ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-4017/10/1970
"18" січня 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Мандзія О.П.
при секретарі Стасіній І.З.
за участю:
прокурора Хрипливого Є.В.
представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за адміністративним позовом прокурора Тернопільського району в інтересах держави в особі Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій на суму 1700грн., суд -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Тернопільського району в інтересах держави в особі Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області, надалі позивач, звернулося з позовом до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2, наділі відповідач, про стягнення штрафних санкцій на суму 1700грн.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що що при проведенні перевірки в порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів на транспорті виявлено порушення вимог Закону України Про автомобільний транспорт. Працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області 27.08.2010р. складено акт за №0189284 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і ваттажів автомобільним транспортом, під час якої виявлено надання послуг по перевезенні вантажів без оформлення дорожнього листа в дорожньому листі відсутня відмітка медичного працівника встановленого зразку про проходження водієм передрейсового медичного догляду. В наслідок чого територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області, щодо субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 25.10.2010р. винесено постанову №100872 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 1700 грн. за порушення, передбачені абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України Про автомобільний транспорт.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з мотивів, передбачених у позові, просили позов задоволити .
Відповідач в судове засідання не зявився. Про час, місце розгляду справи повідомлений належним чином, шляхом направлення судової повістки за адресою, внесеною до державного реєстру. Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши в судовому засіданні думку прокурора, пояснення представника позивача, оцінивши наявні у справі докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних міркувань.
Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.
Згідно з пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим в містах Києві та Севастополі.
Статтею 6 Закону України Про автомобільний транспорт №2344-III від 05.04.2001р. встановлено, що у рядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів.
Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
У ст.1 Закону України Про автомобільний транспорт передбачено, що автомобільний перевізник це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами.
Автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські та вантажні перевезення. Зокрема, в ст. 48 Закону України N2344-III від 05.04.2001р. зазначено, що такими документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:
- для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
- для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Як видно з акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 0189284 25.10.2010р. інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання послуг з перевезення вантажу, а саме: виявлено надання послуг по перевезенні вантажів без оформлення дорожнього листа в дорожньому листі відсутня відмітка медичного працівника встановленого зразку про проходження водієм передрейсового медичного догляду. В день складання акту водій з актом ознайомився.
Таким чином, відповідачем здійснювалися вантажні перевезення на договірних умовах, а тому водій зобов"язаний здійснювати вантажні перевезення, зокрема, за наявності оформлення дорожнього листа, при цьому відповідно у дорожньому листі повинна бути відмітка медичного працівника встановленого зразку про проходження водієм передрейсового медичного догляду.
Статтею 60 Закону України N 2344-III від 05.04.2001р. передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зокрема за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 і 48 цього Закону (надання послуг по перевезенні вантажів без належно оформленого дорожнього листа) - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області щодо субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 25.10.2010р. винесено постанову №100872 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 1700 грн. за порушення передбачені абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України Про автомобільний транспорт.
У відповідності до п.28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Листом територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області від 25.10.2010р. субєкту підприємницької діяльності ОСОБА_2 було повідомлено про застосування до нього фінансових санкцій на суму 1700 грн., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення від 22.09.2010р.
Оскільки фінансові санкції застосовані у відповідності до Закону то суд приходить до висновку, що позивачем правомірно винесено постанову №100872 від 25.10.2010р. про застосування фінансових санкцій на загальну суму 1700 грн. за порушення, передбачені абз.3 ч.1 ст.60 Закону України Про автомобільний транспорт.
Відповідачу постанова про застосування фінансових санкцій направлялася, про що свідчить поштове повідомлення про вручення, дану постанову відповідач не оскаржував до вищестоящого органу або в судовому порядку.
На день розгляду справи відповідачем добровільно сума застосованих фінансових санкцій не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Відповідно до статті 71 Кодексу Адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ст. 94 КАС України судовий збір та судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.6, 17, 18, 160-163 КАС України, суд-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити. Стягнути з субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2(ін. номер НОМЕР_1) в користь державного бюджету України штрафні санкції на суму 1700грн. (тисяча сімсот гривень) застосованих згідно постанови про застосування фінансових санкцій №100872 від 25.10.2010р. на р/р 31118106700002, МФО 83812, код платежу 21081100, код одержувача коштів 23588119.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддяМандзій О.П.
копія вірна
СуддяМандзій О.П.