Справа № 362/1127/14-к
Провадження № 1-кс/362/105/14
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.03.2014 року Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі:
слідчого судді - К.В.Медведєва,
при секретарі - Савчук Т.І.,
за участю прокурора Торопчина С.О.,
слідчого - Устименко О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Василькові клопотання старшого слідчого СВ Васильківського МВ ГУМВС України в Київській області капітан міліції ОСОБА_1, погодженого із старшим прокурором Васильківської міжрайонної прокуратури Київської області ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності окремих питань фінансово-господарської діяльності Глевахівської селищної ради (ЄДРПОУ 04359146) Васильківського району Київської області, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42014110140000006 від 11 березня 2014 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
13.03.2014 року до Васильківського міськрайонного суду Київської області звернувся старший слідчий СВ Васильківського МВ ГУМВС України в Київській області капітан міліції ОСОБА_1 із клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності окремих питань фінансово-господарської діяльності Глевахівської селищної ради (ЄДРПОУ 04359146) Васильківського району Київської області.
Клопотання слідчий обґрунтовує тим, що досудовим розслідування установлено, що Васильківською міжрайонною прокуратурою проведено перевірку в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів службовими особами Глевахівської селищної ради щодо порушень вимог бюджетного законодавства при використанні коштів селищної ради на виконання робіт по влаштуванню світлофорного обєкту на перехресті дороги О 1007705 (Васильків-Глеваха). Встановлено, що між Глевахівською селищною радою та ТОВ "Белфорт-Системс" 20 червня 2012 року укладено договір № 29/05, предметом якого є виконання робіт по влаштуванню світлофорного обєкту. За виконані, згідно вищевказаного договору роботи, з рахунку селищної ради списано кошти в сумі 821.053 грн. 15 коп. Разом з цим, відповідно до Річного плану діяльності комітету з конкурсних торгів, щодо організації та проведення процедури державних закупівель Глевахівської селищної ради у 2012 році було передбачено кошти в сумі 88 тис. грн. Таким чином, службовими особами Глевахівської селищної ради, всупереч вимог Бюджетного кодексу України, взято бюджетні зобовязання без відповідних бюджетних надходжень по спеціальному фонду бюджету. Крім того, установлено, що автомобільна дорога Васильків-Глеваха має значення державної-територіальної дороги І категорії, перебуває на балансі Служби автомобільних доріг України. Обслуговування та ремонт дороги проводить філія Васильківського райДУ. Таким чином, на думку слідчого, службовими особами Глевахівської селищної ради шляхом зловживання своїм службовим становищем, розтрачено бюджетні кошти у розмірі 821 053 грн. 15 коп. на обєкт, який не перебуває на балансі селищної ради.
Відомості про кримінальне правопорушення за ч. 5 ст. 191 КК України внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42014110140000006 від 11 березня 2014 року.
В судовому засіданні прокурор та слідчий підтримали клопотання.
Дослідивши матеріали клопотання, заслухавши слідчого, прокурора, які підтримали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню із наступних підстав.
Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланові виїзні ревізії субєктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Згідно ч. 8 ст. 11 Закону, орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин пятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду інші відомості.
Згідно ч. 11 Закону, тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Задовольняючи клопотання про проведення позапланової виїзної перевірки виходжу з того, що для проведення повного, всебічного та обєктивного досудового розслідування, а також враховуючи характер вчиненого кримінального правопорушення необхідні спеціальні знання в галузі бухгалтерського обліку та аудиту.
На підставі викладеного, керуючись ч. 7, 8, 11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого слідчого СВ Васильківського МВ ГУМВС України в Київській області капітан міліції ОСОБА_1, погодженого із старшим прокурором Васильківської міжрайонної прокуратури Київської області ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності окремих питань фінансово-господарської діяльності Глевахівської селищної ради (ЄДРПОУ 04359146) Васильківського району Київської області задовольнити.
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Глевахівської селищної ради (ЄДРПОУ 04359146) Васильківського району Київської області, що розташована за адресою: Київська область, Васильківський район, смт. Глеваха, вул.Вокзальна, 26.
Проведення позапланової виїзної ревізії доручити Державній фінансовій інспекції в Київській області.
В ході проведення позапланової виїзної ревізії на вирішення Державної фінансової інспекції в Київській області поставити наступні питання:
- чи перебувала автодорога зазначена у договорі №29/05 від 20.06.2012 укладеного між Глевахівською селищною радою та ТОВ "Белфорт-Системс" на балансі Глевахівської селищної ради Васильківського району Київської області?
- чи були закладені в бюджетах Глевахівської селищної ради на 2012 - 2013 роки кошти на обслуговування майна та облаштування (влаштування) обєктів, які не перебувають на балансі Глевахівської селищної ради?
- чи були витрачені кошти з бюджету Глевахівської селищної ради на обслуговування майна облаштування (влаштування) обєктів, які не перебувають (не перебували) на балансі Глевахівської селищної ради?
Надати можливість інспекторам Державної фінансової інспекції в Київській області в ході проведення позапланової ревізії та зустрічної звірки Глевахівської селищної ради ознайомлюватися з оригіналами нормативних, фінансово-господарських, бухгалтерських, інших документів та робити їх копії, які можливо будуть надаватись інспекторам представниками Глевахівської селищної ради на підтвердження проведення фінансово-господарської діяльності.
Визначити термін проведення позапланової виїзної ревізії з 19.03.2014 року терміном дії п'ятнадцять робочих днів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя К.В.Медведєв