Постанова № 516424, 13.02.2007, Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
13.02.2007
Номер справи
703-2007
Номер документу
516424
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к. 318

ПОСТАНОВА

Іменем України

13.02.2007

Справа №2-19/703-2007

За позовом - Державної податкової інспекції в м. Євпаторії, м. Євпаторія.

До відповідача - Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Євпаторія.

Про стягнення 63038,14 грн.

Суддя Мокрушин В.І.

Секретар Сидельова І.І.

П Р Е Д С Т А В Н И К И :

Від позивача - Придатько О.О., представник, довіреність № 6047/10/10-0 від 20.11.2006 р.

Від відповідача - не з'явився

Суть спору:

Позивач заявив позов про стягнення з відповідача 63038,14 грн. заборгованості. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач повинен сплатити суму фінансових санкцій.

Позивач заявою НОМЕР_1 від 11.01.2007 р. уточнив позовні вимоги та просить стягнути з відповідача штрафні санкції за порушення законодавства у розмірі 2949296,24 грн.; податок на додану вартість у розмірі 39621,32 грн.; податок з прибутків фізичних осіб у розмірі 14603,92 грн.; адміністративний штраф у розмірі 1700,00 грн.

Відповідач правом на участь у судовому засіданні не скористувався, відзив на позовну заяву не представив, повідомлявся належним чином: замовленою кореспонденцією на юридичну адресу.

Провадження по справі здійснювалося відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

Представник позивача відмовився від послуг перекладача.

Відповідно до ст.9, 10 Конституції України, ст.9 Європейської хартії регіональних мов (ратифікована Законом України від 15.05.2003 року № 802), ст.3 Декларації прав національностей України (від 01.11.1991 року № 1771), ст.10 Закону України «Про судоустрій» (від 07.02.2002 року № 3018), ст.18 Закону України «Про мови» (від 28.10.1989 року № 8312), ст.10, 12 Конституції Автономної Республіки Крим (Закон України від 23.12.1998 року № 350), ст.15 Кодексу адміністративного судочинства України та клопотанням представника позивача він давав пояснення по справі на російській мові.

Відповідно до ст.41 Кодексу адміністративного судочинства України, п.2-1 Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснювалася.

Відповідно до ст.130 Кодексу адміністративного судочинства України перед початком слухання справи представнику позивача була вручена пам'ятка про права та обов'язки сторін.

Розглянув матеріали справи, суд -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 зареєстрована у якості суб'єкта підприємницької діяльності 14.01.1997 року виконкомом Євпаторійської міської ради АР Крим, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с.25).

Згідно із ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України (від 06.07.2005 року № 2747 із змінами та доповненнями) кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Відповідно до п.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України (від 06.07.2005 року № 2747 із змінами та доповненнями) в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що тягар доказування в спорі покладається на відповідача - орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії..

Відповідно до п.2 ст.8 Кодексу адміністративного судочинства України (від 06.07.2005 року № 2747 із змінами та доповненнями) суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Позивач заявою НОМЕР_1 від 11.01.2007 р. уточнив позовні вимоги та просить стягнути з відповідача штрафні санкції за порушення законодавства у розмірі 2949296,24 грн., а саме: податок на додану вартість у розмірі 39621,32 грн.; податок з прибутків фізичних осіб у розмірі 14603,92 грн.; адміністративний штраф у розмірі 1700,00 грн.

Відповідно до наданих документів за відповідачем мається заборгованість з податку на додану вартість, податку з доходів фізичних осіб та штрафним санкціям, нарахованим за несвоєчасну сплату податків, що підтверджується податковими повідомленнями - рішеннями (а.с. 27-42).

Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України «Про податок на додану вартість» (від 03.04.1997 року № 168 із змінами та доповненнями) об'єктом оподаткування є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце надання яких находиться на митній території України, в тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору) для погашення заборгованості заставодавця, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу у користування лізингоотримувачу (орендарю).

Відповідно до п.7.1 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» (від 03.04.1997 року № 168 із змінами та доповненнями) поставка товарів (робіт, послуг) здійснюється за договірними (контрактними) цінами з додатковим нарахуванням податку на додану вартість.

Відповідно до п.1.7 ст.1 Закону України «Про податок на додану вартість» (від 03.04.1997 року № 168 із змінами та доповненнями) податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду.

Відповідно до п.п.7.3.1 п.7.3 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» (від 03.04.1997 року № 168 із змінами та доповненнями) датою виникнення податкових зобов'язань з продажу товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають продажу, а в разі продажу товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку; або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.

Відповідно до п.п.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» (від 03.04.1997 року № 168 із змінами та доповненнями) сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

Відповідно до п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» (від 03.04.1997 року № 168 із змінами та доповненнями) не дозволяється включення до податкового кредиту будь-яких витрат по сплаті податку, що не підтверджені податковими накладними.

Відповідно до п.п.7.4.4 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» (від 03.04.1997 року № 168 із змінами та доповненнями) у разі коли платник придбає товари (роботи, послуги), вартість яких не відноситься до складу валових витрат виробництва (обігу) і не підлягає амортизації, податки, сплачені у зв'язку з таким придбанням, відшкодовуються за рахунок відповідних джерел і до складу податкового кредиту не включаються.

Спеціальним Законом з питань оподаткування, що встановлюють порядок погашення зобов'язань юридичних і фізичних осіб перед бюджетами і державними цільовими фондами по податках і зборах ( обов'язковим платежам ), нарахування і сплати пені і штрафних санкцій, вживаних до платників податків контролюючими органами, є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» (№ 2181 від 21.12.2000 р. із змінами та доповненнями).

Згідно із п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» (№ 2181 від 21.12.2000 р. із змінами та доповненнями) податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій при їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному або судовому порядку, але не сплачені у встановлений термін, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно із п.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» (№ 2181 від 21.12.2000 р. із змінами та доповненнями) у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» (№ 2181 від 21.12.2000 р. із змінами та доповненнями) активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно із п.1.6 ст.1 Закону У країни «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» (№ 2181 від 21.12.2000 р. із змінами та доповненнями) примусове стягнення - це звернення стягнення на активи платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.

Згідно із ч.2 ст.11 Закону України «Про систему оподаткування» (№ 1251 від 25.06.1991 року із змінами та доповненнями) фінансові санкції за наслідками документальних перевірок та ревізій, які здійснюються органами державної податкової служби України та іншими уповноваженими державними органами, застосовуються у розмірах, передбачених законодавчими актами.

Згідно із п.11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (від 04.12.1990 року № 509 із змінами та доповненнями) органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідач не надав доказів, які б свідчили про те, що він оспорює суму боргу, чи оскаржує прийняті щодо нього рішення, також відповідач не надав доказів, які б свідчили про сплату відповідачем заборгованості перед бюджетом, у зв'язку з чим суд задовольняє позовні вимоги.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги підлягаючими задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.17, 18, 70, 76, 86, 162 Кодексу адміністративного судочинства України (від 06.07.2005 року № 2747 із змінами та доповненнями), суд

П О С Т А Н О В И В :

· Адміністративний позов задовольнити.

· Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Євпаторія (АДРЕСА_1, відомостей про р/р не має, ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь бюджету м. Євпаторія (р/р 31115104600015, одержувач: держбюджет м. Євпаторії, ЄДРПОУ 22265511, банк одержувача: Управління Держказначейства в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, код платежу 23030100) заборгованість по штрафним санкціям у сумі 2949296,24 грн.

· Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Євпаторія (АДРЕСА_1, відомостей про р/р не має, ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь бюджету м. Євпаторія (р/р 31115029600015, одержувач: держбюджет м. Євпаторії, ЄДРПОУ 22265511, банк одержувача: Управління Держказначейства в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, код платежу 14010100) заборгованість по податку на додану вартість у сумі 39621,32 грн.

· Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Євпаторія (АДРЕСА_1, відомостей про р/р не має, ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь місцевого бюджету м. Євпаторія (р/р 33212801600015, одержувач: держбюджет м. Євпаторії, ЄДРПОУ 22265511, банк одержувача: Управління Держказначейства в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, код платежу 11010200) заборгованість по прибутку з фізичних осіб у сумі 14603,92 грн.

· Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Євпаторія (АДРЕСА_1, відомостей про р/р не має, ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь бюджету м. Євпаторія (р/р 31113106600015, одержувач: держбюджет м. Євпаторії, ЄДРПОУ 22265511, банк одержувача: Управління Держказначейства в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, код платежу 23030311) заборгованість по адміністративному штрафу у розмірі 1700,00 грн.

Постанова може бути оскаржена у апеляційному порядку відповідно до ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Вступна та резолютивна частина Постанови проголошена у судовому засіданні 13.02.2007 року у 11 год. 30 хв.

 

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Мокрушин В.І.