоволено.

Стягнуто з Публічного акціонерного товариства "Лисичанськвугілля" (93100, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Маліновського. буд. 1, код 32359108) податковий борг у розмірі 3271230,30 грн. (три мільйони двісті сімдесят одна тисяча двісті тридцять гривень 30 копійок) на користь Державного бюджету України, а саме : екологічний податок у загальній сумі 1592719,47 грн., яка складається з викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря 1384659,37 грн. (код бюджетної класифікації 19010101), розміщення відходів у спеціально відведених місцях 114346,80 грн. (код бюджетної класифікації 19010301), викиди забруднюючих речовин у водні об'єкти 93713,30 грн. (код бюджетної класифікації 19010201); рентна плата за користування надрами у загальній сумі 1678510,83 грн., які сплачуються за місцезнаходженням наступних ділянок надр: ВП Шахта імені ОСОБА_1 ПАТ Лисичанськвугілля на суму 1046492,72 грн.; ВП Шахта імені ОСОБА_2 ПАТ Лисичанськвугілля на суму 287542,54 грн.; ВП Шахта Привільнянська ПАТ Лисичанськвугілля на суму 200996,97 грн.; ВП Шахта Новодружеська ПАТ Лисичанськвугілля на суму 143478,60 грн., за рахунок коштів у банках, що його обслуговують.

На сьогоднішній день постанова Луганського окружного адміністративного суду від 20 травня 2015 року набрала законної сили та підлягає виконанню.

На підтвердження обставин своєї заяви ЛКСП «Лисичанськводоканал» надано к. довідки про заборгованість до фондів соціального страхування, к.балансу ПАТ «Лисичанськвугілля» к. звіту про фінансові результати підприємства, техніко економічні показники до бізнес плану ПАТ «Лисичанськвугілля» на 2013-2020 роки, к. листа служби Безпеки України від 29.04.2015, відповідно з яких вбачається наступне (а.с.80-105).

Збитки підприємства відповідача складають 2534933, витрати 1186349,00 грн. Також, відповідач має кредиторську заборгованість до Пенсійного фонду України та інших фондів соціального страхування станом на 01.07.2015 у сумі 305263,00 грн.

В техніко економічних показниках просліджується динаміка зростання видобутку вугілля та доходів від реалізації, та поліпшення фінансового стану підприємства до 2020 року включно.

Відповідно до ч.1 ст.255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Згідно з ч.ч.1,3 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Ухвалу суду за результатами розгляду питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути оскаржено в загальному порядку.

З аналізу положень ст.263 КАС України вбачається, що розстрочення виконання судового рішення є правом суду, що постановив судове рішення, у разі виключних обставин, що ускладнюють виконання прийнятого рішення.

Відповідно до пункту 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 року № 14 "Про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернення учасників виконавчого провадження" при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку чи розстрочку виконання рішення суду потрібно мати на увазі, що відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України - їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо).

Тобто, підставою для розстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.

Суд зазначає, що наведені заявником підстави для розстрочення виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 20.05.2015р. по справі № 812/23/15, у розумінні ч. 1 ст. 263 КАС України ускладнюють виконання судового рішення.

Крім того, враховуючи думку представника позивача про можливість розстрочення виконання постанови від 20 травня 2015 року, наявність графіка погашення заборгованості, та тієї обставини, що таке розстрочення нічиїх прав та інтересів не порушує, а спрямоване на врегулювання виконання постанови суду, яка набула законної сили, враховуючи фінансове становище боржника, суд приходить до висновку про можливість задоволення заяви про розстрочення виконання постанови суду шляхом розстрочення відповідачу податкового боргу на шістдесят місяців, починаючи з вересня 2015р. по серпень 2020 р. включно, відповідно до графіку погашення заборгованості.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 263, ч. 1 ст. 255 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Задовольнити заяву Публічного акціонерного товариства "Лисичанськвугілля" про розстрочення виконання судового рішення у справі за адміністративним позовом державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області до Публічного акціонерного товариства "Лисичанськвугілля" про стягнення податкової заборгованості.

Встановити спосіб та порядок виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 20 травня 2015 року по справі № 812/23/15 за позовом державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області до Публічного акціонерного товариства "Лисичанськвугілля" про стягнення податкової заборгованості, шляхом розстрочення погашення податкового боргу строком на шістдесят місяців починаючи з вересня 2015 року по серпень 2020 року включно

з екологічного податку щомісяця з вересня 2015 року по липень 2020 року по 26545,33 грн. (двадцять шість тисяч пятсот сорок пять гривень 33 коп. ), серпень 2020 року 26544,65 грн. (двадцять шість тисяч пятсот сорок чотири гривні 65 коп.);

з рентної плати за користування надрами щомісяця з вересня 2015 року по липень 2020 року по 27975,18 грн. (двадцять сім тисяч девятсот сімдесят пять гривень 18 коп.), серпень 2020 року 27975,21 грн. (двадцять сім тисяч девятсот сімдесят пять гривень 21 коп.).

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя ОСОБА_3