Постанова № 51352895, 11.01.2012, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.01.2012
Номер справи
2а-4191/11/0970
Номер документу
51352895
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" січня 2012 р. Справа № 2a-4191/11/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

суддіГлавача І.А.,

за участю секретаря судового засіданя - ОСОБА_1,

за участю представників сторін:

від позивача - ОСОБА_2,

від відповідача - не з"явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: Калуської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області

до відповідача: Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація № 4"

про стягнення коштів у сумі 318 932,11 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

16.12.2011 року Калуська об'єднана державна податкова інспекція в Івано-Франківській області звернулася з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація № 4" про стягнення податкового боргу. Позовні вимоги мотивувала тим, що за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетом, яка виникла у звязку з несплатою податку на додану вартість за період липень-жовтень 2011 року, суми податку на додану вартість за січень 2011 року та за вересень 2011 року, донарахованої платником у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок, штрафних санкцій, застосованих за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість та нарахованої пені на загальну суму 318 932,11 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання повторно не з'явився з невідомих суду причин, хоча про дату, час та місце розгляду справи відповідач був належним чином повідомлений, що підтверджується наявними у матеріалах справи повідомленнями про вручення поштового відправлення. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи, призначеної на 11.01.2012 року о 09:00 год., чи про причини неявки суду не подав.

За таких обставин суд вбачає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача.

Вислухавши представника позивача, дослідивши наявні та подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.

З матеріалів справи вбачається, що Комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна організація № 4" 18.09.2002 року зареєстроване Виконавчим комітетом Калуської міської ради як юридична особа та взяте на податковий облік як платник податків Калуською обєднаною державною податковою інспекцією.

Судом також встановлено, що Комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна організація № 4" у відповідності до статті 180 Податкового кодексу України являється платником податку на додану вартість (свідоцтва № 13101387).

Як вбачається з матеріалів справи, 18.08.2011 року, 19.09.2011 року, 20.10.2011 року та 18.11.2011 року Комунальним підприємством "Житлово-експлуатаційна організація № 4" подано до Калуської обєднаної державної податкової інспекції податкові декларації з податку на додану вартість за період липень-жовтень 2011 року відповідно, якими узгоджено податкові зобовязання платника податків з податку на додану вартість за вказані періоди у сумі 104 730,00 грн., 66 401,00 грн., 122 144,00 грн. та 56 040, 00 грн. на загальну суму 349 315,00 грн.

Крім того, судом встановлено, що 22.11.2011 року та 08.12.2011 року відповідачем подано до Калуської обєднаної державної податкової інспекції Уточнюючі розрахунки податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень 2011 року та вересень 2011 року, згідно яких Комунальним підприємством "Житлово-експлуатаційна організація № 4" самостійно донараховано суму податку на додану вартість за вказаний період у розмірі 279,00 грн. та 120 000,00 грн. відповідно, а також нараховано суму штрафу, у звязку з виправленням помилки, у розмірі 8,00 грн. та 3 600,00 грн.

Пунктом 56.11 статті 56 Податкового кодексу України встановлено, що не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Таким чином, суд приходить до висновку, що податкові зобов'язання відповідача, визначені ним у податкових деклараціях з податку на додану вартість та Уточнюючих розрахунках податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок, є узгодженими.

Згідно частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами України з питань митної справи.

Згідно пункту 203.2 статті 203 розділу V «Податок на додану вартість»Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Однак з матеріалів справи вбачається, що у звязку з неналежним виконанням Комунальним підприємством "Житлово-експлуатаційна організація № 4" визначеного Законом обовязку, за останнім залишається непогашеною заборгованість по сплаті податку на додану вартість за період липень-жовтень 2011 року та сум податку на додану вартість, що нараховані відповідачем самостійно у звязку з виправленням виявлених помилок за січень та вересень 2011 року.

Судом також встановлено, що головним державним податковим інспектором відділу адміністрування податку на додану вартість управління оподаткування юридичних осіб Калуської обєднаної державної податкової інспекції ОСОБА_3 проведено невиїзну документальну перевірку Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація № 4" з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань з податку на додану вартість, за результатами якої складено акт за № 2593/1502/32177228 від 17.10.2011 року. В даному акті зафіксовано факти несвоєчасної сплати відповідачем узгодженої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість, чим порушено вимоги пункту 203.2 статті 203 Податкового кодексу України.

Згідно пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

На підставі вищевказаного акту перевірки та керуючись вимогами пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України позивачем винесено податкові повідомлення-рішення № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 від 21.10.2011 року, згідно яких відповідачу нараховано штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 11 084,30 грн. (10% від 110 842,95 грн. узгодженої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість, сплаченої з порушенням граничних строків) та у розмірі 13 651,56 грн. (20% від 68 257,78 грн. узгодженої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість, сплаченої з порушенням граничних строків) відповідно. Вказані податкові повідомлення-рішення отримані 21.10.2011 року головним бухгалтером Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація № 4" ОСОБА_4, що підтверджується її підписом на корінцях даних податкових повідомлень-рішень.

У судовому засіданні встановлено, що податкові повідомлення-рішення № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 від 21.10.2011 року відповідачем оскаржені не були, а отже є узгодженими. За таких обставин, нараховані згідно вказаних податкових повідомлень-рішень суми штрафних санкцій підлягають сплаті Комунальним підприємством "Житлово-експлуатаційна організація № 4" у строк, встановлений пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України.

Згідно абзацу 1 пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Як вбачається з матеріалів справи, у звязку з не сплатою відповідачем податкового боргу, останньому надсилались податкова вимога № 2593148/240 від 03.06.2011 року. Дана вимога отримана 03.06.2011 року головним бухгалтером Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація № 4" ОСОБА_4

Пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Відповідно до вимог підпункту 129.1.1 пункту 129.1. статті 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Згідно пункту 129.4. цієї статті даного Кодексу пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Судом встановлено, що позивачем, у звязку з несплатою відповідачем узгодженої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість та штрафних санкцій, застосованих за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість, нараховано Комунальному підприємству "Житлово-експлуатаційна організація № 4" пеню у розмірі 3 979,40 грн.

Згідно підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що сума податкових зобовязань зі сплати податку на додану вартість за період липень-жовтень 2011 року; податку на додану вартість за січень 2011 року та за вересень 2011 року, донарахованого платником самостійно у звязку з виправленням помилки; штрафних санкцій, нарахованих платником самостійно у звязку з виправленням помилки при визначенні податкових зобовязань з податку на додану вартість за січень 2011 року та за вересень 2011 року; штрафних санкцій, застосованих за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобовязання з податку на додану вартість, та нарахованої пені на загальну суму 318 932,11 грн. є податковим боргом відповідача, який ним не сплачено.

Наявність податкового боргу підтверджується податковими повідомленнями-рішеннями, довідкою Калуської обєднаної державної податкової інспекції за № 6775/10/240 від 12.12.2011 року та іншими матеріалами справи.

Статтею 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до вимог підпункту 20.1.18. пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з розрахункових рахунків у банках, що обслуговують Комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна організація № 4" (77300, Івано-Франківська область, м. Калуш, вул. Пушкіна, 9а, код ЄДРПОУ 32177228) та за рахунок готівки, що належить Комунальному підприємству "Житлово-експлуатаційна організація № 4", в дохід державного бюджету податковий борг у сумі 318 932 (триста вісімнадцять тисяч дев"ятсот тридцять дві) грн. 11 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя Главач І.А.

Постанова складена в повному обсязі 13.01.2012 року.