Постанова № 51545058, 14.03.2011, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.03.2011
Номер справи
10837/10/1570
Номер документу
51545058
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 10837/10/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2011 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Вовченко O.A.,

секретар судового засідання Дубовик А.В.,

за участі:

представника позивача ОСОБА_1, (довіреність від 28.02.2011 року)

відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості до бюджету в сумі 3867,20 грн., суд -

В С Т А Н О В И В :

Державна податкова інспекція у Біляївсбкому районі Одеської області (далі ДПІ у Біляївському районі), 11 листопада 2010 року звернулася в Одеський окружний адміністративний суд з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості до бюджету в сумі 3867,20 гривен.

В обґрунтування позовних вимог, в позові зазначено, що ФОП ОСОБА_2, зареєстрований виконавчим комітетом Теплодарської міської ради Одеської області, 20.06.2001 року. Станом на 26.10.2010 року за ФОП ОСОБА_2, рахується борг перед бюджетом у вигляді штрафних (фінансових) санкцій. 28.04.2010 року працівниками ДПА в Одеській області була проведена перевірка господарської одиниці кіоску, розташованого за адресою: Одеська область, м. Теплодар, вул. Піонерна, 2А, що належить ФОП ОСОБА_2,з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. В ході перевірки встановлені порушення:

- п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року (далі Закон України № 265/95-ВР) не проведення розрахункових операцій на суму 28,50 грн., через реєстратор розрахункових операцій, що зумовило застосування до відповідача фінансової санкції в сумі 142,50 грн.;

- п. 12 ст. 3 Закон України № 265/95-ВР порушення порядку ведення обліку товарно-матеріальних цінностей за місцем реалізації товарів, а саме до перевірки не надані прибуткові накладні на ТМЦ, які знаходяться в реалізації на загальну суму 1423,60 грн., що зумовило застосування до відповідача фінансової санкції в сумі 2847,20 грн;

- п. 13 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР - невідповідність наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків на 175,50 грн., застосована штрафна санкція 877,50 грн.

За виявлені порушення до фізичної особи підприємця ОСОБА_2, застосовані штрафні санкції відповідно до рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_1 від 14.05.2010 року на суму 3867,20 грн. Станом на 26.10.2010 року фінансові санкції до бюджету не сплачені.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі посилаючись на обґрунтування, викладені в позовній заяві, та просив задовольнити позовні вимоги.

08 лютого 2011 року від відповідача до суду надійшло заперечення на адміністративний позов, де зазначено, що позов ДПІ у Біляївському районі визнає частково лише в частині стягнення 515 гривен, за порушення п.13 ч.3 Закону України № 265/95-ВР, в іншій частині позовних вимог просив відмовити оскільки 28.04.2010 року працівниками ДПА проводилася перевірка його господарської одиниці, та в ході перевірки співробітниками ДПА зроблена контрольна закупка товарів, за що нарахована штрафна санкція 142,50 грн., однак Законом України «Про державну податкову службу в Україні»(ст. 11) не передбачено проведення контрольних закупок. Обвинувачення про відсутність накладних на товар не доведено співробітниками ДПІ. Відповідно до книги обліку прибутків і витрат підприємця були реалізовані тютюнові вироби, придбані в 21 липня 2010 року. На момент перевірки на реалізації знаходились товари придбані за накладними № Рк-0170322 від 22.06.2009 року та № Рк 0126488 від 12.05.2009 року. Книга обліку прибутків і витрат разом з оригіналами накладних постійно знаходиться у бухгалтера. Наступного дня до ДПІ були надані необхідні документи. На момент проведення перевірки 19.44 год., закінчувалась робота та зачинявся кіоск, у звязку з чим проведено обнуління РРО, а саме в 18.59 год., що підтверджується чеком. В день перевірки було реалізовано товару через РРО на суму 72,50 грн, у звязку з чим розбіжність становить 103 грн.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2), зареєстрований виконавчим комітетом Теплодарської міської ради Одеської області, 20.06.2001 року, за адресою: АДРЕСА_1 (а.с 15), перебуває на податковому обліку в ДПІ у Біляївському районі та є платником податків, зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п. 3.1. Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом Державної податкової адміністрації України від 27.05.2008 № 355 працівниками органів ДПС здійснюються відповідно до щомісячних планів органу ДПС планові перевірки щодо контролю за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі, а також операцій купівлі-продажу іноземної валюти (далі - розрахункові операції) та касових операцій, а також наявністю свідоцтв про державну реєстрацію, патентів і ліцензій та позапланові перевірки у випадках, передбачених законодавством на підставі рішення керівника органу державної податкової служби.

Відсутність механізму повідомлення про початок проведення перевірки, у випадку проведення перевірок у межах повноважень, наданих органам ДПС відповідно до Закону № 265/95-ВР, обумовлена тим, що перевірка дотримання субєктом господарювання вимог Закону № 265/95-ВР, за своїм змістом та цілями не є перевіркою щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності платника податків за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної податкової служби, здійснюється протягом певного часу, охоплює всю господарську діяльність здійснену субєктом господарювання за певний (попередній)період. Повідомлення про проведення якої не має на меті, надання субєкту, якого перевіряють, можливості належного підготування для її проведення. Виходячи з аналізу вимог Закону № 265/95-ВР, встановлення порушення субєктом господарювання вимог цього закону, у більшості випадків, можливе тільки при умові, якщо проведення перевірки та вчинення порушення, збігаються у часі.

28 квітня 2010 року, згідно ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», відповідно до план-графіка проведення перевірок, на підставі направлення № 2413/23-7017 від 12.04.2010 року, головними державними податковими ревізор- інспекторами ДПА в Одеській області ОСОБА_3, та ОСОБА_4, здійснено перевірка господарської одиниці кіоску, розташованого за адресою: Одеська область, м. Теплодар, вул. Піонерна, 2А, що належить ФОП ОСОБА_2,з питань

дотримання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». За наслідками перевірки складено акт перевірки (а.с. 5-6) в якому зазначено, що виявлено порушення:

- п. 1 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР а саме розрахункова операція на суму 28,50 гривен, проведена без застосування реєстратора розрахункових операцій не роздруковано розрахунковий документ;

- п. 12 ст. 3 Закон України № 265/95-ВР порушення порядку ведення обліку товарно-матеріальних цінностей за місцем реалізації товарів, а саме здійснювалася реалізація товару, який не обліковувався у встановленому порядку на загальну суму 1423,60 грн., (а.с. 9-10);

- п. 13 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР - не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків на суму 175,50 гривен, що підтверджується додатком до акту (а.с. 7), та копією фіскального чеку за 28.04.2010 року (а.с.8).

На підставі акту перевірки від 28.04.2010 року, прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 14.05.2010 року № НОМЕР_1 на загальну сум штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 3867,20 гривен.

Відповідно до ч.1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», визначено, що у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів.

Відповідачем до суду не надані докази, щодо видачі 28.04.2010 року, розрахункового документу за придбаний товар на суму 28,50 гривен.

За не роздрукування розрахункового документу на суму 28,50 гривен застосовано фінансову санкцію в розмірі 142,50 гривен (28,50 х 5 = 142,50).

Приписами ст. 20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», передбачено, що до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості

необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Надання до суду відповідачем податкових накладних № Рк-0170322 від 22.06.2009 року та № Рк 0126488 від 12.05.2009 року, як доказ до заперечень щодо придбання товару, суд вважає неналежним доказом по справі за наступних обставин. В судовому засіданні встановлено, та не спростовувалося відповідачем, що на місці реалізації товару в кіоскі були відсутні та він не надав перевіряючим документи підтверджуючі належний порядку ведення обліку товарно-матеріальних цінностей за місцем реалізації товарів, та підписав без зауважень акт перевірки (а.с. 5-6) та додаток № 3 до акту перевірки (а.с 9-10) де зазначені товари які реалізовувалися в господарській одиниці відповідача та не були обліковані у встановленому порядку.

За порушення порядку ведення обліку товарно-матеріальних цінностей за місцем реалізації товарів - здійснення реалізації товару, який не обліковувався у встановленому порядку на суму 1423,60 грн., застосовано фінансову санкцію в розмірі 2847,20 гривен (1423,60 х 2 = 2847,20).

Статтею 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

На підтвердження порушень приписів п.13 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР ДПІ У Біляївському районі надано: додаток до акту перевірки опис наявних готівкових коштів, що знаходяться на місці проведення складений та підписаний відповідачем, де зазначено, що невідповідність наявних готівкових коштів складає 175,50 гривен (а.с. 7), та фіскальний чек (а.с. 8), де зазначено, що сума продажу становить 0 грн.

Відповідачем не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів на суму 175,50 гривен. Пятикратний розмір невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів становить 877,50 гривен, (175,50 х 5 = 877,50).

Посилання відповідача нате, що в 18.59 год., ним проведено обнуління РРО та в день перевірки було реалізовано товару через РРО на суму 72,50 грн., і ця сума ввійшла в суму коштів, що виявлені перевіряючи ми під час перевірки в розмірі 204 грн., суд вважає зазначені пояснення відповідача необґрунтованими, оскільки під час перевірки ФОП ОСОБА_2, про дані обставини не зазначено в акті та не надано перевіряючим «зет»звіт за 28.04.2010 року. Також до суду не надані докази що кошти зазначені в «зет»звіті від 28.04.2010 року о 18.59 год. в розмірі 72,50 гривен (а.с. 47) ввійшли в суму коштів виявлених під час перевірки 28.04.2010 року о 19.44 год., в розмірі 204 грн.

Згідно зі ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, які визначені статями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідачем ФОП ОСОБА_2, не сплачено суму застосованих штрафних (фінансових) санкцій, в сумі 3867,20 гривен до Державного бюджету в десятиденний термін з дня прийняття.

Враховуючи вище викладене, а також обставини, що представником позивача в судовому засіданні доведено що відповідач не сплатив до бюджету заборгованість в сумі 3867,20 гривен, суд вважає, що позовні вимоги державної податкової інспекції у Біляївському районі до

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи, що відповідачем не сплачено до Державного бюджету в десятиденний термін з дня прийняття рішення штрафних (фінансових) санкцій, в сумі 3867,20 гривен, суд вважає, що позовні вимоги ДПІ у Біляївському районі є обґрунтованими, заснованими на діючому законодавстві та підтверджуються доданими до позову документами, а тому підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 160, 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області задовольнити.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) заборгованість перед бюджетом по штрафним (фінансовим) санкціям на користь держави згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 00014322305 від 14.05.2010 року в сумі 3867 (три тисячі вісімсот шістдесят сім) грн., 20 коп., отримувач: Відділення державного казначейства у м. Теплодар, код 26110625, код платежу НОМЕР_3 в ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011 р/р 31113104700020.

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено та підписано суддею 14.03.2011 року.

Суддя Вовченко O.A.

14 березня 2011 року