
Справа № 815/5798/15
У Х В А Л А
24 вересня 2015 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В., розглянувши матеріали скарги Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області на постанову про накладення штрафу від 14.09.2015 року про визнання незаконною та скасування постанови державного виконавця ВП № 48207418 від 14.09.2015 року, -
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшла скарга Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області на постанову про накладення штрафу від 14.09.2015 року про визнання незаконною та скасування постанови державного виконавця ВП № 48207418 від 14.09.2015 року.
За приписами п.п. 3-6 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Вимоги до позовної заяви встановлені ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі за скаргою Овідіопольської районної державної адміністрації про визнання незаконною та скасування постанови державного виконавця від 14.09.2015 року ВП № 48207418 суд встановив, що зазначена скарга не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви.
За приписами ст. 104, ч. 1 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції. Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.
Згідно з ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Проте, як вбачається з поданої скарги, вона не відповідає встановленим законодавством приписів щодо позовної заяви (зокрема її змісту), а також при її поданні заявником не дотримано вимоги ст. 106 вказаного Кодексу, зокрема в частині п. 6 ст. 106 цього Кодексу, оскільки позивачем не зазначено у переліку додатків, які саме документи ним додано до позову, а вказано лише загальну кількість додатків «на 2 арк.».
Відповідно до ч. 2 ст. 106 зазначеного Кодексу, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Проте, в порушення вищезазначених вимог, Овідіопольською районною державною адміністрацією не надано будь-яких доказів, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються вимоги, окрім оскаржуваної постанови з урахуванням приписів п. 6 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, та не зазначено причин неможливості надання таких доказів.
Згідно ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Проте, в порушення вимог ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, Овідіопольською районною державною адміністрацією не додано копій позовної заяви з доданими до неї документами відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, а також не додано доказу сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, обєкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, передбачені Законом України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 року.
Відповідно до п. 1 та пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 року, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору складає 1, 5 відсотків ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати (1 218 грн. 00 коп.).
Відповідно до ч. 4 ст. 70 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
В порушення вищезазначених вимог, доказу сплати судового збору Овідіопольською районною державною адміністрацією до суду не надано.
Крім того, суд зазначає, що згідно приписів Закону України «Про судовий збір» Овідіопольська районна державна адміністрація не входить до кола осіб, які звільнені від сплати судового збору.
Згідно ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання суду: позовної заяви оформленої у відповідності до вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням положень ст.ст. 104, 105 Кодексу адміністративного судочинства України; копії позовної заяви, оформленої належним чином з доданими до неї документами, і зазначенням кожного документу, який додається (назви, кількості аркушів, оригінал чи копія) відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб; квитанції про сплату судового збору у повному обсязі - у розмірі 1 218 грн. 00 коп. згідно п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 року (зі змінами та доповненнями) на рахунок № 31212206784005, отримувач коштів УК у м. Одесі/Київський район, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38016923, банк отримувача ГУДКСУ в Одеськійобласті, МФО 828011, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Одеський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 35118626 (суду, де розглядається справа).
За таких обставин позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Скаргу Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області на постанову про накладення штрафу від 14.09.2015 року про визнання незаконною та скасування постанови державного виконавця ВП № 48207418 від 14.09.2015 року залишити без руху.
Повідомити Овідіопольську районну державну адміністрацію Одеської області про необхідність усунути недоліки у пятиденний термін з дня отримання ухвали та розяснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Я.В. Балан