ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
_____________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-38-36, факс 7-44-62
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"15" березня 2007 р.
Суддя Фетисова І.А., розглянувши матеріали позовної заяви № 71 від 14.03.07
Позивач: ОСОБА_1, АДРЕСА_1
Відповідач: Чернігівська міська рада, код ЄДРПОУ 04062015, вул. Магістратська 7,Чернігів,14000
Фонд комунального майна Чернігівської міської Ради, код ЄДРПОУ 14227121, вул. Мстиславська 8,Чернігів,14000
Предмет спору: про спонукання вчинити певні дії, визнання нечинним юридичного висновку
ВСТАНОВИВ:
Згідно ч.2 ст.50 Кодексу адміністративного судочинства України:
«Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Сторонами у позовній заяві зазначені позивач фізична особа - ОСОБА_1 , відповідачами Чернігівська міська рада та Фонд комунального майна Чернігівської міської ради, які (відповідачі) відповідно до ст.ст.1,10 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” віднесені до органів місцевого самоврядування.
За приписами частини 1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Так, за змістом частин 1 та 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;
2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
Відповідно до п. 6 розділу VII „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно ст. ст. 1, 12 Господарського процесуального кодексу України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Таким чином, суб"єктний склад сторін у адміністративній справі, підсудній господарському суду якій виконує функції окружного адміністративного суду, повинен відповідати вимогам Господарсько процесуального кодексу України.
За правилами ГПК України, з урахуванням приписів стетей 1, 21, господарський суд відмовляє у прийнятті позовних заяв фізічних осіб, крім випадків подання заяв у справах про банкрутство, позовних заяв по спорах з корпоративних відносин. Наявність у фізичної особи ОСОБА_1 повноважень депутата Чернігівської міської ради, про що зазначено на бланку поданої позовної заяви , не є підставою для прийняття даного позову господарським судом Чернігівської області як окружним адміністративним судом .
Таким чином, дана позовна заява може бути подана позивачем до місцевого загального судом як адміністративного суду .
Пунктом 6 частини 3 ст. 108 КАС України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві, в разі, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи, що справа не підсудна господарському суду Чернігівської області як окружному адміністративному суду, а тому підлягає поверненню позивачу.
Керуючись ст.108 ч.3 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Позовні матеріали повернути позивачу.
2. Відповідно до ч.4 ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
3.У відповідності з п.2 ст.8 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21.10.1993р. № 7-93 державне мито у сумі 3,40 грн., перераховане по квитанції №7/1 від "14" березня 2007 р. підлягає поверненню з державного бюджету позивачу.
Додаток на 63 арк.
Суддя Фетисова І.А.