ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
21 вересня 2015 року м. Київ № 826/18591/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Арсірій Р.О., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом
Об'єднаного кооперативу по будівництву та експлуатації колективних автостоянок "Дніпровський"
до
Київської міської ради,
про
визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів у якому просить:
- визнати незаконною бездіяльність Київської міської ради щодо не розгляду в місячний строк клопотання ОК «Дніпровський» від 06 лютого 2015 року №К- 24355 про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою земельної ділянки площею 5208,03 м2, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Воскресенська, 2-а на пленарному засіданні міської ради;
- зобов'язати Київську міську раду розглянути клопотання ОК «Дніпровський» від « 06» лютого 2015 року №К-24354 про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою земельної ділянки площею 5208,03 м2 розташованої за адресою: м. Київ, вул. Воскресенська, 2-а на пленарному засіданні міської ради.
Позивачем сплачено судовий збір в розмірі 146 грн. 16 коп. при поданні адміністративного позову.
Ознайомившись з матеріалами справи, суд вважає, що у відкритті провадження в даній справі слід відмовити на підставі п.1 ч.1ст.109 КАС України, оскільки вона не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Так, відповідно до п.7 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 3 від 01 березня 2013 року “Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ” земельні відносини, суб'єктами яких є фізичні чи юридичні особи, органи місцевого самоврядування, органи державної влади, а об’єктами землі у межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї), регулюються земельним і цивільним законодавством на принципах забезпечення юридичної рівності прав їх учасників, забезпечення гарантій прав на землю (стаття 1 ЦК, статті 2, 5 Земельного Кодексу України; далі ЗК). Захист судом прав на землю у цих відносинах здійснюється способами, визначеними статтями 16, 21, 393 ЦК, статтею 152 ЗК, у тому числі шляхом визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
Відповідно до цього спори, що виникають із земельних відносин, у яких хоча б однією зі сторін є фізична особа, незважаючи на участь у них суб'єкта владних повноважень, згідно зі статтею 15 ЦПК розглядаються в порядку цивільного судочинства. Це стосується, наприклад, позовів про визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо видання дозволу на виготовлення (розроблення) проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, вирішення інших питань, що відповідно до закону необхідні для набуття і реалізації права на землю, про надання чи передачу земельної ділянки у власність або користування чи не вирішення цих питань, припинення права власності чи користування землею (статті 116, 118, 123, 128, 131,144, 146, 147, 149, 151 ЗК та інші), крім спорів, передбачених частиною першою статті 16 Закону України від 17 листопада 2009 року № 1559-VI “Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності”, про цивільну відповідальність за порушення земельного законодавства (статті 210, 211 ЗК), про повернення самовільно зайнятих земельних ділянок (стаття 212 ЗК).
Таким чином, спори, що виникають із земельних відносин, у яких хоча б однією зі сторін є фізична особа, незважаючи на участь у них суб'єкта владних повноважень, згідно зі статтею 15 ЦПК розглядаються в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до вимог частини шостої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суд роз’яснює позивачеві, що розгляд даної справи віднесено до юрисдикції місцевого суду в порядку цивільного судочинства.
На підставі вищенаведеного, керуючись пунктом 1 частини першої статті 109, статтями 160, 165, Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Судовий збір сплачений згідно платіжного доручення № 104 від 26.08.2015 року в сумі 146 грн. 16 коп. повернути Об'єднаному кооперативу по будівництву та експлуатації колективних автостоянок "Дніпровський".
Дана ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України. та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Р.О. Арсірій