Постанова № 51602568, 14.10.2010, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
14.10.2010
Номер справи
2-а-2516/2010
Номер документу
51602568
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У М.КРАМАТОРСЬКУ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України

Справа №2а-2516/2010р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 жовтня 2010 року

Краматорський міський суд Донецької області у складі:

головуючого судді Кравченко О.Ю.,

при секретарі Гарагулі О.М.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Краматорську Донецької області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську про визнання неправомірними дій відповідача та стягнення недоплаченого підвищення до пенсії як «дитині війни», -

ВСТАНОВИВ:

29 вересня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до УПФУ у м. Краматорську про визнання бездіяльності неправомірною та стягнення недоплаченого підвищення до пенсії як «дитині війни».

Позов обґрунтував тим, що згідно зі ст.1 Закону України №2195-ІУ від 18.11.04. «Про соціальний захист дітей війни» він має статус «дитина війни». У звязку з цим згідно цього Закону йому повинні виплачувати підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Однак, ця доплата до пенсії не проводилася. Просив суд визнати дії відповідача неправомірними та стягнути недоплачену щомісячну соціальну допомогу як «дитині війни» за період з 01.04.2010 року по 30.09.2010 року.

У судове засідання позивач не зявився, але надав суду заяву, в якій просив справу слухати в його відсутність, та задовольнити позов.

Представник відповідача - управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську у судове засідання не зявився про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, письмових заперечень суду не надав.

Відповідно до ст. 128 КАС України суд вважає за доцільне справу розглянути на підставі наявних у ній доказів.

Суд, проаналізувавши зібрані в справі докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» до дітей війни віднесені особи, які є громадянами України та яким на час закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Згідно до ч.З ст.46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого Законом.

Відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року, що набрав чинності 01.01.2006 року, до дітей війни віднесені особи, які є громадянами України та яким на час закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 народився 21.12.1936 року, що вбачається з його паспорту громадянина України, має правовий статус «дитина війни», що підтверджується пенсійним посвідченням, перебуває на обліку в УПФУ у м.Краматорську та отримує пенсію за віком.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30% мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мінімальна пенсія за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Згідно ст. 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» Кабінету Міністрів надано право у 2009 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними програмами. Названа норма передбачає встановлення в абсолютних сумах розмірів лише тих виплат, вихідним критерієм розрахунку яких є розмір мінімальної заробітної плати. Відповідно її дія не поширюється на спірні відносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат згідно із Законом України «Про соціальний захист дітей війни» залежить від розміру мінімальної пенсії за віком. Отже, нарахування та виплата у 2009 році дітям війни підвищення до пенсії або щомісячного грошового довічного утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, повинні здійснюватися відповідно до норм Закону України «Про соціальний захист дітей війни». В такій редакції наведена норма закону перейшла як діюча і на 2010 рік.

Відповідно з вимогами частини 2 статті 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб про захист яких вони просять.

Таким чином, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позов підлягає задоволенню. Є достатньо підстав для визнання противоправною бездіяльності Управління Пенсійного Фонду України у м.Краматорську щодо ненарахування позивачці щомісячної доплати до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 01.04.2010 року по 30.09.2010 року з урахуванням фактично здійснених виплат.

Зважаючи на те, що суд не вправі виконувати функції суб'єкта владних повноважень, покладені на нього законом та питання щодо здійснення перерахунку пенсії відносяться до компетенції органів Пенсійного фонду України, суд вважає необхідним зобовязати управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську здійснити перерахунок щомісячного підвищення до пенсії позивачу, починаючи з 01 квітня 2010 року по 30 вересня 2010 року відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та здійснити її виплату.

На підставі вищенаведеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі, оскільки наявні всі підстави для зобовязання відповідача здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії як дитині війни в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 01.04.2010 р. по 30.09.2010 р. включно.

Також, відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України на користь позивача необхідно стягнути з Державного бюджету України судові витрати в сумі 3,40 грн.

Керуючись ст.ст. 6, 8, 11, 14, 94, 158-163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську про визнання бездіяльності неправомірною, і зобов'язання дона- рахування підвищення до пенсії як дитині війни задовольнити.

Визнати неправомірною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську Донецької області по ненарахуванню щомісячної надбавки ОСОБА_1, як дитині війни, за період з 1 квітня 2010 року по 30 вересня 2010 року, виходячи із розміру 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України

«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щомісячну доплату до пенсії в розмір 30% мінімальної пенсії за віком, передбачену ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни . за період з 1 квітня 2010 року по ЗО вересня 2010 року включно з урахуванням фактично отриманих сум.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати - судовий збір в сумі 3,40 гри (р/р №31411537700059, отримувач - місцевий бюджет м. Краматорська, ЄДРПОУ 34686652, МФО 834016, банк ГУ ДКУ у Донецькій області).

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя:

Постанова ухвалена в нарадчій кімнаті та надрукована в єдиному екземплярі.

Суддя: