ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"01" липня 2010 р.№1Справа №14/1525
вх. №9292 від16.06.2010
Господарський суд у складі головуючого судді Хабазні Ю.А., при секретарі судового засідання Соколишиній І.А., за участю: арбітражного керуючого ОСОБА_1 (ліквідатор банкрута, за посадою), ОСОБА_2 (від Уманської обєднаної державної податкової інспекції), розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси у приміщенні суду клопотання
заявникаліквідатора банкрута, арбітражного керуючого ОСОБА_1
прозатвердження звіту та ліквідаційного балансу
у справі за заявою
боржника дочірнього підприємства «Житлово-експлуатаційне управління»
ВАТ «Трест «Уманьпромжитлобуд»
про визнання банкрутом відсутнього боржника,
УСТАНОВИВ:
Ліквідатором банкрута заявлено клопотання про затвердження звіту про проведення ліквідаційної процедури та ліквідаційного балансу. У судовому засіданні представник та присутні кредитори заявлене клопотання підтримали.
Решта учасників провадження у справі про банкрутство боржника були належним чином повідомлені про час і місце проведення судового засідання, однак, представники від ВАТ «Укртелеком», Черкаського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, управління Пенсійного фонду України у м.Умань, відкритого акціонерного товариства «Черкасиобленерго», не зявились причини неявки не повідомили.
До початку засідання ліквідатор банкрута повідомив, що відповідно до ухвали суду від 17.06.2010 має усі документи ліквідаційної процедури.
Суд розглянув справу відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України за наявними у ній матеріалами.
Заслухавши присутніх у судовому засіданні учасників провадження у справі про банкрутство боржника та дослідивши наявні у справі і додатково предявлені у судовому засіданні докази, суд вважає, що ліквідатором банкрута не надано доказів установлення таких обставини чи вчинення наступних дій:
про вжиття усіх можливих заходів до розшуку та витребування установчих та реєстраційних документів банкрута, документів фінансово-господарської діяльності, зокрема: про перевірку достовірності пояснень колишнього керівника боржника щодо вказаних ним обставин відсутності документів, про запитування інформації від засновників боржника про відомі їм обставини діяльності боржника; про направлення вимоги щодо притягнення до відповідальності керівника боржника за фактами ухилення від передання документів боржника ліквідатору банкрута;
про рух коштів на рахунках боржника щонайменше за рік до дня звіт не містить аналізу руху коштів до 2004 року
про отриману інформацію від державних органів (ДВС про виконавчі провадження про стягнення з боржника чи на користь боржника; ДПІ про діяльність згідно з поданою звітністю; статистики про подання фінансової звітності та витребування щонайменше копії останнього балансу; ФДМУ про наявність у боржника майна, належного державі; ДКЦПФР про те чи є банкрут власником акцій інших юридичних осіб; ДП «Інформаційний центр»Мінюсту України /витягів з Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна, Державного реєстру обтяжень рухомого майна /)
про проведення зборів кредиторів і визначення складу комітету кредиторів. Суд відхиляє доводи про те, що комітет кредиторів не має утворюватись, так як це не передбачено ст.51 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (далі Закон) ст.5 Закону передбачено, що провадження у справах про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності регулюється з урахуванням особливостей, передбачених розділом VI цього Закону тобто застосовуються загальні положення, якщо відсутні виключення у спеціальних нормах. У ст.51 Закону відсутня вказівка на те що, ліквідаційна процедура здійснюється без утворення комітету кредиторів та без участі кредиторів;
про наявну заборгованість по заробітній платі;
про обставини, які стосуються надання боржнику землі, використання, відчуження тощо;
про аналіз фінансово-господарської діяльності боржника (виходячи з обставин часу заснування, реорганізацій, поданої державним органам фінансової звітності, руху коштів на рахунках тощо) та причини виникнення неплатоспроможності.
Так, із наявних матеріалів судом установлено, що боржника зареєстровано в 1999 році, однак не виключається його діяльність і до цієї дати; за боржником рахується земельна ділянка 0,9029 га під трьома гуртожитками яким чином були передані вказані гуртожитки боржнику та яким чином вони вибули не досліджено пояснення ліквідатора банкрута про неналежність землі банкруту та посилання на відмову Уманської міської ради від 19.10.2009 приймати рішення про вилучення земельних ділянок при тому, що в управлінні Держкомзему у місті Умань земельні ділянки за боржником обліковуються, суд вважає недостатнім вивченням цього питання; керівник боржника наявний, але дає неправдиві пояснення в одному про припинення діяльності боржником у 2004 році, у другому про припинення діяльності у 2007 році; аналіз правовідносин із засновником та перехід прав на майно один від одного відсутній; відомості про роботу працівників, про трудовий архів відсутні; аналіз часу виникнення заборгованості перед кредиторами відсутній, однак зясування цієї обставини має спростувати чи підтвердити пояснення керівника щодо документів банкрута.
Суд вважає, що ліквідатор банкрута не виявив усі наявні майнові активи ліквідаційної маси, необхідні для повного задоволення кредиторів, не виконав покладені на нього обовязки (п.72. листа ВАСУ від 10.06.1996 №01-8/207), у звязку з чим необхідно, відповідно до ч.5 ст.32 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (далі Закон) винести ухвалу про призначення нового ліквідатора.
Суд призначає ліквідатора банкрута з власної ініціативи, оскільки кредитори повністю погодились зі звітом арбітражного керуючого ОСОБА_1 та самоусунулись від контролю за його діяльністю, що стало однією з причин допущення порушень. Арбітражним керуючим ОСОБА_3 подано заяву відповідно до частини 3 статті 31 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом про відсутність умов і обставин, які перешкоджають призначенню його ліквідатором банкрута.
У звязку із закінченням 23.06.2010 установленого законом строку ліквідації банкрута та неможливістю завершити ліквідаційну процедуру внаслідок установлених порушень та недоліків, можливості виявлення і стягнення належних банкруту активів, суд вважає необхідним продовжити її проведення на строк достатній для її завершення.
При підготовці нового звіту ліквідатору необхідно проаналізувати дії арбітражних керуючих ОСОБА_1 на посаді ліквідатора банкрута на предмет повноти і правильності проведення ліквідаційної процедури та усунути вказані в цій ухвалі недоліки і порушення та додатково виявлені.
Керуючись ст.ст. 25, 32 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.У задоволенні клопотання ліквідатора про затвердження звіту про проведення ліквідаційної процедури від 17.06.2010 (вх. суду №9292 від 16.06.2010) та ліквідаційного балансу відмовити.
2.Усунути арбітражного керуючого ОСОБА_1 (м.Черкаси, вул. Різдвяна,170, ліцензія Міністерства економіки України серії АБ №176148 від 25.07.2005), призначеного постановою суду від 23.06.2009 ліквідатором банкрута, від виконання обовязків останнього.
3.Призначити ліквідатором дочірнього підприємства «Житлово-експлуатаційне управління»відкритого акціонерного товариства «Трест «Уманьпромжитлобуд» (м.Умань, вул. Ленінської Іскри, 1/24, ідентифікаційний код 05505437) арбітражного керуючого ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства від 17.06.2010 серії АВ №521506, ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків НОМЕР_1).
4.Зобовязати ОСОБА_1 підготувати документи та матеріальні цінності для передачі в установленому порядку новому ліквідатору.
5.Зобовязати арбітражного керуючого ОСОБА_3,
отримати документи у арбітражного керуючого ОСОБА_1;
подати відомості про своє призначення на посаду державному реєстратору для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
скликати збори комітету кредиторів для вирішення питань подальшого провадження у справі про банкрутство боржника;
вжити заходів до виявлення документації, майна і кредиторів банкрута та не пізніш як через два місяці після прийняття цієї ухвали направити суду інформацію про виконану роботу та докази прийняття фінансово-господарської документації банкрута;
завершити процедуру ліквідації банкрута,
скласти і подати суду ліквідаційний баланс, а також повний звіт про проведення ліквідаційної процедури.
6.Продовжити строк ліквідаційної процедури до 23.12.2010.
Ухвала може бути оскаржена до Київського міжобласного апеляційного господарського суду.
Направити дану ухвалу кредиторам (6), сектору з питань банкрутства у Черкаській області, а також рекомендованим листом арбітражним керуючим ОСОБА_1К та ОСОБА_3,.
Суддя Ю.А. Хабазня