Постанова № 51353611, 25.09.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.09.2015
Номер справи
813/5106/15
Номер документу
51353611
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 вересня 2015 року № 813/5106/15

м.Львів, вул.Чоловського, 2

Львівський окружний адміністративний суд:

у складі судді Тертичного В.Г.

розглянувши у м.Львові у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Управління пенсійного фонду України в Радехівському районі Львівської області до Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес» про стягнення заборгованості в розмірі 2119,41 грн., -

В С Т А Н О В И В :

03 вересня 2015 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Управління пенсійного фонду України в Радехівському районі Львівської області до Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес», в якій просить стягнути з відповідача заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій відповідно до п. «ж» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на загальну суму - 2119,41 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на виконання вимог п. 6.4 Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, відповідачу направлено розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за липень 2015 року по Списку № 2 в сумі 2119,41 грн. Відповідно до вимог п. 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування розмір сум до відшкодування для пільгових пенсій, призначених за Списком № 2 становить 100%. Оскільки, станом на день звернення до суду, відповідач не відшкодував Пенсійному фонду України витрат на виплату пільгових пенсій, позивач звернувся з позовною заявою до суду.

Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях субєкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Ухвалою від 4 вересня 2015 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали та копій документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

Відповідно до ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України від відповідача повернулося повідомлення про вручення поштового відправлення, а отже, повістка вручена належним чином.

Заперечень чи пояснень від відповідача щодо даного адміністративного позову у встановлений ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України строк до суду не надходило.

Оскільки судом належним чином виконано свій обов'язок щодо повідомлення відповідача, тому суд дійшов до висновку про наявність достатніх підстав для розгляду справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

У відповідності до положень ч.4 ст. 183-2, п.2 ч.5 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суддя даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.

Відповідно до п. 1, 2 ст. 1 Закону України Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є: суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади.

Згідно з абз. 4 п. 1 ст. 2 зазначеного Закону для платників збору об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів а, бз статті 13 Закону України Про пенсійне забезпечення до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст.12 цього Закону.

Відповідно до вимог ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення, на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи зокрема працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими i особливо важкими умовами праці, - за Списком № 1, Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад i показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, i за результатами атестації робочих місць (далі - Список № 1, Список № 2).

Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування № 1058-VI від 09.07.2003 року пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. При цьому до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату та доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, встановлено розділом шостим Інструкції Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України (далі Інструкція).

Відповідно до п. 6.1 Інструкції, витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах підлягають повному (100%) відшкодуванню.

Згідно з п. 6.4 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Пунктом 6.8. Інструкції визначено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Сільськогосподарське Товариство з обмеженою відповідальністю «Прогрес» відповідно до наведених вище положень Закону є платником збору на обовязкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до матеріалів справи, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 працюючи у Сільськогосподарському Товаристві з обмеженою відповідальністю «Прогрес» набули право на призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до п. «ж» ст.13 Закону України Про пенсійне забезпечення (як матері, що виховали пятеро і більше дітей).

Склад витрат на виплату та доставку пенсій, призначених працівникам відповідача за списком № 2 відповідно до пунктів б-з ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення за липень 2015 року та факт їх понесення управліннями Пенсійного фонду України підтверджується розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, № 2393/04-32/2 від 08.07.2015 року. Зазначений розрахунок отриманий відповідачем 18.07.2015 року, що підтверджується копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.

Позивач також долучив до матеріалів справи документи, що підтверджують наявність підстав для призначення та виплати пільгових пенсій працівникам відповідача, а саме: копії протоколів про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, копії довідок про роботу на підприємстві, копії довідок про те що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 народили та виховали пятеро дітей.

Слід зазначити, що рішення про призначення позивачем пенсії вказаним у розрахунку особам, як і розрахунок суми пенсії відповідачем не оскаржувалися, докази протилежного у матеріалах справи відсутні.

Отже, викладене вище свідчить про право позивача на відшкодування понесених ним витрат, зокрема на доставку пільгових пенсій у сумі 2119,41 грн. Окрім того, до справи долучено карту особового рахунку по відшкодуванню позивачем фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

З врахуванням того, що відповідач не виконав вимог ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення, а саме: не відшкодував в повному обсязі понесені позивачем фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій працівникам Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес» за липень 2015 року, доказів, на спростування доводів позивача, не надав, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що належить задовольнити у повному обсязі.

Враховуючи те, що спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163, 167, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес» (адреса: 80235, с.Стремільче, вул.Центральна, 8, Радехівський район, код ЄДРПОУ 03762555) на користь Управління пенсійного фонду України в Радехівському районі Львівської області (80200, м.Радехів, вул.Л.Українки, 10, код ЄДРПОУ 22374333) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2 за липень 2015 року в розмірі 2119 (дві тисячі сто девятнадцять) грн. 41 коп.

3. Судовий збір зі сторін стягувати не слід.

Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.

Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.

У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Тертичний В.Г.