ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" січня 2012 р. Справа № 2a-4123/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Григорука О.Б.
при секретарі Рудій В.О.
за участю: прокурор та представники сторін не з'явилися
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом:
Прокурора м. Коломиї в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Коломиї та Коломийському районі
до відповідача: Закритого акціонерного товариства "Колопапір"
про стягнення заборгованості в сумі 25420,32 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор м. Коломиї в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Коломиї та Коломийському районі звернувся до суду з адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства "Колопапір" про стягнення заборгованості в сумі 25420,32 грн.
Позовні вимоги мотивує тим, що відповідачем у зв’язку порушенням вимог чинного законодавства допущено заборгованість в сумі 25420,32 грн. зі сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду за липень – вересень 2011 р., яку заявник просить стягнути.
Прокурор в судове засідання не з’явився, повідомлений належним чином про розгляд справи.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, на адресу суду направив заяву про розгляд справи без участі представника. Позовні вимоги підтримує в повному розмірі.
Відповідач в судове засідання повторно не з’явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення, які містяться в матеріалах справи. Причини неявки відповідач суду не повідомив, правом на подання заперечення не скористався. На підставі ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України судом продовжено розгляд справи за відсутності відповідача.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши подані докази, судом встановлено наступне.
Закрите акціонерне товариство "Колопапір" 09.06.2000 р. зареєстроване виконавчим комітетом Коломийської міської ради Івано-Франківської області, як юридична особа та є платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
У відповідності до положення ст.1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно ст.4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платниками єдиного внеску є: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Статтею 6 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначені обов'язки платника єдиного внеску, зокрема п. 1, 4 ч. 2 зазначеної статті, передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Пунктом 3 ст.9 вказаного Закону визначено, що обчислення єдиного внеску територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Відповідно до п.8 ст.9 Закону платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.
Судом встановлено, що відповідачем не сплачено суму єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, які ним самостійно нараховані у поданих до позивача звітах нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період за липень – вересень 2011 року в розмірі 25420, 32 грн.
Заборгованість відповідач зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування підтверджується копіями звіту, копіями картки особового рахунку платника єдиного внеску та іншими матеріалами справи.
Будь-яких доказів повного чи часткового погашення заборгованості відповідачем на адресу суду не направлялось.
Такими чином, з врахуванням вищевикладеного суд вважає, що позовні вимоги Прокурор м. Коломиї в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Коломия та Коломийському районі до ЗАТ "Колопапір" є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 < Текст > Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ЗАТ "Колопапір", код 30953545, на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Коломия та Коломийському районі заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за липень-вересень 2011 року в сумі 25420 (двадцять п'ять тисяч чотириста двадцять) грн. 32 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: Григорук О.Б.
Постанова складена в повному обсязі 17.01.2012 року.