Постанова № 51515185, 27.09.2015, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.09.2015
Номер справи
805/4597/15-а
Номер документу
51515185
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 вересня 2015 р. Справа № 805/4597/15-а

час прийняття : 19:19

Донецький окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Аканова О.О.,

суддів Кониченко О.М., Христофоров А.Б.

при секретарі : Ушаковій О.В.

за участю :

представника позивача : ОСОБА_1;

представники відповідачів : до суду не зявились;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області, голови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області ОСОБА_3 про визнання протиправними дії голови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області ОСОБА_3, що полягають у винесенні на розгляд Маріупольської міської виборчої комісії на її засіданні, що відбулося 23.09.2015 подання про заміну члена Жовтневої районної у м. Маріуполі виборчої комісії, саме про заміну ОСОБА_4 на ОСОБА_5; визнання протиправними дії Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області, що полягають у включенні до складу Жовтневої районної у м. Маріуполі виборчої комісії кандидатури ОСОБА_5 за поданням голови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області ОСОБА_3; визнання протиправним та скасувати окреме положення постанови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області від 23.09.2015 №16 «Про зміни у складі районних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів» в частині включення до складу членом Жовтневої районної у м. Маріуполі виборчої комісії ОСОБА_5; зобовязання Маріупольську міську виборчу комісію Донецької області неухильно дотримуватись виборчого законодавства в подальшому при розгляді подібних питань, -

В С Т А Н О В И В :

26.09.2015 року об 10 год. 10 хв. вхідний № 4661/15 ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області, голови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області ОСОБА_3 про визнання протиправними дії голови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області ОСОБА_3, що полягають у винесенні на розгляд Маріупольської міської виборчої комісії на її засіданні, що відбулося 23.09.2015 подання про заміну члена Жовтневої районної у м. Маріуполі виборчої комісії, саме про заміну ОСОБА_4 на ОСОБА_5; визнання протиправними дії Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області, що полягають у включенні до складу Жовтневої районної у м. Маріуполі виборчої комісії кандидатури ОСОБА_5 за поданням голови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області ОСОБА_3; визнання протиправним та скасувати окреме положення постанови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області від 23.09.2015 №16 «Про зміни у складі районних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів» в частині включення до складу членом Жовтневої районної у м. Маріуполі виборчої комісії ОСОБА_5; зобовязання Маріупольську міську виборчу комісію Донецької області неухильно дотримуватись виборчого законодавства в подальшому при розгляді подібних питань.

В обґрунтування позову зазначає, що з метою реалізації свого права, як виборця, права на участь у роботі виборчої комісії нею було подано до Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області заяву про включення її кандидатури до складу Жовтневої районної у м. Маріуполі виборчої комісії Донецької області.

Вважає, що 12.09.2015 Маріупольською міською виборчою комісією Донецької області розглянуто питання про формування районних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів з порушеннями її права, як виборця на участь у роботі виборчої комісії в якості її члена.

Зазначає, що комісією порушено виборче законодавство, а саме : ч. 1, 2, 3, 7, 17 ст. 22, ч. 6 ст. 29 Закону України «Про місцеві вибори», а тому вважає, що постанова від 12.09.2015 № 4 «Про формування районних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів» є протиправною.

Також, зазначає, що 23.09.2015 Маріупольською міською виборчою комісією Донецької області на її засіданні здійснено заміну члена Жовтневої районної у м. Маріуполі виборчої комісії Донецької області ОСОБА_4 на ОСОБА_5, що не узгоджується із ч. 1 ст. 22 Закону України «Про місцеві вибори» і постановою ЦВК від 07.09.2015, якою затверджено «Розяснення щодо порядку внесення змін до складу територіальних та дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ» тобто кількісний склад комісії становить 12 осіб, що більше ніж мінімальний кількісний склад, таким чином вважає, що інша особа замість вибулої до складу виборчої комісії не включається.

Крім того, позивач зазначає, що комісією включаючи до складу Жовтневої районної у м. Маріуполі виборчої комісії Донецької області у якості члена ОСОБА_5 порушено статтю 3 Закону України «Про місцеві вибори».

Позивач просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просив суд задовольнити позов.

Представники відповідачів до суду не зявились, про дату, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином, але надали до суду заперечення в яких просили суд в задоволенні позову відмовити. Крім того, просили суд розглянути справу без їх участі.

Колегія суддів, заслухавши пояснення представника позивача і дослідивши матеріали справи, встановила наступне.

Згідно ч. 1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у звязку з здійсненням субєктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у звязку з публічним формуванням субєкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Спірні відносини є такими, що повязані із виборчим процесом по проведенню місцевих виборів, тому справу належить розглядати в порядку, встановленому КАС України.

Організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост (далі - місцеві вибори) регулюються Конституцією України, цим та іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства, визначені Законом України «Про місцеві вибори».

Частинами 5, 6 статті 3 Закону України «Про місцеві вибори» встановлено, що виборці мають право на участь у роботі виборчих комісій як їх члени, проведенні передвиборної агітації, здійсненні спостереження за проведенням виборів та в інших заходах, повязаних з організацією та проведенням виборів, що реалізується ними у порядку, визначеному цим та іншими законами України.

Будь-які прямі або непрямі привілеї чи обмеження виборчих прав громадян України за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками забороняються. Не допускаються обмеження участі громадян у виборчому процесі, крім обмежень, передбачених Конституцією України та цим Законом.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про місцеві вибори», виборчий процес місцевих виборів - це здійснення субєктами виборчого процесу відповідних місцевих виборів, визначеними у статті 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом.

Частиною 2 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що виборець (громадянин, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі) може оскаржити рішення, дію чи бездіяльність виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, якщо таке рішення, дія чи бездіяльність порушує виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму його особисто.

Статтею 12 вказаного Закону встановлено, що субєктами виборчого процесу на відповідних місцевих виборах є: 1) виборець; 2) Центральна виборча комісія; 3) виборчі комісії, сформовані (утворені) відповідно до цього Закону або інших законів України, які уповноважені забезпечувати організацію та проведення відповідних місцевих виборів; 4) кандидати в депутати, кандидати на посади сільського, селищного, міського голови, старости; 5) місцева організація партії, яка висунула кандидата (кандидатів) для участі у відповідних місцевих виборах; 6) офіційний спостерігач від кандидата, від місцевої організації партії - субєкта відповідного виборчого процесу, від громадської організації, зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом.

Згідно ч. 1 ст. 19 Закону України «Про місцеві вибори», систему виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, становлять: 1)Центральна виборча комісія, яка є виборчою комісією вищого рівня для всіх виборчих комісій з усіх місцевих виборів; 2) територіальні виборчі комісії: а) виборча комісія Автономної Республіки Крим; б) обласні виборчі комісії; в) районні виборчі комісії; г)міські виборчі комісії; ґ) районні у містах виборчі комісії (у містах з районним поділом); д) селищні, сільські виборчі комісії; 3) дільничні виборчі комісії.

Районні у місті виборчі комісії у містах з районним поділом, де не утворені районні у місті ради, утворюються для здійснення передбачених цим Законом повноважень у відповідному виборчому територіальному окрузі стосовно виборів депутатів міських рад та міських голів.

Частиною 1 статті 22 вказаного Закону встановлено, що склад територіальних виборчих комісій формується за поданнями зареєстрованих у встановленому законом порядку місцевих організацій партій з урахуванням обмежень, встановлених частиною другою статті 12 цього Закону, у кількості не менше 9 і не більше 18 осіб.

Частиною 17 статті 22 вказаного Закону встановлено, що у разі якщо подання щодо кандидатур до складу територіальної виборчої комісії не надійшли в установлені цією статтею строки або до складу територіальної виборчої комісії запропоновано менше ніж 9 осіб, склад територіальної виборчої комісії формується у визначені частинами четвертою - девятою цієї статті строки за поданням голови відповідної виборчої комісії за пропозиціями членів комісії.

Статтею 29 вказаного Закону встановлено, що повноваження члена відповідної територіальної, дільничної виборчої комісії припиняються достроково у звязку з особистою заявою про складення повноважень члена комісії. Така заява подається субєкту внесення кандидатури відповідного члена комісії для передачі відповідній виборчій комісії або для внесення подання про заміну члена виборчої комісії.

Виборча комісія, яка достроково припинила повноваження усього складу виборчої комісії з підстав, визначених пунктами 3-11 частини четвертої цієї статті (крім територіальної виборчої комісії), окремого члена виборчої комісії, не пізніше наступного дня повідомляє про це субєктів, за поданням яких до складу комісії було включено осіб, повноваження яких достроково припинено. Такі субєкти вправі не пізніше ніж на другий день з дня отримання такого повідомлення внести подання з новими кандидатурами до складу відповідної виборчої комісії.

Рішення про дострокове припинення повноважень члена виборчої комісії у звязку з внесенням подання про його заміну приймається одночасно з рішенням про включення до складу відповідної виборчої комісії іншого представника від того самого субєкта подання із одночасним призначенням цієї особи на відповідну посаду в комісії, яку займав член комісії, повноваження якого достроково припинені.

Згідно ч. 1 ст. 27 Закону України «Про місцеві вибори», встановлено, що центральна виборча комісія організовує свою роботу відповідно до Закону України «Про Центральну виборчу комісію» та Регламенту Центральної виборчої комісії. Територіальні та дільничні виборчі комісії організовують свою роботу відповідно до вимог цього Закону у формі відкритих засідань.

Постановою Центральної виборчої комісії від 06 вересня 2015 року № 230 «Про формування складу обласних, районних (крім районів в АРК), міських (міст обласного значення та міста Києва), районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів» (додаток № 110) сформовано Маріупольську міську виборчу комісію Донецької області. Голова комісії ОСОБА_3.

Згідно паспорту серії ВВ № 640227 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка м. Маріуполь Донецької області, місце проживання зареєстровано Орджонікідзевським РВ Маріупольського МУ ГУМВС України в Донецькій області за адресою : пр. Перемоги, 106/43.

12.09.2015 постановою Маріупольською міською виборчою комісією Донецької області № 4 «Про формування районних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів» сформовано склад районних у м. Маріуполі виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів у межах зокрема Жовтневого району.

Згідно додатку № 2 до постанови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області від 12.09.2015 № 4 визначений склад Жовтневої районної у м.Маріуполі виборчої комісії Донецької області у кількості 13 осіб зокрема член комісії ОСОБА_4 за поданням голови Маріупольської міської виборчої комісії.

Відповідно до заяви ОСОБА_5 поданої до Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області вх. № 134 від 11.09.2015 надала згоду на участь у роботі Жовтневої районної у м. Маріуполі виборчої комісії від голови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області.

Згідно заяви ОСОБА_4 від 21.09.2015 поданої до Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області вона складає повноваження члена Жовтневої районної у м. Маріуполі виборчої комісії з 21.09.2015 та просить припинити її повноваження в цій комісії за сімейними обставинами.

Згідно подання від 23.09.2015 голови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області ОСОБА_3 до Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області він просив припинити повноваження такого члена Жовтневої районної у м. Маріуполі виборчої комісії Донецької області ОСОБА_4 та подав на заміну для включення до складу відповідної виборчої комісії таку кандидатуру ОСОБА_5.

Як вбачається із протоколу № 10 засідання Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області від 23.09.2015 і порядку денному голова комісії ОСОБА_3 доповів, що до Маріупольської міської виборчої комісії надійшла заява від члена Жовтневої районної комісії ОСОБА_4 про складення свої повноважень (субєкт подання голова Маріупольської міської виборчої комісії). Згідно пропозиції члена комісії ОСОБА_6 голова комісії оформив подання та подав на заміну для включення до складу Жовтневої районної комісії ОСОБА_5.

Також у вищевказаному протоколі член комісії ОСОБА_7 зазначив, що ці питання мають бути підготовлені заздалегідь, інші члени комісії мають право теж запропонувати свої кандидатури, член комісії ОСОБА_8 підтримала ОСОБА_7

Голова комісії запропонував затвердити зміни до Жовтневої районної комісії згідно з поданням.

За рішення проголосували : «за» «10», «проти» «3», «утрималися «2», тобто рішення було прийнято більшістю голосів.

Вищевказаний протокол підписаний головою Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області ОСОБА_3 і секретарем Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області ОСОБА_9 та скріплений відбитком печатки Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області.

Постановою від 23.09.2015 Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області № 16 «Про зміни у складі районних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів» виключено зі складу членів Жовтневої районної у м. Маріуполі виборчої комісії ОСОБА_4, а включено до складу членом Жовтневої районної у м. Маріуполі виборчої комісії ОСОБА_5.

Щодо посилання позивача на постанову ЦВК від 07.09.2015, якою затверджено «Розяснення щодо порядку внесення змін до складу територіальних та дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ», то колегія суддів, зазначає, що Закон України «Про місцеві вибори» має вищу юридичну силу ніж розяснення. Крім того, суд керується принципом законності відповідно до якого суд вирішує справи згідно Конституції України та законів України стаття 9 КАС України.

Таким чином, колегія суддів, дійшла висновку, що Голова Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області і Маріупольська міська виборча комісія Донецької області діяв на підставі та у межах Закону України «Про місцеві вибори».

З приводу посилань позивача у позові на те, що постанова Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області від 12.09.2015 № 4 «Про формування районних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів» на його думку є протиправно, колегія суддів зазначає наступне.

Частиною 6 ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.

Таким чином, колегією суддів, встановлено, що позивач не оскаржив постанову відповідача від 12.09.2015 шляхом подання позовної заяви до адміністративного суду або відповідної скарги до виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів у встановлені КАС України і Законом України «Про місцеві вибори» строки, а тому колегія суддів не надає правової оцінки обставинам, які відбулися 12.09.2015, які викладені в позовній заяві.

Щодо позовних вимог позивача про зобовязання Маріупольську міську виборчу комісію Донецької області неухильно дотримуватись виборчого законодавства в подальшому при розгляді подібних питань, колегія суддів зазначає наступне.

Статтею 6 КАС України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

З системного аналізу положень ч. 1 ст. 2, ч. 3 ст. 2 КАС України в кореспонденції з приписами ст. 6 Конституції України, якою закріплений принцип розподілу Державної влади та ст. 8 Конституції України, якою запроваджений принцип верховенства права, вбачається, що адміністративному суду при вирішенні адміністративного спору належить перевірити, зокрема, обґрунтованість саме тих висновків, стосовно обставин спірних правовідносин, які покладені суб'єктом владних повноважень в основу спірного рішення. Перевірка судом інших обставин спірних правовідносин виходить за межі предмету доказування в адміністративній справі і має своїм фактичним наслідком перебирання судом на себе функцій суб'єкта владних повноважень, а правовим - мотивування спірного рішення додатковими фактичними підставами, що не відповідає запровадженому ст. 6 Конституції України принципу розподілу державної влади та запровадженому ст. 8 Конституції України принципу верховенства права.

При цьому, суд зауважує, що з приписів перелічених норм права вбачається неприпустимість підміни судом суб'єкта владних повноважень в реалізації відповідних управлінських функцій і вирішенні питань, віднесених до виключної компетенції такого суб'єкта.

За таких обставин, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення позовних вимог в цій частині.

З приводу клопотання позивача про винесення окремої ухвали відносно членів і голови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області за наслідками розгляду справи щодо притягнення до відповідальності, колегія суддів зазначає наступне.

Частиною 2 статті 166 КАС України встановлено, що у разі необхідності суд може постановити окрему ухвалу про наявність підстав для розгляду питання щодо притягнення до відповідальності осіб, рішення, дії чи бездіяльність яких визнаються протиправними.

Таким чином, суд вважає, що постановлення окремої ухвали судом є право суду, а не обов'язок, крім того, колегією суддів не виявлено жодного порушення виборчого законодавства.

За таких обставин, проаналізувавши норми законодавства, вивчивши та оцінивши наявні письмові докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, враховуючи, що позивачем не доведено допущення суб'єктом владних повноважень порушень стосовно прав позивача, а тому, колегія суддів дійшла висновку про те, що викладені в позовній заяві твердження позивача не знайшли свого підтвердження під час судового розгляду справи, тому є необґрунтованими.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 11 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а ч. 1 ст.71 КАС України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, колегія суддів дійшла висновку про те, що викладені в позовній заяві вимоги позивача задоволенню не підлягають.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, колегія суддів зазначає наступне.

На підставі пункту 9 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Водночас, мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2015 року визначена у розмірі 1218 грн.

Таким чином, зважаючи на те, що у матеріалах справи відсутній документ, що підтверджує сплату позивачем судового збору, про існування випадків, коли його не належить сплачувати, останнім доказів не надано, а тому суд приходить до висновку про необхідність стягнення з ОСОБА_2 за кожну немайнову вимогу у розмірі 487,20 грн., а всього : 1948,80 грн. = (487,20 х 4 немайнових позовних вимог) на користь Державного бюджету України, як того вимагає ч. 2 ст. 4 Закон України «Про судовий збір».

Керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 122-143, 151-154, 158, 160-163, 167, 172, 177, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

У задоволенні позову ОСОБА_2 до Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області, голови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області ОСОБА_3 про визнання протиправними дії голови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області ОСОБА_3, що полягають у винесенні на розгляд Маріупольської міської виборчої комісії на її засіданні, що відбулося 23.09.2015 подання про заміну члена Жовтневої районної у м. Маріуполі виборчої комісії, саме про заміну ОСОБА_4 на ОСОБА_5; визнання протиправними дії Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області, що полягають у включенні до складу Жовтневої районної у м. Маріуполі виборчої комісії кандидатури ОСОБА_5 за поданням голови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області ОСОБА_3; визнання протиправним та скасувати окреме положення постанови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області від 23.09.2015 №16 «Про зміни у складі районних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів» в частині включення до складу членом Жовтневої районної у м. Маріуполі виборчої комісії ОСОБА_5; зобовязання Маріупольську міську виборчу комісію Донецької області неухильно дотримуватись виборчого законодавства в подальшому при розгляді подібних питань відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, 87500, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Перемоги, 106/43) на користь Державного бюджету України на р/р 31214206784075, отримувач Словянське УК/м.Словянськ/22030001, банк отримувача ГУДКС України у Донецькій області, код ЄДРПОУ 37803368, МФО 834016 судовий збір у розмірі 1948,80 грн.

Постанова виготовлена у нарадчій кімнаті, повний текст проголошений у судовому засіданні 27 вересня 2015 року.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двох днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуючий суддя Аканов О.О.

Судді ОСОБА_10 ОСОБА_11