ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2011 р. Справа № П/з 70вр-11/2а-1725/10/0470 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участю: прокурора представника позивача представника відповідача ОСОБА_3 ОСОБА_4 ОСОБА_5 розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі: Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Дніпропетровську до Відкритого акціонерного товариства "Дніпровський машинобудівний завод" про стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
Прокурор м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Дніпропетровську звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Дніпровський машинобудівний завод" про стягнення податкового боргу .
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відкрите акціонерне товариство "Дніпровський машинобудівний завод"є платником земельного податку відповідно до закону. Відповідач має податковий борг із земельного податку в сумі 269623 грн.72 коп., який утворився внаслідок несплати чергових часток розстрочених сум та поточних нарахувань, в зв"язку з відсутністю замовлень з боку основного споживача продукції - ВАТ "Укртелеком". В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги та просили задовольнити їх в повному обсязі, виходячи з підстав, викладених в адміністративному позові.
Відповідач визнав позовні вимоги в повному обсязі, просив розстрочити сплату податкового боргу, у зв"язку із важким фінансовим станом підприємства та відсутністю достатнього об"єму грошових коштів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача та відповідача, дослідивши подані до суду докази, суд встановив наступне.
Відкрите акціонерне товариство "Дніпровський машинобудівний завод" зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності юридична особа, рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 02.02.1996р. за №12241200000000804, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та копією свідоцтво про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності юридичної особи. Відповідач з 29.03.1996 р. перебуває на обліку в Спеціалізованій державній податковій інспекції у м. Дніпропетровську як платник окремих видів податків, в тому числі, плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, про що свідчить довідка податкового органу. Відповідачем самостійно обчислено суму податкового зобовязання та зазначено її у податковому розрахунку земельного податку, що складений відповідачем 28.01.2009 р. та наданий до податкового органу 29.01.2009 р.
Відповідно до статті 2 Закону України Про плату за землю№2535-ХІІ від 03.07.1992 року, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.
Статтею 15 Закону України Про плату за землю№2535-ХІІ від 03.07.1992 року встановлено, що власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями (стаття 14 Закону України Про плату за землю№2535-ХІІ від 03.07.1992 року).
Згідно статті 27 Закону України Про плату за землю, контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Законом України Про систему оподаткування№1251-ХІІ від 25.06.1991 року встановлено, що земельний податок є обовязковим платежем, а платниками податків та зборів (обовязкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законодавством покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі) у встановлені законом строки.
Відповідно до інформації Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Дніпропетровську, станом на 30.12.2009 року Відкрите акціонерне товариство "Дніпровський машинобудівний завод" має податковий борг зі сплати земельного податку з юридичних осіб в сумі 269623,72 грн., який виник внаслідок несвоєчасної сплати узгодженого податкового зобовязання по земельному податку за 2009 рік.
Порядок погашення зобовязань юридичних та фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами визначено Законом України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами№2181-ІІІ від 21.12.2000 року.
Статтею 1 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами№2181-ІІІ від 21.12.2000 року визначено податковий борг як податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого зобовязання.
Відповідно до статті 4 Закону України №2535-ХІІ від 03.07.1992 року, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації і в такому випадку обчислена сума податкового зобовязання вважається узгодженою та не може бути оскаржена в адміністративному порядку.
Відповідно до статті 6 Закону України №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, з метою погашення податкового боргу відповідача податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Податкові вимоги Спеціалізованою державною податковою інспекцією у м. Дніпропетровську на новоутворений податковий борг відповідача на суму 269623, 72 грн. не формувались, оскільки за Відкритим акціонерним товариством "Дніпровський машинобудівний завод" рахується податковий борг з 2008 року, на який відповідачу формувалися та вручалися перша і друга податкові вимоги (від 23.10.2008 р. № 1/13 на суму 63015,02 грн., та від 02.12.2008 р. № 2/21 на суму 1499837,14 грн.), які не відкликані податковим органом. Діючим законодавством передбачено формування та вручення тільки першої та другої податкової вимоги.
Згідно пп. 5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, суми заборгованості зі сплати земельного податку, є узгодженими, і набули статусу податкового боргу платника податків.
Дані щодо погашення відповідачем податкової заборгованості в сумі 269623, 72 грн. в матеріалах справи відсутні.
Відповідачем Відкритим акціонерним товариством "Дніпровський машинобудівний завод", у відзиві на позовну заяву, наданому суду, позовні вимоги Спеціалізованої державної податкової інспекцієї у м. Дніпропетровську визнано у повному обсязі.
Відповідно до ч.1, 3 ст 112 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 122, 128, 160-162, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Дніпровський машинобудівний завод" (ідентифікаційний код 239597) податковий борг по земельному податку у розмірі 269 623 (двісті шістдесят дев"ять тисяч шістсот двадцять три) грн. 72 коп. (поточний рахунок 33218811700002, код ЄДРПОУ 23928791, МФО 805012, отримувач ГУДКУ у Дніпропетровській області, код бюджетної класифікації НОМЕР_1 "земельний податок з юридичних осіб") на користь Державного бюджету України.
Розстрочити податковий борг зі сплати земельного податку у 269 623 (двісті шістдесят дев"ять тисяч шістсот двадцять три) грн. 72 коп. рівними частками шляхом здійснення щомісячних платежів у період з 1 липня 2012 року по 30 червня 2014 року.
Копію постанови направити сторонам.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено 23 травня 2011 року
Суддя ОСОБА_1