с.н.: 619/2556/15-а
н.п.: 2-а/619/51/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 вересня 2015 року Дергачівський районний суд Харківської області
в складі: головуючого судді - Остропілець Є.Р.
при секретарі - Бурлаковій А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Дергачі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Дергачівському районі Харківської області «Про визнання бездіяльності УПФУ в Дергачівському районі Харківської області щодо перерахунку пенсії протиправною та зобовязати здійснити певні дії » -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у Дергачівському районі Харківської області про визнання бездіяльності УПФУ в Дергачівському районі Харківської області, щодо перерахунку пенсії протиправною та зобовязати здійснити певні дії визнання неправомірними дії УПФУ в Дергачівському районі Харківської області та зобовязання здійснити певні дії.
В підтвердження адміністративного позову ОСОБА_1 посилається на те, що він є пенсіонером по інвалідності 2 групи, що підтверджується пенсійним посвідченням серія ААЖ № 025348 від 26.06.2012 року, перебуває на обліку в управлінні Пенсійного Фонду України в Дергачівському районі Харківської області та отримує пенсію, згідно Закону України «Про державну службу».
Пенсія призначена йому відповідно до ст. 37 ЗУ «Про державну службу», з 05.07.2011 року у розмірі 87% від суми заробітної плати .
При розрахунку розміру пенсії УПФ України в Дергачівському районі Харківської області не було враховано суми матеріальної допомоги на оздоровлення і матеріальної допомоги на вирішення соціально побутових питань , отриманих ним і з яких сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування , а до1 січня 2011 року страхові внески на загальнообовязкове держане пенсійне страхування.
15.04.2015 року він звернувся до управлінні Пенсійного Фонду України в Дергачівському районі Харківської області з заявою про проведення перерахунку розміру призначеної йому пенсії з урахуванням суми матеріальної допомоги на оздоровлення і матеріальної допомоги на вирішення соціально побутових питань у розмірі 87% від суми місячного заробітку.
Листом від 23.04.2015 року № 1235-0211 УПФ України в Дергачівському районі Харківської області йому було повідомлено, про відмову в перерахунку пенсії за довідкою про заробітну плату 06.11.2014 № 08/01-08/297,виданої Харківською митницею Міндоходів з посиланням на ст.33 ЗУ «Про Державну службу»та на постанову КМУ « Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» № 865 від 31.05.2000 року .
Крім того, ст. ЗУ «Про державну службу» та Постановою КМУ «Про деякі питання вдосконалення розміру заробітку для обчислення пенсії» №865 від 31.05.2000 року не передбачено включення середнього розміру індексації заробітної плати та матеріальної допомоги на оздоровлення для обчислення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу».
Вважає таку відмову при обчисленні пенсії неправомірною, незаконною, і такою що порушує норми статті 37 Закону України «Про державну службу», яка передбачає, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Позивач ОСОБА_1 подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність та просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача УПФ України в Дергачівському районі Харківської області ОСОБА_2 подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутність та просить суд у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити.
Суд дослідивши матеріали справи, вважає адміністративний позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Частиною 2 ст. 11 КАС України передбачено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу і не може виходити за межі позовних вимог.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером по інвалідності 2 групи, що підтверджується пенсійним
посвідченням серія ААЖ № 025348 від 26.06.2012 року, перебуває на обліку в управлінні Пенсійного Фонду України
в Дергачівському районі Харківської області та отримує пенсію, згідно Закону України «Про державну службу».
Пенсія призначена йому відповідно до ст. 37 ЗУ «Про державну службу», з 05.07.2011 року у розмірі 87% від суми заробітної плати .
При розрахунку розміру пенсії УПФ України в Дергачівському районі Харківської області не було враховано суми матеріальної допомоги на оздоровлення і матеріальної допомоги на вирішення соціально побутових питань , отриманих ним і з яких сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування , а до1 січня 2011 року страхові внески на загальнообовязкове держане пенсійне страхування.
15.04.2015 року позивач звернувся до управлінні Пенсійного Фонду України в Дергачівському районі Харківської області з заявою про проведення перерахунку розміру призначеної йому пенсії з урахуванням суми матеріальної допомоги на оздоровлення і матеріальної допомоги на вирішення соціально побутових питань у розмірі 87% від суми місячного заробітку.
Листом від 23.04.2015 року № 1235-0211 УПФ України в Дергачівському районі Харківської області позивачу було повідомлено, про відмову в перерахунку пенсії за довідкою про заробітну плату 06.11.2014 № 08/01-08/297,виданої Харківською митницею Міндоходів з посиланням на ст..33ЗУ «Про Державну службу»та на постанову КМУ « Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» № 865 від 31.05.2000 року .
В листі від 18.08.2015 року УПФ України в Дергачівському районі Харківської області зазначено, що постановою КМУ від 31.05.2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» встановлено, що не передбачено включення середнього розміру індексації заробітної плати та матеріальної допомоги на оздоровлення для обчислення пенсії відповідно до ЗУ «Про Державну службу». Для обчислення пенсії відповідно до ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», дані виплати можуть бути зараховані в середній розмір заробітної плати відповідно до індивідуальних відомостей персоніфікованого обліку застрахованої особи.
Суд, вважає таке посилання безпідставним тому, що згідно до положень частини першої статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Положенням частини першої статті 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії, зокрема, враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до положень статті 2 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Положеннями частини шостої статті 33 Закону „Про державну службу визначено, що державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.
Згідно приписів статті 37-1 Закону України «Про державну службу» у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Враховуючи вказане суд вважає, що матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально - побутових питань є частиною заробітної плати та оплачується за рахунок та у межах фонду оплати праці , передбаченому в Державному бюджеті України , а також враховується при обчисленні середнього заробітку , на них нараховується єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування , а тому вони повинні враховуватись при обчисленні розміру пенсії державного службовця.
Тому позов ОСОБА_1 є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. 33, 37-1, Закону України «Про державну службу», ст.41, ст.66 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст..33 ЗУ «Про оплату праці»,ст. 104, 105, 106, 163, 167 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати відмову Управління Пенсійного фонду України в Дергачівському районі Харківської області щодо перерахунку пенсії у розмірі 87% заробітної плати з урахуванням суми матеріальної допомоги на оздоровлення і матеріальної допомоги винагороди на вирішення соціально побутових питань ОСОБА_1 неправомірною.
Зобовязати Управління Пенсійного Фонду України в Дергачівському районі Харківської області здійснити перерахунок та виплату призначеної ОСОБА_1, пенсії державного службовця у розмірі 87% заробітної плати з урахуванням суми матеріальної допомоги на оздоровлення і матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань згідно довідки про заробітну плату від 06.11.2014 №08/01-08/297, виданої Харківською митницею Міндоходів, починаючи з 01 квітня 2015 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області шляхом подачі апеляції в 10-денний термін з дня проголошення постанови.
.
. Суддя Є. Р. Остропілець