Справа №2-412/2007 року
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
14.06.2007 року Гуляйпільський районний суд Запорізької області
в складі: головуючого Чемолосової С. П.
при секретарі Імановій В. В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гуляйполі справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації до ОСОБА_1 про повернення коштів у вигляді державної допомоги сім'ям з дітьми у сумі 348 гр. 22 коп., -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про поверенення коштів у вигляді державної допомоги сім'ям з дітьми в сумі 348 грн. 22 коп. в зв'язку з тим, що відповідачка 06.06.2002 року звернулась із заявою до Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації на призначення державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, згідно Закону України «Про державну допомогу сім 'ям з дітьми».
Для призначення державної допомоги документи подаються відповідно до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, яким передбачено надання необхідних документів.
Право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має особа, яка не застрахавана в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та яка фактично здійснює догляд за дитиною, згідно статті 13 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».
Розмір допомоги встановлюється Законами України «Про державний бюджет» на відповідні роки для осіб не застрахованих у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, тобто не працюючим особам.
Оскільки відповідачка не перебувала у трудових відносинах, тому рішенням від 11.06.2002 року їй було призначено допомогу з 06.06.2002 року по 11.04.2005 року(досягнення дитиною 3-х років)у розмірі 40, 00 гр. щомісячно.
В зв'язку з прийняттям Закону України «Про державний бюджет України на 2004 р», у якому затверджений новий розмір допомоги, спеціалістами з січня 2004 року проводився перерахунок розміру допомоги, в межах терміну призначення, який становить з 01.01.2004 року по 11.04.2005 у розмірі 42, 50 гр.. А з січня 2005 року призначено у розмірі 90.00 гр. згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2005 р.»
Відповідачці було роз'яснено, що у разі працевлаштування відповідачка зобов'язана повідомляти Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації.
12.01.2007 року відповідачка звернулась в Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації, та подала заяву про перерахунок допомоги, оскільки 01.12.2004 року у період догляду за дитиною, вона працевлаштувалась, що підтверджується копією трудової книжки.
З урахуванням п. 23 «Порядку призначення і виплати держаної допомоги сім' ям з дітьми», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751 із змінами та доповненнями, якщо непрацююча особа, яка отримує в органах праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, виявила бажання працювати, виплата цієї допомоги припиняється з дня працевлаштування (тобто 01.12.2004 p.).
Відповідно до пункту 16 Положення «Про проведення перевірок цільового
використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та
адресної соціальної допомоги», спеціалістами проведено перерахунок надмірно
виплачених коштів та визначено загальний розмір переплачених бюджетних коштів за період з грудня 2004 року по квітень 2005 року, який становить 348, 22 гр.
З метою досудового врегулювання спору, 19.01.2007 року Управління праці та соціального захисту населення направило повідомлення за № 10-09/72 за місцем проживання відповідачки, в якому зазначений термін повернення коштів у добровільному порядку.
Належна сума на рахунок Державного бюджету відповідачкою не відшкодована.
Тому позивач прохає стягнути з відповідачки кошти у вигляді державної допомоги сім'ям з дітьми у сумі 348 грн. 22 коп., державне мито в сумі 51 грн. та затрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 7 грн. 50 коп.
В судовому засіданні представник позивача на задоволенні заявлених позовних вимог наполягає.
Відповідачка позов визнала в повному обсязі, суду пояснила, що в добровільному порядку переплачені бюджетні кошти не сплатила, так як, знаходиться в скрутному матеріальному становищі.
Суд, вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи приходить до слідуючого: в судовому засіданні встановлено, що відповідачка 06.06.2002 року звернулась із заявою до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації на призначення державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, згідно Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».
Для призначення державної допомоги документи подаються відповідно до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, яким передбачено надання необхідних документів.
Право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має особа, яка не застрахована в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та яка фактично здійснює догляд за дитиною, згідно статті 13 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».
Розмір допомоги встановлюється Законами України «Про державний бюджет» на відповідні роки для осіб не застрахованих у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, тобто не працюючим особам.
Оскільки відповідачка не перебувала у трудових відносинах, тому рішенням від 11.06.2002 року їй було призначено допомогу з 06.06.2002 року по 11.04.2005 року(досягнення дитиною 3-х років)у розмірі 40, 00 гр. щомісячно.
В зв'язку з прийняттям Закону України «Про державний бюджет України на 2004 р», у якому затверджений новий розмір допомоги, спеціалістами з січня 2004 року проводився перерахунок розміру допомоги, в межах терміну призначення, який становить з 01.01.2004 року по 11.04.2005 у розмірі 42, 50 гр.. А з січня 2005 року призначено, у розмірі 90.00 гр. згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2005 р.»
Відповідачці було роз'яснено, що у разі працевлаштування відповідачка зобов'язана повідомляти Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації.
12.01.2007 року відповідачка звернулась в Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації, та подала заяву про перерахунок допомоги, оскільки 01.12.2004 року у період догляду за дитиною, вона працевлаштувалась, що підтверджується копією трудової книжки.
З урахуванням п. 23 «Порядку призначення і виплати держаної допомоги сім'ям з дітьми», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751 із змінами та доповненнями, якщо непрацююча особа, яка отримує в органах праці та
соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, виявила бажання працювати, виплата цієї допомоги припмняється з дня працевлаштування (тобто 01.12.2004 p.).
Відповідно до пункту 16 Положення «Про проведення перевірок цільового
використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та
адресної соціальної допомоги», спеціалістами проведено перерахунок надмірно
виплачених коштів та визначено загальний розмір переплачених бюджетних коштів за період з грудня 2004 року по квітень 2005 року, який становить 348, 22 гр.
В добровільному порядку спір не вирішено.
Тому на підставі вищевикладеного суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі і з відповідачки на користь Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації необхідно стягнути 348 грн. 22 коп. в рахунок відшкодування надміру виплачених коштів, 51 грн. в доход держави -держмито, 7 грн. 50 коп. - затрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст. 10, 60, 88, 212-215 ЦПК України, ст. 13, 14 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім"ям», п. 17 - 20, 23 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року (із змінами та доповненнями), ст. 1166 ЦК України, -
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації виплачені надміру кошти у вигляді державної допомоги сім'ям з дітьми за період з грудня 2004 року по квітень 2005 року у розмірі 348 грн. 22 коп. на р/р 3111415600101 МФО 813015 ГУДКУ М. Запоріжжя. Одержувач: КОД ОКПО 34676890 Державний бюджет Гуляйпільський район 24060300.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави 51 грн. держмита.
Стягнути з ОСОБА_1 7 грн. 50 коп.3атрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи Гуляйпільським райсудом Запорізької області на р/р 31215259700101 одержувач Державний бюджет Гуляйпільського району 22050000 код ЄДРПОУ 3467890 банк одержувача ГУДКУ у Запорізькій області МФО 813015.
На рішення може бути подана апеляція в Запорізький апеляційний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.