ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
07 липня 2014 року м. Київ В/800/3074/14
Суддя Вищого адміністративного суду України Заяць В. С., перевіривши заяву ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 05 грудня 2013 року, прийнятої за результатами розгляду касаційної скарги Ягодинської митниці на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 04 червня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Ягодинської митниці про визнання протиправним рішення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 подано заяву про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 05 грудня 2013 року, прийнятої за результатами розгляду касаційної скарги Ягодинської митниці на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 04 червня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Ягодинської митниці про визнання протиправним рішення.
Зазначена заява подана заявником 04 липня 2014 року з пропуском строку на перегляд судових рішень Верховним Судом України. При цьому ОСОБА_1 заявила клопотання про поновлення строку про перегляд судових рішень та зазначила, що строк пропущено у зв'язку із тим, що ухвалу Вищого адміністративного суду України від 05 грудня 2013 року одержано із запізненням, однак документи для підтвердження причин пропуску строку не надала.
В заяві ОСОБА_1, посилаючись на неоднакове застосування судами касаційних інстанцій одних і тих самих норм матеріального права стосовно сплати судового збору органами державної влади, просить скасувати ухвалу Вищого адміністративного суду України від 05 грудня 2013 року та прийняти нове судове рішення.
Статтею 235 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Згідно з частиною 4 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року № 2 «Про судову практику застосування статей 235 - 240 Кодексу адміністративного судочинства України» заява про перегляд з указаних мотивів може бути подана за наявності таких складових: неоднакового застосування одних і тих самих норм матеріального права; ухвалення різних за змістом судових рішень; спірні питання виникли у подібних правовідносинах.
Під неоднаковим застосуванням одних і тих самих норм матеріального права необхідно розуміти, зокрема: різне тлумачення змісту і сутності правових норм, на підставі якого зроблено висновок про різний зміст суб'єктивних прав і обов'язків учасників відповідних правовідносин, у тому числі про наявність та обсяг прав і/або обов'язків осіб, які беруть участь у справі; різне застосування правил конкуренції правових норм при вирішенні колізій між ними з урахуванням ієрархії цих правових норм, а також дії норм у часі, просторі та за колом осіб, тобто різне незастосування закону, який підлягав застосуванню; різне визначення предмета регулювання правових норм, зокрема застосування різних правових норм для регулювання одних і тих самих відносин або поширення дії норми на певні правовідносини в одних випадках і незастосування цієї самої норми до аналогічних відносин в інших випадках, тобто різне застосування закону, який не підлягав застосуванню; різне застосування правил аналогії права чи закону в подібних правовідносинах.
Неоднакове застосування норм процесуального права не може бути підставою для подання заяви про перегляд судових рішень з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Відповідно до статті 2391 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України. До заяви мають бути додані копії різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, а також документ про сплату судового збору.
Пунктами 1, 3 частини 2 статті 239 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у заяві про перегляд судових рішень зазначаються найменування суду, до якого подається заява, а також конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Крім того слід зазначити, що заява про перегляд судових рішень, згідно з частиною 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктом 1 частини 1 статті 237 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
Відповідно до частини 4 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропущення строку, встановленого частинами 1, 2, 3 цієї статті, з причин визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може поновити цей строк. Заява про перегляд судового рішення залишається без розгляду, якщо особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Оскільки ОСОБА_1 подано заяву з пропуском строку на перегляд Верховним Судом України судових рішень та не обґрунтовано поважності пропуску цього строку, у заяві не зазначено конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, а також не додано копії цих судових рішень та документ про сплату судового збору за подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України (отримувач коштів УДКСУ у Печерському районі, 22030002, р/о № 312 132 077 000 07, банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходів бюджету - 22030002, код банку отримувача - 820019, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897; у графі платіжного доручення «Призначення платежу» зазначається «Судовий збір (Верховний Суд України, 060)» символ звітності 207), а додана квитанція від 04 липня 2014 року свідчить про сплату судового збору до Вищого адміністративного суду України, заява про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 05 грудня 2013 року підлягає залишенню без руху.
Керуючись статтями 235 - 240 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 05 грудня 2013 року залишити без руху.
Надати заявнику строк до 28 липня 2014 року для усунення недоліків заяви.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Вищого адміністративного суду України В.С. Заяць