ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_____________
УХВАЛА
"23" вересня 2015 р.Справа № 922/918/14
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Чистякової І.О.
при секретарі судового засідання Сінченко І.В.
за участю сторін:
прокурора - Гайдамаки А.М., посвідчення №009115 від 13.10.2012р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Сумської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області з вимогами до банкрута (вх. №34466 від 31.08.2015р.)
По справі за заявою Приватного підприємства "Суми-Руно", м. Суми
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сумисукно", м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Харківської області від 01 грудня 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Сумисукно" (код ЄДРПОУ 37430719) визнано - банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Паркулаба Володимира Григоровича, якого зобов'язано в строк до 01.10.2015 року виконати ліквідаційну процедуру.
31 серпня 2015 року до суду надійшла заява Сумської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Сумській області з поточними грошовими вимогами до банкрута (вх. №34466) на загальну суму 26586,58грн.
02 вересня 2015 року за розпорядженням голови суду Усатого В.О. у зв'язку з відпусткою судді Чистякової І.О. заяву Сумської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Сумській області з поточними грошовими вимогами до банкрута (вх. №34466) передано судді Дзюбі О.А. для вирішення питання щодо прийняття до розгляду.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 04 вересня 2015 року прийнято до розгляду заяву Сумської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Сумській області з поточними грошовими вимогами до банкрута та призначено її розгляд в судовому засіданні на 23 вересня 2015 р. о 10:30 год.
Представник Сумської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області у судове засідання не з`явився, про час та дату розгляду справи був повідомлений належним чином, згідно діючого законодавства.
Ліквідатор також у судове засідання не з`явився, однак до суду 21 вересня 2015 року надійшло повідомлення від ліквідатора (вх. №37534), в якому він заперечує проти визнання вимог Сумської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області, з підстав викладених у повідомленні.
Крім того, 22 вересня 2015 року через канцелярію суду ліквідатор надав клопотання (вх. №38065), в якому просить суд долучити до матеріалів справи докази надсилання податковому органу повідомлення про розгляд грошових вимог та провести судове засідання за відсутністю ліквідатора, у зв'язку з його відрядженням.
Суд, розглянувши клопотання ліквідатора про проведення судового засідання за відсутністю ліквідатора вважає за можливе його задовольнити.
Крім того, враховуючи належне повідомлення учасників справи про час та місце розгляду справи, та оскільки явка в судове засідання згідно зі статтею 22 Господарського процесуального кодексу України - це право, а не обов'язок сторін, справа може розглядатися без їх участі, якщо нез'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору. Ухвалою господарського суду Харківської області від 04 вересня 2015 року явку представників судом обов'язковою визнано не було, а тому суд вважає за можливе розглядати справу в даному судовому засіданні за відсутності представників кредиторів.
Прокурор у судовому засіданні також заперечував проти вимог Сумської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області до банкрута, вважає їх безпідставними та необґрунтованими.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази в їх сукупності, вислухавши пояснення прокурора, суд встановив наступне.
Постановою господарського суду Харківської області від 01 грудня 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Сумисукно" (код ЄДРПОУ 37430719) визнано - банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Паркулаба Володимира Григоровича, якого зобов'язано в строк до 01.10.2015 року виконати ліквідаційну процедуру.
Згідно ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до абз. 9 ч.1 ст.38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
На офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України 02 грудня 2014 року було оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури за № 11965.
Визначено граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника: 02.02.2015 р.
31 серпня 2015 року до суду надійшла заява Сумської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області з грошовими вимогами до банкрута (вх. №34466) на загальну суму 26586,58 грн., яку згідно штемпелю ВПЗ на конверті, в якому надійшла заява направлено до суду 27.08.2015 р.
Отже, заява з вимогами до банкрута подана після закінчення строку, встановленого для заявлення вимог кредиторів.
Вищезазначені вимоги Сумської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області не є ані конкурсними, ані поточними в розумінні Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Вимоги кредитора Сумської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області складаються із заборгованості за основним платежем з земельного податку з юридичних осіб в сумі 26586,58 грн. та обґрунтовані тим, що ліквідатором самостійно визначено суму податкового боргу по сплаті земельного податку в розмірі 26586,58 грн.
Згідно доданого до заяви розрахунку податкової заборгованості вбачається, що кредитором заявлено вимоги із заборгованості за основним платежем з земельного податку з юридичних осіб в сумі 26586,58 грн. за період з 30.01.2015 р. по 30.06.2015 р.
Згідно ч.1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.
У п. 29 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 р. №01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 р. №4212-VІ)" наведені рекомендаційні приписи та зазначено, що статтею 38 Закону передбачено наслідки визнання боржника банкрутом. Зокрема, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом у останнього не може виникати додаткових зобов'язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, які безпосередньо пов'язані із здійсненням ліквідаційної процедури; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав.
Отже, після визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у банкрута під час ліквідаційної процедури не виникає жодних додаткових грошових зобов`язань, так як, строк виконання усіх грошових зобов`язань вважається таким, що настав з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Враховуючи вищевикладене та приймаючи до уваги те, що заявлені вимоги до банкрута не мають характеру поточних (у розумінні ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"), заявлені після визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, під час якої у банкрута не виникає жодних додаткових грошових зобов`язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури, суд відхиляє вимоги Сумської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сумисукно" в сумі 26586,58 грн.
Керуючись ст.ст. 1, 37-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 4-1, 86 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Відхилити повністю вимоги Сумської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області до банкрута по заяві (вх. №34466 від 31 серпня 2015р.) в сумі 26586,58 грн.
Копію ухвали направити ліквідатору та кредиторам.
Суддя Чистякова І.О.