Постанова № 51621139, 25.09.2015, Комсомольський районний суд м.Херсона

Дата ухвалення
25.09.2015
Номер справи
667/7283/15-а
Номер документу
51621139
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 667/7283/15-а

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 вересня 2015 року м. Херсон

Комсомольський районний суд м. Херсона у складі:

головуючого судді Скрипніка Л.А.,

за участю секретаря Собчук Є. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні про визнання протиправними та скасування рішення (протоколу) та зобовязання вчинити певні дії,

встановив:

Позивач звернувся до суду із вказаним адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправними та скасувати рішення (протокол №27 від 04.03.2015 року) Управління Пенсійного фонду України; зобовязати відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачу по довідці від 16.02.2015 року №01-38-182/25, виданий департаментом житлово-комунального господарства Херсонської міської ради з урахуванням інших виплат, починаючи з 17.03.2010 року та з урахуванням ч. 5 ст. 37 ЗУ «Про державну службу» ( норма яка діяла на час призначення пенсії) 90% від заробітку (доходу).

В обґрунтування позову посилалася на те, що 24.02.2015 року позивач звернулась до Управління пенсійного фонду України в м. Херсоні з заявою про здійснення перерахунку пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу» з урахуванням інших виплат, які складаються із: матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати. Разом із заявою позивачем подано довідку Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради від 16.02.2015 року за №01-38-182/25 про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», інші виплати згідно якої складають 6734,98 грн. Відповідно до протоколу №27 від 04.03.2015 року засідання комісії для розгляду питань, повязаних з призначенням (перерахунком) та виплатою пенсії Управління пенсійного фонду України в м. Херсоні вирішено відмовити ОСОБА_1 в проведенні перерахунку пенсії за відсутності законодавчих підстав.

У судове засідання позивач та його представник не зявився надав заяву про розгляд справи у його відсутності, підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність та заперечення згідно яких позов не визнає. Свої заперечення мотивує тим, що, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та індексація не входять до складу заробітної плати, тому врахувати їх при призначенні пенсії та здійснення перерахунку з урахуванням інших виплат, які зазначені у довідці №01-38-182/25 є неможливим.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов є таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Умови та порядок пенсійного забезпечення державних службовців визначено ст.37 ЗУ "Про державну службу" від 16 грудня 1993р. №3723-XII.

Відповідно до цієї статті (в редакції чинній на час призначення пенсії) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

Саме із зазначеної норми закону повинна бути нарахована та виплачена пенсія позивачу як державному службовцю.

Механізм проведення перерахунку пенсії державним службовцям визначений ст.37-1 ЗУ "Про державну службу". За правилами частини першої цієї статті у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.

Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії (ч.2 ст.37-1 ЗУ "Про державну службу").

За правилами ч.2 ст.33 ЗУ "Про державну службу" заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів,премій,доплати за ранги,надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Відповідно до ст.66 ЗУ "Про пенсійне забезпечення" до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно зі ст.41 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яка визначає виплати (доходи),що враховуються в заробітну плату особи для обчислення пенсії, зазначає щодо таких доходів враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою з яких фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 отримує пенсію з 17.03.2010 року. Проте, згодомїй стало відомо, що при розрахунку пенсії не було враховано частину заробітної плати, яка визначена як інші виплати, на які нараховані та з яких утримані страхові внески до Пенсійного фонду України. 24.02.2015 року позивач звернулась до УПФУ з письмовою заявою про перерахунок пенсії державного службовця з урахуванням інших виплат згідно з довідкою Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради від 16.02.2015 року за №01-38-182/25.

Відповідно до ч. 2 ст.71КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно положень ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Тобто, звернення до суду є строковим. Строк звернення до адміністративного суду - це проміжок часу після виникнення спору у публічно правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із її заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з матеріалів справи, порушення прав позивача в частині призначення та виплати пенсії відбувалося періодично кожного місяця при отриманні нею суми пенсії, починаючи з березня 2010р., а тому кожного разу при отриманні пенсії позивачка була обізнана про порушення її прав та мала змогу звернутись до суду за їх захистом.

Згідно ч. 1 ст. 100КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

За таких обставин, суд вважає, що перерахунок необхідно проводити з 01 березня 2015 року, тобто з наступного місяця після звернення до УПФУ в м. Херсоні з заявою про перерахунок пенсії.

На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 33, 37 ЗУ «Про державну службу», ст. 41 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст.ст. 2, 9-11, 70, 99, 159-163, 167, 256 КАС України, суд -

п о с т а н о в и в :

Позовні вимоги ОСОБА_1, задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення (протокол) Управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні № 27 від 04.03.2015 року про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1..

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 у відповідності дост. 37 Закону України «Про державну службу», починаючи з 01 березня 2015 року в розмірі 90% заробітної плати з урахуванням "інших виплат" згідно довідки № 01-38-182/25 від 16.02.2015 року виданої Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради про складові заробітної плати з урахуванням виплачених сум.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 ІНПП НОМЕР_1 понесені позивачем та документально підтверджені судові витрати по справі в сумі73 (сімдесят три) грн. 08 коп..

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського адміністративного апеляційного суду через Комсомольський районний суд м. Херсона шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання її копії.

Суддя Л.А. Скрипнік