Справа № 515/1790/15-п
Провадження № 3/515/2539/15
Татарбунарський районний суд Одеської області
П О С Т А Н О В А
30 вересня 2015 р. Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Шевирін А.О.,
за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1,
розглянувши матеріали, які надійшли від Саратської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області, про притягнення ОСОБА_1, 08 лютого 1973року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_1, одруженого, маючого на утриманні чотирьох неповнолітніх дітей, працюючого директором СФГ «ОСОБА_1А.», проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
16 вересня 2015 року при проведенні камеральної перевірки селянського фермерського господарства «ОСОБА_1А.» (далі - СФГ «ОСОБА_1А.»), яке зареєстроване у Татарбунарському відділенні Саратської ОДПІ як платник податків, виявлено несвоєчасне подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого податку за формою №1-ДФ за ІІ квартал 2015 року, граничний термін подачі якого встановлений до 10.08.1015 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав та пояснив, що дійсно, у звязку з його зайнятістю під час жнив допустив несвоєчасне подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого на користь платників податку і сум утриманого податку та подав розрахунок лише 16.09.2015 року.
Вина ОСОБА_1, крім її визнання, також підтверджується:
-протоколом про адміністративне правопорушення серії КН№894289 від 16.09.2015 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1- голова СФГ «ОСОБА_1А.», в порушення пп. 49.18.2 п. 49.18 ст.49, п.51.1 ст.51, абзацу «б» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України, допустив несвоєчасне подання відомостей про виплачені доходи громадянам за формою №1ДФ за ІІ квартал 2015 року (а.с.2);
-актом про результати камеральної перевірки даних, відображених селянським фермерським господарством «ОСОБА_1А.» від 16.09.2015року № 0569/15-27-17/24768545, що містить висновок про подання посадовою особою СФГ "ОСОБА_1А." податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку форми №1ДФ за ІІ квартал 2015 року з порушенням встановлених строків (а.с.3).
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, дійшов таких висновків.
Відповідно до абзацу «б» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу (далі - ПК) України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.
Згідно з пп.49.18.2 п. 49.18 ст.49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
За змістом п.51.1 ст.51 ПК України платники податків, в тому числі податкові агенти, зобов'язані подавати контролюючим органам у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків.
Абзацем "г" п.176.2 ст.176 ПК України визначено, що податкові агенти зобов'язані нести відповідальність у випадках, встановлених цим Кодексом.
Згідно з пп.47.1.3 п.47.1 ст.47 ПК України податкові агенти несуть відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах.
Адміністративна відповідальність за порушення вказаних норм податкового законодавства встановлена статтею 163-4 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі КУпАП),
за якою неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян утворює об'єктивну сторону порушення.
Беручи до уваги те, що голова СФГ «ОСОБА_1А.» - ОСОБА_1, будучи податковим агентом, допустив несвоєчасне подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого податку, вважаю, що в його діях вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 КУпАП.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність, слід визнати щире розкаяння порушника.
Обставини, що обтяжують відповідальність, не встановлені.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеню його вини, вчинення правопорушення вперше, наявності обставини, що пом'якшує відповідальність та відсутності обставин, які її обтяжують, вважаю необхідним та достатнім накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді мінімального штрафу в межах санкції ст.163-4 КУпАП.
Згідно зі ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується ставка судового збору 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
У цьому звязку, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 243грн. 60коп.
Керуючись ст.ст. 27, 33-35, 40-1, ч.1 163-4, 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1, 08 лютого 1973року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 34 (тридцяти чотирьох) гривень, що підлягає сплаті на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1, 08 лютого 1973року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, судовий збір на користь держави в розмірі 243 (двохсот сорока трьох) грн. 60 коп.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд Одеської області.
Постанова про накладання адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, встановленого ч.1 ст.307 КУпАП України (штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу).
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Строк предявлення постанови до виконання 3 місяці, а в частині стягнення судового збору - 1 рік.
Суддя Шевирін