Постанова № 51395424, 30.03.2010, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.03.2010
Номер справи
2а-2234/10/1070
Номер документу
51395424
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

30 березня 2010 року 11:18№ 2а-2234/10/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Виноградової О.І.,

при секретарі Варданян О.В.

за участю:

представника позивача ОСОБА_1,

відповідач не з`явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомРегіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській областідо профізичної особи підприємця ОСОБА_2 стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн 00 коп., ВСТАНОВИВ

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області (далі - позивач) звернулося до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн 00 коп.

У судове засідання зявився представник позивача. Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (а.с. 31), заперечень проти позову суду не надав.

За таких обставин суд ухвалив розглянути справу за відсутності сторін.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Суд у судовому засіданні, розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив таке.

17 червня 1996 р. відповідач зареєстрований Києво Святошинською районною державною адміністрацією Київської області, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця серії В01 № 468090, номер запису 2 339 017 0000 002311 (а.с. 15), та з 24 червня1996 р. перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Києво - Святошинському районі Київської області як платник податків (а.с. 16).

23 вересня 2009 р. працівниками позивача, на підставі направлення № 23, було здійснено перевірку відповідача з питань додержання субєктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами (а.с. 9 - 10).

У цей же день за результатами перевірки було складено акт № 22/32-2/НОМЕР_1 (далі - акт перевірки) (а.с. 9 - 10).

Згідно з актом перевірки перевіряючими було виявлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без марок акцизного збору встановленого зразка. Зокрема, у торговому павільйоні зберігалися 2-а пакети та 1 -а пляшка алкогольних напоїв без марок акцизного збору на загальну суму 78 грн. 00 коп., а саме:

-2-а пакети вина «Тамянка» у тарі типу «Tetra Раk», виробник ТОВ «Вина Лівадії», ємкістю 1,0 л, за ціною 14 грн 00 коп. кожний, на загальну суму 28 грн 00 коп.;

-1-а пляшка вина ігристого «Новий Світ «Брют», виробник ДП «Завод шампанських вин «Новий Світ», ємкістю 0,75 л, за ціною 50 грн 00 коп.

З приводу виявлених порушень продавцем магазину ОСОБА_3 було надано письмове пояснення (а.с. 11).

5 жовтня 2009 р. за результатами перевірки позивачем було прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій (штрафу) № 100874-32-206/0298 в сумі 1700 грн 00 коп. (а.с. 7), яке у звязку з неможливістю вручення відповідачу 17 листопада 2009 р. було розміщено позивачем на дошці оголошень (а.с. 8).

При вирішенні справи судом взято до уваги, що спеціальним законом, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України, є Закон України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19 грудня 1995 p. № 481/95-ВР (далі - Закон № 481/95).

Відповідно до вимог ст. 11 цього Закону алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Згідно з вимогами п. 2 ст. 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» від 15 вересня 1995 p. № 329/95-ВР наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам. Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізації на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

Як убачається з п. 21 Постанови Кабінету Міністрів України Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічним захистом елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів від 23 квітня 2003 р. № 567, для прикріплення марок повинен використовуватися клей (дисперсійний, дескрин тощо), який не дає змоги зняти їх з виробів без пошкодження і змивається у разі потреби в митті пляшок для повторного їх використання.

Відповідно до вимог до п. 12 Правил роздібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями від 30 липня 1996 р. № 854 зберігання та реалізація алкогольних напоїв дозволяється лише за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.

Згідно з вимогами ст. 17 Закону № 418/95-ВР за зберігання, транспортування, реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору встановлено відповідальність у розмірі 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 17 зазначеного Закону рішення про стягнення штрафів передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.

Наявні матеріали справи свідчать, що вартість алкогольних напоїв, на яких перевіркою було встановлено відсутність марок акцизного збору складає 78 грн 00 коп.

Матеріали справи не містять доказів щодо оскарження в судовому порядку рішення про застосування фінансових санкцій від 5 жовтня 2009 р. № 100874-32-206/0298, а також доказів про сплату відповідачем фінансових санкцій у виді штрафу в сумі 1700 грн 00 коп.

Згідно з вимогами ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги чи заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Так, обставини, на які посилається позивач, підтверджені належними та допустимими доказами.

Водночас відповідачем не надано суду доказів, які б спростовували доводи позивача.

Згідно з вимогами п. 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України № 481/95, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 р. № 790, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

З урахуванням викладеного та доказів, наявних в матеріалах справи, а також з огляду на те, що фінансові санкції в сумі 1700 грн 00 коп. відповідачем самостійно сплачено не було, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

У звязку з тим, що спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 на користь Державного бюджету (р/р 31116106700356, УДК у Київській області, код платежу 21081100, ЗКПО 23569671, МФО 82101 1700 (одну тисячу сімсот) грн 00 коп.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя О.І. Виноградова

Постанову складено у повному обсязі та підписано 1 квітня 2010 р.