Ухвала суду № 51541792, 28.09.2015, Вінницький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.09.2015
Номер справи
802/3291/15-а
Номер документу
51541792
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

Справа № 802/3291/15-а

28 вересня 2015 року м. Вінниця

Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду Гонтарук В. М., перевіривши матеріали апеляційної скарги управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 02 вересня 2015 року у справі за адміністративним позовом управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації до управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області про скасування постанови про накладення штрафу від 21.08.2015 року,

В С Т А Н О В И В :

відповідно до ухвали Вінницького окружного адміністративного суду від 02 вересня 2015 року адміністративний позов повернуто позивачу .

Не погоджуючись із судовим рішенням, позивач оскаржив його в апеляційному порядку.

Проте, апелянтом до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору, натомість заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Зазначене клопотання мотивовано тим, що управління праці та соціального захисту населення Вінницької райдержадміністрації є органом виконавчої влади, фінансування якого здійснюється лише з державного бюджету і на 2015 рік управлінню не виділено коштів з державного бюджету на оплату судових витрат.

Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог статтей 185-187 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Згідно ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до сплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

З даної норми вбачається, що єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є майновий стан заявника.

Обмежене фінансування бюджетної установи, яка діє як суб'єкт владних повноважень, не може бути підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору.

Враховуючи, що звільнення, відстрочення, розстрочення від сплати судового збору на певний строк є правом, а не обов'язком суду, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання позивача.

Крім ого, відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються у наступних розмірах.

Відповідно до п. 3 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (чинного на момент подачі апеляційної скарги) ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду - 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

За подання адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

При цьому, слід зазначити, що починаючи з 06.02.2012 року судовий збір за подання апеляційної скарги має справлятись за наступними реквізитами:

ОДЕРЖУВАЧ: УДКСУ у м. Вінниці (м. Вінниця), код платежу 22030001

Код ЄДРПОУ: 38054707

Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області

МФО: 802015

розрахунковий рахунок № 31212206781002

Призначення платежу 22030001"Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)"

В порушення частини 6 статті 187 КАС України, в силу якої до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, апелянтом не надано доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги у встановленому порядку та розмірі, не надано і доказів звільнення від такої сплати чи доказів які б свідчили про можливість звільнення апелянта від сплати судового збору на підставі статті 88 КАС України.

Також, в силу вимог ч.2 ст.186 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Як встановлено судом апеляційної інстанції, управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації, оскаржуючи ухвалу суду від 02 вересня 2015 року, подало апеляційну скаргу до суду першої інстанції лише 21 вересня 2015 року вх.№ 26899. Питання щодо поновлення строку оскарження рішення суду апелянтом в тексті апеляційної скарги не порушується.

За змістом ч.4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею і заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутись до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції вважає, що апелянтом не надано документу про сплату судового збору у встановленому законом розмірі та належних доказів на підтвердження факту дотримання строку апеляційного оскарження рішення суду, при цьому не порушено питання про поновлення цього строку, що є підставою для залишення апеляційної скарги без руху.

Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам ст. 187 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу слід залишити без руху з наданням особі, яка подала апеляційну скаргу, строку для усунення виявлених недоліків.

На підставі зазначеного, керуючись ч. 1 ст. 108, ч.2 ст.186, ч.3, 4 ст.189 КАС України,

У Х В А Л И В :

1. Апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 02 вересня 2015 року у справі за адміністративним позовом управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації до управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Вінницькій області про скасування постанови про накладення штрафу від 21.08.2015 року залишити без руху.

2. Запропонувати апелянту протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху надати суду апеляційної інстанції докази на підтвердження поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.

Суддя-доповідач Гонтарук В. М.