Рішення № 51409086, 21.09.2015, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
21.09.2015
Номер справи
914/2180/15
Номер документу
51409086
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.09.15 Справа№ 914/2180/15

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Юніко-експо», м. Львів

До відповідача-1:Львівська міська рада, м.Львів

До відповідача-2 : Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування, м. Львів

Про визнання дій неправомірними та внесення змін до договору оренди землі від 26.12.2006 року №С-627

Суддя Березяк Н.Є

Секретар судового засідання Кравець О.І.

В судове засідання зявились:

від позивача: ОСОБА_1 представник за доверіністю

від відповідачів: ОСОБА_2 - представник

Сторонам розяснено права та обовязки, передбачені ст.ст. 20, 22 ГПК України.

Суть спору: Подано позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Юніко-експо» до Львівська міська рада Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування про визнання дій неправомірними та внесення змін до договору оренди землі від 26.12.2006 року №С-627.

Причини відкладення розгляду справи викладені в попередніх ухвалах господарського суду Львівської області.

В судовому засіданні судом оглянуто оригінали документів, які в належно завірених копіях долучені до матеріалів справи.

Представник позивача в судовому засіданні 21.09.2015 року позовні вимоги підтримав, просив задоволити позов з підстав та мотивів викладених в позовній заяві та поясненнях наданих в судовому засіданні. В обґрунтування позовних вимог посилається на ті обставини, що в звязку із затвердженням Львівською міською радою в грудні 2014 року технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м.Львова , яка введена в дію з 01.01.2015 року, ухвалою Львівської міської ради №4250 від 25.12.2014 року зобовязано орендарів земельних ділянок отримати у встановленому порядку витяги з технічної документації та внести зміни до договорів оренди земельних ділянок. Як стверджує позивач, отримавши витяг з технічної документації ним було подано пакет документів про внесення змін до договору оренди земельної ділянки, проте Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування Львівської міської ради йому безпідставно було відмовлено у внесенні змін до договору оренди землі, що стало підставою звернення з позовом до суду.

В судовому засіданні представник Львівської міської ради та Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування щодо заявлених позовних вимог заперечила, проте письмового відзиву з обґрунтуванням підстав відмови у внесенні змін до договору оренди суду не надала.

В судовому засіданні було оголошено перерву до 02.09.2015 року для надання можливості відповідачам подати письмові пояснення та документи, якими вони обґрунтовують свої заперечення.

В продовжене судове засідання 02.09.2015 року відповідачі участь уповноваженого представника не забезпечили, подали клопотання про відкладення розгляду справи на інший день в звязку з перебуванням представника у щорічній відпустці.

Ухвалою суду від 02.09.2015 року було продовжено строк розгляду справи та відкладено її розгляд на 21.09.2015 року.

В судовому засідання 21.09.2015 року представник Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування Львівської міської ради заявив усне клопотання про відкладення розгляду справи в звязку з відпусткою представника, який веде цю справу.

З огляду на обставини, що встановлений ст..69 ГПК України продовжений строк розгляду справи спливає 21.09.2015 року, суд відмовив в задоволенні усного клопотання про відкладення розгляду справи і продовжив її розгляд за наявними в справі матеріалами і доказами.

В судовому завданні 21.09.2015 року оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Суд заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, та оцінивши докази в їх сукупності, встановив наступне:

26.12.2006 року між Львівською міською радою (Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Юніко-експо» (Орендар) було укладено договір оренди земельної ділянки строком на 10 років, згідно якого Орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку площею 4,2826 га, що знаходиться у м.Львові на вул.. Угорській,14 для будівництва та обслуговування житлово-офісного комплексу.

В звязку із зміною нормативно-грошової оцінки 24.03.2010 року та 27.09.2013 року до зазначеного вище Договору оренди земельної ділянки вносились зміни.

Ухвалою Львівської міської ради №4250 від 25.12.2014 року «Про затвердження технічної документації з нормативно грошової оцінки земель м.Львова» затверджено технічну документацію з нормативної грошової земель м.Львова, яка введена в дію з 01.01.2015 року.

Пунктами 7.9 зазначеної вище ухвали зобовязано орендарів земельних ділянок отримати у встановленому порядку витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок та внести зміни до договорів оренди землі у частині розрахунку орендної плати за землю.

Як стверджує позивач, на виконання вимог ухвали Львівської міської ради №4250 від 25.12.2014 року позивач через Центр надання адміністративних послуг Львівської міської ради звернувся до відділу Держземагенства в місті Львові з приводу отримання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки та отримав витяг № 19-1323-0.2-2322/9-15АП від 27.02.2015 року, згідно якого нормативна грошова оцінка орендованої позивачем земельної ділянки становить станом на день отримання витягу 17 743 626,31 грн.

14.05.2015 року позивач звернувся до Департаменту містобудування Львівської міської ради із заявою про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 21.12.2006 року в звязку із зміною нормативної грошової оцінки землі. До заяви позивачем було долучено копію договору оренди землі із змінами, копію витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, оригінал витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, чотири примірники змін до договору оренди виконаних ЛКП «Центр земельного кадастру та землеустрою» та підписані заявником, чотири примірники розрахунку розміру орендної плати підписані заявником та копію виписки з реєстру.

За результатом розгляду зазначеної вище заяви Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування Львівської міської ради листом від 09.06.2015 року повідомило, що для укладення договору оренди землі товариству потрібно надати інший витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі , виданий відділом Держземагенства у м.Львові за функціональним використанням землі змішаного використання ( землі житлової забудови і комерційного використання), а не (землі комерційного використання і землі зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво).

ТзОВ «Юніко-експо» не погоджується із зазначеною відмовою від внесення змін до договору оренди земельної ділянки, та неправомірними дії Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування по витребування витягу із інформацією іншою, ніж передбачено умовами договору, що стало підставою звернення з позовом до суду.

Проаналізувавши всі обставини та матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

При прийнятті рішення, суд виходив з наступного :

Відповідно до ст.792 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобовязується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений строк у володіння та користування за плату. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.

Статтею 1 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що орендою землі є засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Згідно з п.14.1.125 ст.14 Податкового кодексу України нормативна грошова оцінка земельних ділянок - це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Відповідно до ч.5 ст.5 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка використовується при визначенні розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Згідно з п.2 ч.1 ст.13 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: щодо земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення не рідше ніж один раз на 5-7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення не рідше ніж один раз на 7-10 років (ст.18 Закону України «Про оцінку земель»).

Відповідно до ч.2 ст.20 Закону України «Про оцінку земель» дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Згідно з ч.1 ст.23 Закону України «Про оцінку земель» технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.

Як вже зазначалося раніше, ухвалою Львівської міської ради №4250 від 25.12.2014 року «Про затвердження технічної документації з нормативно грошової оцінки земель м.Львова» затверджено технічну документацію з нормативної грошової земель м.Львова, яка введена в дію з 01.01.2015 року.

Пунктами 7.9 зазначеної вище ухвали зобовязано орендарів земельних ділянок отримати у встановленому порядку витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок та внести зміни до договорів оренди землі у частині розрахунку орендної плати за землю.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання вимог ухвали Львівської міської ради № 4250 від 25.12.2014 року позивач звернувся до відділу Держземагенства в місті Львові з приводу отримання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки та отримав витяг № 19-1323-0.2-2322/9-15АП від 27.02.2015 року, згідно якого нормативна грошова оцінка орендованої позивачем земельної ділянки становить станом на день отримання витягу 17 743 626,31 грн.

Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Відповідно до ч. 4 ст. 181 Господарського кодексу України за наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, надає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Відповідно до ст. 188 Господарського кодексу України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.

Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. (п. 3 ст. 188 Господарського кодексу України).

З матеріалів справи вбачається, що пропозиція позивача разом із пакетом документів та підписаними товариством примірниками змін до договору оренди земельної ділянки (виконаних ЛКП «Центр земельного кадастру та землеустрою») а також оригінал витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 19-1323-0.2-2322/9-15АП від 27.02.2015 року, виданого відділом Держземагенства в місті Львові разом із заявою про внесення змін до договору оренди була передана 15.05.2015 року до Департаменту містобудування Львівської міської ради ) (а.с.28-29).

За результатом розгляду зазначеної вище заяви Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування Львівської міської ради листом від 09.06.2015 року повідомило, що для укладення договору оренди землі товариству потрібно надати інший витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі , виданий відділом Держземагенства у м.Львові за функціональним використанням землі змішаного використання ( землі житлової забудови і комерційного використання), а не (землі комерційного використання і землі зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво) (а.с.30).

Позивач вважає дії Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування Львівської міської ради щодо відмови у внесенні змін до Договору оренди земельної ділянки, оформлені листом №2403-2 вих - 582 від 09.06.2015 року неправомірними.

Доводи позивача обґрунтовані і заслуговують на увагу суду.

При цьому, суд виходить з наступного.

Як вбачається із листа Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування №2403-2 вих - 582 від 09.06.2015 року, для укладення договору позивача зобовязано надати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі , виданий відділом Держземагенства у м.Львові за функціональним використанням землі змішаного використання ( землі житлової забудови і комерційного використання), а не (землі комерційного використання і землі зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво ( а.с.30).

Як вбачається з матеріалів справи, зазначені вимоги Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування Львівської міської ради стосовно зазначення у витягу функціонального використання земель змішаного використання (землі житлової забудови і комерційного використання) є необґрунтованими з огляду на наступне:

Статтею 18 Закону України «Про оцінку землі» від 11.121.2003 р., №1378-ІУ передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій». Такою юридичною особою є Держземагентство та його територіальні підрозділи.

Статтею 20 Закону № 1378-ІУ визначено, що дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Нормативна грошова оцінка земель населених пунктів визначається згідно Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.1995 року № 213 зі змінами та доповненнями(надалі Методика) та Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів від 27.01.200бр. №18/15/21/11(надалі Порядок).

Згідно з п. 3.5. Порядку, Коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності.

Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.98 № 377, зареєстрованою в Мін'юсті України 14.12.98 за № 788/3228, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики.

Відповідно до Порядку, коефіцієнт Кф, який характеризує функціональне використання земельної ділянки, зайнятої поточним та відведеної під майбутнє будівництво, дорівнює 0,5. Зазначений зменшений коефіцієнт застосовується до моменту введення в експлуатацію об'єкта будівництва.

Коефіцієнт функціонального використання для земельних ділянок змішаного використання визначається як середньозважене (за площею) значення коефіцієнтів функціонального використання окремих частин земельної ділянки змішаного використання. Підставою для виділення частин земельної ділянки різного функціонального використання є виключно затверджені дані інвентаризації земельної ділянки та землеустрою.

Частиною п'ятою статті 20 Земельного кодексу України встановлено, що види використання земельної ділянки(спеціальне цільове використання, функціональне використання) в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою.

Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів пов'язує можливість застосування коефіцієнту 0,5(землі зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво) з фактом відведення ділянки під будівництво.

Відповідно до договору оренди земельної ділянки від 21.12.2006 року, земельна ділянка передана в оренду для будівництва та обслуговування житлово-офісного комплексу (а.с.13-14). До зазначеного Договору оренди земельної ділянки вже неодноразово вносились зміни в звязку із зміною нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Останні зміни вносились 27.09.2013 року на підставі ОСОБА_1 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 14.06.2013 року ( в матеріалах справи) в якому зазначено : Коефіцієнт Кф ( Землі змішаного використання ( землі комерційного використання і землі зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво) ( а.с.19). Ці зміни до Договору оренди земельної ділянки є чинними на даний час.

Одним з видів діяльності позивача за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців є Організація будівництва будівель (Код КВЕД 41.10).

На частині орендованої товариством земельної ділянки площею 3,8281га здійснюється будівництво багатоквартирних житлових будинків з автостоянками та об'єктами обслуговування на підставі Дозволу на виконання будівельних робіт від 05.08.2010року №1/345-10 (а.с.21) та інших документів, що відповідає цільовому призначенню земельної ділянки та меті відведення земельної ділянки зазначених в договорі оренди. Об'єкти житлової забудови на орендованій земельній ділянці відсутні.

Частиною третьою статі і 23 Закону № 1378-1V, встановлено, що витяг з технічної

документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

У відповідності до п. 1 Положення про Державне агентство земельних ресурсів України, затвердженого Указом Президента України від 8 квітня 2011 року № 445, Державне агентство земельних ресурсів України (Держземагентство України) є центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та топографо-геодезичної і картографічної діяльності, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин та топографо-геодезичної і картографічної діяльності.

У відповідності до пп. 6) п. 4, п. 7 Положення, Держземагентство України відповідно до покладених на нього завдань, безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, а також через мїськрайонні, міжміські, міжрайонні територіальні органи видає витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок та надає інші адміністративні послуги відповідно до законодавства;

Отже, саме територіальні органи Держземагентства України видають витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки та саме до компетенції вказаного органу належить визначення коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки у відповідності до Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми NN б-зем, ба-зем, бб-зем, 2-зем), затверджених даних інвентаризації земельної ділянки, землеустрою та даних щодо фактичного використання земельної ділянки які надаються її власником чи користувачем.

В свою чергу Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин не наділене повноваженнями щодо видачі витягів про нормативну грошову оцінку, визначення даних щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, в тому числі і коефіцієнту функціонального використання останніх.

Для внесення змін до договору оренди земельної ділянки в звязку із зміною нормативної грошової оцінки, які вступили в силу з 01.01.2015 року, на виконання вимог ухвали Львівської міської ради № 4250 від 25.12.2014 року позивач отримав новий витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №19-1323-0.2-2322/9-15 АП від 27.02.2015 року в якому аналогічно зазначено Коефіцієнт Кф ( Землі змішаного використання ( землі комерційного використання і землі зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво)(а.с.20).

На зазначеній земельній ділянці, переданій в оренду для будівництва та обслуговування житлово-офісного фонду здійснюється будівництво, що підтверджується матеріалами справи, дозволом на виконання будівельних робіт від 05.08.2010 року № 1/345-10(а.с.21) і не спростовано відповідачами.

Відомості про функціональне використання земельної ділянки як у витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 13.06.2013 року ( на підставі якого вже вносились зміни до договору оренди землі), так і у витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 27.02.2015 року ( виданого відділом Держземагенства у м.Львові) який був поданий позивачем для внесення змін до Договору оренди співпадають (а.с.19-20).

Частиною 4 ст. 188 Господарського кодексу України передбачено, що у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Отже діючим законодавством України передбачено, що сторона за договором може звернутися до суду з вимогою щодо внесення змін до діючого договору за умови, якщо сторони не дійшли згоди про внесення відповідних змін у договірному порядку.

Відповідно до ч. 3 ст. 653 Цивільного кодексу України у разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Як вбачається із матеріалів справи, позивач звертався до відповідача із заявою № 0512-1 від 14.05.2015 року до якої долучив необхідний перелік документів та підписані примірники змін до Договору оренди в частині нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміру орендної плати. Зазначені примірники внесення змін до Договору оренди земельної ділянки не підписані зі сторони Львівської міської ради і не повернуті позивачу.

Відповідно до п.2.19 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №6 від 17.05.2011р. «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.

Згідно зі статтею 632 ЦК України ціна у договорі встановлюється за домовленістю сторін. У визначених законом випадках застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Враховуючи наведене та беручи до уваги, що Ухвалою Львівської міської ради №4250 від 25.12.2014 року «Про затвердження технічної документації з нормативно грошової оцінки земель м.Львова» було встановлено інший, ніж передбачено умовами договору, розмір нормативної грошової оцінки земель, суд вважає що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають до задоволення.

Згідно ст.84 ГПК України у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір.

Відповідно до ст. 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Статтею 33 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до ст. 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

З огляду на викладене, виходячи з положень чинного законодавства України, матеріалів та обставин справи, враховуючи практику застосування законодавства вищими судовими інстанціями, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають до задоволення.

Керуючись 3,4,41,42,43, 44;45,46,12,32,33,34,35,36,43,49,75, 82,84,85 ГПК України, суд , -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задоволити.

2. Визнати неправомірними дії Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування Львівської міської ради щодо відмови у внесенні змін до Договору оренди землі, серія і номер С-627 від 26.12.2006 року, укладеного між Львівською міською радою та ТзОВ «Юніко-експо», з врахуванням змін до договору С2587 від 27.09.2013 року та С -1671 від 24.03.2010 року, оформленої листом №2403-2вих-582 від 09.06.2015 року.

3.Внести зміни до укладеного між Львівською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «Юніко-експо» Договору оренди землі, що зареєстрований у Львівській міській раді 26.12.2006 року за № с-627 та у Львівському міському відділі Львівської регіональної філії Центру ДЗК 29.12.2006 року за № 04:06:438:02933 кн.04-6 зі змінами, , зареєстрованими у Львівській міській раді 24.03.2010 року за №С-1671 та у Львівському міському відділі Львівської регіональної філії Центру ДЗК 21.06.2010 року за №04:10:470:00021 кн.04-6, зі змінами, , зареєстрованими у Львівській міській раді 27.09.2013 року за №С 2587 та у Реєстраційній службі Львівського міського управління юстиції 07.10.2013 року номер запису про інше речове право :2912093, реєстраційний номер обєкта нерухомого майна : 180750246101, а саме:

- Пункт 5 Договору оренди викласти у наступній редакції : « 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 17 743 626,31 гривень»

- Пункт 9 Договору викласти у наступній редакції : « 9.Орендна плата за землю вноситься Орендарем у формі та розмірі 532308,79 гривень ( пятсот тридцять дві тисячі триста вісім гривень 79 копійок) в рік, що становить 3 відсотки від нормативної грошової оцінки земельної ділянки та вноситься щомісячно рівними частинами на розрахунковий рахунок № 33213812700008 ГУДКСУ у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПОУ 38007636, отримувач: міський бюджет для Сихівського району, код платежу% 18010600 для юридичних осіб до 30-го числа місяця наступного за звітним».

4. Стягнути з Львівської міської ради ( 79006, м.Львів , пл..Ринок,1 код ЄДРПОУ 04055896) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Юніко-експо» (79019 м.Львів вул..Городницька,54 код ЄДРПОУ 33358922) 1218,00 грн. судового збору.

5. Наказ видати відповідно до статті 116 Господарського процесуального кодексу України.

6. Рішення суду може бути оскаржено протягом 10 днів до Львівського апеляційного господарського суду.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 24.09.2015 року.

Суддя Березяк Н.Є.