Справа № 558/415/15-а
номер провадження 2-а/558/5/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 вересня 2015 року смт. Демидівка
Демидівський районний суд Рівненської області, в складі: судді одноособово ОСОБА_1, при секретарі Ковальській Л.С., з участю позивача ОСОБА_2, представника відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_2 звернувся до Демидівського районного суду Рівненської області з адміністративним позовом до відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області про визнання дій про відмову у призначенні йому пенсії протиправними та зобовязання вчинити дії.
Згідно позовної заяви позивач ОСОБА_2 вказує про те, що народився 8 липня 1963 року та йому виповнилося пятдесят два роки. З 16 січня 1985 року по 6 грудня 1995 року він працював трактористом в Млинівському районному державному сільськогосподарському підприємстві по виконанню агрохімічних робіт. Під час роботи на вказаному підприємстві, в складі військової частини № 62008, в період з 7 серпня по 21 жовтня 1987 року, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у зоні відчуження, в звязку з чим отримав статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році 2 категорії, що підтверджується відповідним посвідченням.
Позивач ОСОБА_2 вважає, що набув право на призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку на 8 років відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а тому 13 липня 2015 року звернувся до відповідача з заявою про призначення йому пенсії з вказаних підстав. До заяви також були додані ним копії довідки Млинівського районного військового комісаріату № 143 від 11 червня 2012 року, архівної довідки Галузевого Державного архіву Міністерства оборони України № 26867 від 28 жовтня 2013 року, посвідчення № 911, посвідчення серії А № 051521 учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, військового квитка НК № 4850824, трудової книжки.
17 липня 2015 року відповідач листом за № 1334/03 повідомив про відсутність підстав для призначення йому пенсії відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в звязку з відсутністю документів, передбачених ОСОБА_5 Кабінету Міністрів УРСР № 51 від 20 січня 1997 року, а саме: посвідчення про відрядження в зону відчуження (з відміткою населених пунктів зони відчуження); військового квитка і довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження, довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населенного пункту).
Вважає таку відмову відповідача у призначенні пенсії протиправною, оскільки приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 7 серпня по 21 жовтня 1987 року та при досягненні віку 52-х років набув право на пенсію як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році.
У позовній заяві позивач ОСОБА_2 просить визнати протиправними дії відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області щодо відмови йому в призначенні пенсії відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи із зменшенням пенсійного віку на вісім років з часу звернення його до відповідача з 13 липня 2015 року, та зобов'язати відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області призначити позивачеві пенсію відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофиіз зменшенням пенсійного віку на вісім років, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році 2-ї категорії, з 13 липня 2015 року.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 позовні вимоги підтримав, з підстав викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити та пояснив, що 8 липня 2015 року йому виповнилося 52 роки. Він приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у зоні відчуження з 7 серпня 1987 року по 21 жовтня 1987 року, виконував роботи майстра у м. Припять. В звязку з цим, отримав статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 13 липня 2015 року він звернувся до спеціалістів ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області з документами для подання заяви про призначення пенсії. Оглянувши його документи, працівники ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області спеціальний бланк заяви про призначення пенсії йому не надали, заяву про призначення пенсії у нього не прийняли, а повідомили про необхідність подання заяви для отримання розяснення про те, чи має він право на призначення пенсії відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Він написав таку заяву, а в кінці липня 2015 року отримав відповідь ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області від 17 липня 2015 року в якій вказувалося про те, що він не має права на призначення вказаної пенсії, оскільки ним не надано документів, що підтверджували б кількість днів у які він залучався до ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, населений пункт, де він брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, розмір заробітної плати та про кратність її нарахування.
Таку відмову відповідача у призначенні йому пенсії вважає протиправною, просить його позов задовольнити, зобовязати відповідача призначити йому пенсію із зменшенням пенсійного віку на вісім років з дня звернення його до відповідача з заявою, тобто з 13 липня 2015 року, оскільки саме в цей день у нього не прийняли заяви про призначення пенсії.
В судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області ОСОБА_3 позовні вимоги позивача не визнала, вважала, що відповідачем обгрунтовано відмовлено позивачеві ОСОБА_2 у призначенні пенсії, оскільки при зверненні позивача ОСОБА_2 до відповідача з заявою про призначення пенсії відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи із зниженням пенсійного віку на вісім років, позивачем ОСОБА_2 були надані документи, що необхідні для призначення пенсії. Однак, при проведенні перевірки відомостей, вказаних у поданих позивачем документах, було встановлено, що такі документи не містять відомостей про кількість днів у які позивач ОСОБА_2 залучався до ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, розмір заробітної плати за такі роботи, кратність оплати праці позивача та населений пункт, де позивач ОСОБА_2 брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, показання свідка, повно і всебічно дослідивши матеріали справи, оцінивши докази по справі за внутрішнім переконанням, як кожен окремо, так і в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно паспорта громадянина України серії СР № 667920, виданого Демидівським РВ УМВС України в Рівненській області 14 листопада 2000 року (а.с. 3-4) ОСОБА_2 народився 8 липня 1963 року.
Як встановлено з посвідчення серії А № 051521 (а.с. 8) ОСОБА_2 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, 2 категорія.
Відповідно до положень ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів, пенсії призначаються із зменшенням пенсійного віку на 8 років.
Ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" для чоловіків встановлено пенсійний вік 60 років.
Згідно письмових заперечень проти позову відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області (а.с. 23-24) та згідно пояснень представника відповідача ОСОБА_3 (техн. запис судового засідання від 24 вересня 2015 року (а.с. 40-43)) при зверненні 13 липня 2015 року позивача ОСОБА_2 з заявою про призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи позивачем ОСОБА_2 були надані документи, подання яких вимагається Законом, однак такі документи не містили відомостей про населений пункт в якому позивач виконував робот з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, кількість днів виїзду на об?єкти та розмір оплати праці за вказані дні виїзду.
В судовому засіданні встановлено, що звернення позивача ОСОБА_2 до відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області 13 липня 2015 року стосувалося призначення пенсії, а не отримання розяснення про порядок її призначення.
Як встановлено з повідомлення відповідача № 1334/03 від 17 липня 2015 року (а.с. 11-12) підставою для відмови позивачеві ОСОБА_2 у призначенні пенсії із зменшенням пенсійного віку стало те, що ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області при перевірці, наданих позивачем документів, було встановлено, що такі документи не містили підтвердження періоду роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відомостей про кількість відпрацьованих днів, оплату праці та виплату її у підвищеному розмірі, кількість днів за які заробітна плата виплачувалася у підвищеному розмірі, населений пункт в якому позивач був залучений до робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
У вказаному повідомленні зазначається, що таке повідомлення надсилалося ОСОБА_2 саме на його заяву про призначення пенсії відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до ст. 15 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи у зоні відчуження, що підтверджується відповідними документами. Видача довідок про період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на території радіоактивного забруднення, здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військоматами).
ОСОБА_5 правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25 листопада 2005 року Про затвердження Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов'язковедержавнепенсійне страхування" при призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку, визначеного Законом України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, особи повинні надати посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; довідку форми № 122 (за установленою формою, затвердженою постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальних питаннях № 122 від 9 березня 1988 року), або довідку військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідку архівної установи, або інші первинні документи, у яких зазначено період роботи, населений пункт чи обєкт, де особа здійснювала роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Для підтвердження періодів роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС можуть прийматися документи, передбачені постановою Кабінету Міністрів УРСР від 20 січня 1997 року № 51, а саме: посвідчення про відрядження в зону відчуження (з відміткою населених пунктів зони відчуження); військовий квиток і довідки командира військової частини або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні відчуження; довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населенного пункту).
Дослідженими доказами встановлено, що 8 липня 2015 року позивачеві ОСОБА_2 виповнилося 52 роки (а.с. 6).
В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 посилався на те, що, маючи всі необхідні документи, 13 липня 2015 року звернувся до відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області із заявою про призначення пенсії, однак спеціалісти відповідача такої заяви не приймали, а повідомили про необхідність подання заяви про надання розяснення про те, чи має він право на призначення пенсії (а.с. 5).
Вказані посилання позивача ОСОБА_2 не спростовані в судовому засіданні представником відповідача ОСОБА_3, а підтверджуються повідомленням відповідача № 1334/03 від 17 липня 2015 року (а.с. 11-12).
При цьому, суд враховує вимоги п. 4 ст. 4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах, затв. ОСОБА_5 правлінняПенсійного фонду Українивід 22 грудня 2014року № 28-2, що передбачає завданням вказаних управлінь проводити у межах своїх повноважень інформаційно-розяснювальну роботу серед населення.
Однак, вказаного відповідачем не було виконано.
Отже, в судовому засіданні встановлено, що звернення 13 липня 2015 року позивача ОСОБА_2 до відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області мало місце з приводу призначення пенсії позивачеві, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Як встановлено під час розгляду справи судом, при зверненні позивача ОСОБА_2 до відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області з заявою про призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку на вісім років відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи позивачем ОСОБА_2 було надано всі документи, подання яких передбачено ОСОБА_5 правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25 листопада 2005 року Про затвердження Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії та Законом України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до матеріалів справи, позивач ОСОБА_2 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році (а.с. 8), що підтверджується належним та допустимим доказом посвідченням серії А № 051521, виданим Рівненською облдержадміністрацією 23 листопада 1992 року.
Відповідачем не спростовано тієї обставини, що позивач має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, 2 категорії.
Крім того, вказане вище посвідчення ніким не оспорювалося та не визнавалося недійсним у встановленому порядку.
Разом з тим, в судовому засіданні встановлено, що позивачем ОСОБА_2 при зверненні до відповідача з заявою про призначення пенсії було надано довідку форми № 122, що оформлена відповідно до встановлених вимог та містить відомості про час виконання позивачем ОСОБА_2 робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Дані про місце, строк та характер виконуваних робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС містилися в інших документах, що також були надані відповідачеві.
Так, згідно з довідкою № 143, виданою Млинівським районним військовим комісаріатом 11 червня 2012 року (а.с. 6), ОСОБА_2 в період з 7 серпня по 21 жовтня 1987 року був зайнятий на роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Час вказаної роботи зараховується в стаж призначеної пенсії в трьохкратному розмірі.
Згідно із архівною довідкою № 26867, виданою 28 жовтня 2013 року Галуземим Державним архівом Міністерства оборони України (а.с. 7), ОСОБА_2 в складі військової частини № 62008 в період з 7 серпня по 23 вересня 1987 року був зайнятий на роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та отримав дозу опромінення 0,047р. Дні виїзду в зони (на об?єкти, населені пункти) не відображені. Дислокації військової частини за вказаний період с. Нова Радча, Житомирської області.
Із дослідженого в судовому засіданні військового квитка серії НК № 4850824 (а.с. 9-10) встановлено, що ОСОБА_2 в складі військової частини № 62008 в період з 7 серпня по 21 жовтня 1987 року виконував обовязки по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС, отримав дозу опромінення 0,047р.
Відповідачем не надано до суду доказів того, що вказані довідки є недостовірними, а також доказів, що спростовували б відомості, зазначені у вказаних документах.
Вказані вище докази (документи), суд вважає належними та допустимими при вирішенні даного спору та такими, що безумовно підтверджують наявність у позивача ОСОБА_2 статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році (категорія 2) та його участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 7 жовтня по 23 вересня 1987 року.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_6 дав показання про те, що у серпні-жовтні 1987 року разом з ОСОБА_2 в складі військової частини № 62008, брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в зоні відчуження. Військова частина № 62008 була розташована в с. Нова Радча Житомирської області, а на роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС виїжджали переважно в м. Прип?ять та с. Копачі. ОСОБА_2 був зайнятий на роботах в складі спецгрупи, а він в складі опергрупи.
Свідок ОСОБА_6 також повідомив, що він на цей час на пенсії, пенсія йому була призначена по інвалідності як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Відповідно до Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР №106 від 23 липня 1991 року, м. Прип?ять Київської області відноситься до зони відчуження.
Суд приходить до висновку, що відсутня вина позивача ОСОБА_2 в тому, що видані йому документи не містять відомостей про кількість днів виїзду в зони (на обєкти, населені пункти) і точний розмір заробітної плати, нарахованої за вказані дні, а також у незбереженні військовою частиною № 62008 та Млинівським районним державним сільськогосподарським підприємством по виконанню агрохімічних робіт посвідчень про відрядження в зону відчуження та довідок про підвищену оплату праці в зоні відчуження із зазначенням кількості днів і населеного пункту.
Відсутність документів про кількість днів виїзду в зони (на обєкти, населені пункти) і точний розмір заробітної плати, нарахованої за вказані дні, не може свідчити про те, що позивач ОСОБА_2 не брав участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, при наявності записів у військовому квитку та при наявності довідки № 143, виданої Млинівським районним військовим комісаріатом 11 червня 2012 року (а.с. 6), і архівної довідки № 26867, виданої 28 жовтня 2013 року Галуземим Державним архівом Міністерства оборони України (а.с. 7).
Разом з тим, згідно архівної довідки № 191, виданої 11 серпня 2015 року КП «Млинівський районний місцевий архів» (а.с. 13) встановлено, що за вересень 1987 року ОСОБА_2 нараховано підвищену заробітну плату.
Крім того, з досліджених в судовому засіданні довідки № 143, виданої Млинівським районним військовим комісаріатом 11 червня 2012 року (а.с. 6) та військового квитка позивача серії НК № 4850824 (а.с. 9-10), встановлено, що ОСОБА_2 в період з 7 серпня по 21 жовтня 1987 року безпосередньо був зайнятий на роботах, передбачених Постановою ЦК КПРС, ОСОБА_5 Міністрів СРСР і ВЦСПС від 29 грудня 1987 року № 1497-378 і ОСОБА_5 Міністрів СРСР і ВЦСПС від 5 червня 1986 року № 665-195, які надають право на державну пенсію на пільгових умовах у відповідності з списком № 1, затвердженим ОСОБА_5 Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року № 1173. Час вказаної роботи зараховується в стаж призначеної пенсії в трьохкратному розмірі.
Згідно з списком № 1 затвердженим ОСОБА_5 Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року № 1173 та списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим ОСОБА_5 Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» від 16 січня 2003 року № 36, виконання робіт у зоні відчуження (п. 22.1-1г) надає право на призначення пенсії на пільгових умовах.
Відповідно до ч. 2 ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які відпрацювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці засписком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним у встановленому порядку (чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на три роки понад передбачений цією статтею.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Виходячи з зазначеного принципу покладення обов'язку доказування, відповідач не довів правомірність його дій.
Представником відповідача ОСОБА_3 в судовому засіданні не спростовано даних військового квитка позивача ОСОБА_2 та довідки № 143, виданої Млинівським районним військовим комісаріатом 11 червня 2012 року (а.с. 6), архівної довідки № 26867, виданої 28 жовтня 2013 року Галуземим Державним архівом Міністерства оборони України (а.с. 7), про те, що ОСОБА_2 виконував обовязки по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 7 серпня по 23 вересня 1987 року та йому було виплачено підвищений заробіток за вересень 1987 року.
Суд приходить до висновку, що відсутність у позивача ОСОБА_2 інших документів (посвідчень про відрядження в зону відчуження, довідки про дні за які позивачеві була нарахована заробітна плата у підвищеному розмірі) не спростовує відомостей військового квитка та довідки військового комісаріату про участь позивача ОСОБА_2 у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а саме участь у ліквідації наслідків аварії з 7 серпня по 23 вересня 1987 року.
Зазначені докази є належними доказами на підтвердження факту участі позивача ОСОБА_2 у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, що дає йому право на пенсію на пільгових умовах.
Враховуючи вказане, суд приходить до висновку, що має місце порушення прав позивача ОСОБА_2 відповідачем, які підлягають захисту шляхом задоволення його позову та визнання дій відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області щодо відмови у призначенні ОСОБА_2 пенсії на пільгових умовах протиправними, з одночасним зобов'язанням ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області призначити та нарахувати ОСОБА_2 пенсію відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зі зменшенням пенсійного віку на вісім років, оскільки встановлено, що при зверненні до відповідача з заявою про призначення вказаної пенсії позивачем були надані всі документи подання яких передбачено Законом.
Вказані дії відповідача обмежують право позивача на отримання зазначеної пенсії.
З урахуванням вказаних обставин справи та правових норм, суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог позивача ОСОБА_2 та їх задоволення.
Розглядаючи спір в межах позовних вимог позивача, суд з урахуванням положень ч. 1 ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», беручи до уваги, що ОСОБА_2 просить зобов'язати відповідача призначити йому пенсію зі зменшенням пенсійного віку на підставі ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, саме з 13 липня 2015 року, прийшов до висновку про задоволення позову в межах заявлених позовних вимог, оскільки в судовому засіданні встановлено, що звернення позивача ОСОБА_2 до відповідача 13 липня 2015 року мало місце саме за призначенням пенсії, а не отриманням роз?яснення.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача в частині зобовязання відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області призначити позивачеві пенсію відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи зі зменшенням пенсійного віку як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році з дня звернення до відповідача з 13 липня 2015 року.
Крім того, в судовому засіданні було встановлено, що після звернення до суду з позовною заявою, 5 вересня 2015 року, позивач ОСОБА_2 повторно звернувся до відповідача ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області з заявою, встановленого зразка, для призначення пенсії. Однак, відповідачем 15 вересня 2015 року було відмовлено позивачеві у призначенні пенсії за віком відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з посиланням на те, що надані первинні документи не підтверджують участь ОСОБА_2 у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а саме: не містять відомостей про кількість днів виїзду в зону відчуження та населений пункт в якому виконувалися роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
З урахуванням встановлених обставин справи та вказаних правових норм, судом встановлено, що мало місце порушення прав позивача на призначення пенсії, в зв?язку з чим, приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача ОСОБА_2 та задоволення позову.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2, на час подання до суду позовної заяви, був звільнений від сплати судового збору. Доказів про понесення інших судових витрат позивачем ОСОБА_2 надано не було.
Оскільки суд прийшов до висновку про задоволення позову, а відповідачем по справі є суб?єкт владних повноважень, тому відповідно до вимог ст. 94 КАС України, судовий збір не підлягає стягненню з суб?єкта владних повноважень на користь держави.
Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати протиправними дії ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області щодо відмови ОСОБА_7 у призначенні пенсії відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи зі зменшенням пенсійного віку на вісім років, з 13 липня 2015 року.
Зобов'язати ОСОБА_4 Пенсійного фонду України в Демидівському районі Рівненської області призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителю ІНФОРМАЦІЯ_2, пенсію відповідно до ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи зі зменшенням пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на вісім років, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році 2-ї категорії, з 13 липня 2015 року.
ОСОБА_5 набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Демидівський районний суд Рівненської області. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10-ти днів з дня проголошення постанови.
Суддя Т.С. Феха.
Повний текст постанови виготовлений 28 вересня 2015 року.