Рішення № 513509, 14.03.2007, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
14.03.2007
Номер справи
12/15/841
Номер документу
513509
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"14" березня 2007 р.

Справа № 12/15/841

Розглянувши матеріали за позовом Відкритого акціонерного товариства „Шепетівське автотранспортне підприємство 16807” м. Шепетівка

до Виконавчого комітету Шепетівської міської ради м. Шепетівка

про стягнення 257523грн. 25коп.

треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача:

1. Шепетівське міське управління праці та соціального захисту населення

2. Управління казначейства в Шепетівському районі

Суддя Шпак В.О.

Представники сторін:

Позивача: Козубець І.В. –за довіреністю від 13.01.2006р.

Максимов В.Я. - директор

Відповідача: Водзінський О.В. –за довіреністю від 27.12.2006р.

Третіх осіб: 1. Матіяш С.Л. –за довіреністю №405 від 09.02.2007р.

2. Заворотна О.Л. –за довіреністю №14-14/39 від 09.01.2007р.

Рішення приймається 14.03.2007р., оскільки в судовому засіданні оголошувалась перерва.

Суть спору:

Відкрите акціонерне товариство „Шепетівське автотранспортне підприємство 16807” м. Шепетівка звернулось з позовом до Виконавчого комітету Шепетівської міської ради м. Шепетівка про стягнення 151896грн. 83коп. втрат від перевезення пільгових категорій пасажирів. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідно до укладеного 25.02.2004р. між ВАТ "Шепетівське АТП-16807" та Виконавчим комітетом Шепетівської міської Ради м. Шепетівка договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом строком дії до 24.06.2006р., відповідач зобов'язався відшкодовувати збитки позивачу від безкоштовних перевезень пільгових категорій пасажирів згідно методики, шляхом встановлення коефіцієнту співвідношення безплатної і платної категорій пасажирів. Зазначив, що згідно актів обстеження маршрутів, які обслуговуються позивачем встановлено коефіцієнт співвідношення безплатної і платної категорій пасажирів 1,47. Однак, розрахунок відшкодування втрат від перевезення пільгових категорій пасажирів відповідач робив по коефіцієнту 0,74, який встановлено як середній для перевізників у місті. Повідомив, що станом на 18.01.2005р. відповідачем за 2004р. відшкодовано позивачеві втрати від безкоштовного перевезення пасажирів в сумі 106069грн. 07коп., тоді як згідно розрахунків позивача такі втрати за 2004р. становлять 257965грн. 90коп. Таким чином, за 2004р. відповідачем не доплачено ВАТ "Шепетівське АТП 16807" 151896грн. 83коп. втрат від перевезення пільгових категорій пасажирів. Коефіцієнт визначався згідно Інструкції № 150 Міністерства статистики України за 1996р. Листом державного комітету статистики № 05-60/114 від 26.12.2002р. надано уточнення, відповідно до якого підприємства при розрахунках кількості перевезених пасажирів можуть користуватись власними коефіцієнтами. В листі № 05-05-9/61 від 03.06.2004р. зазначено, що інструкція № 150 використовується лише для статистичних даних. В додатковому обґрунтуванні позовних вимог звертають увагу суду на те, що затвердивши єдиний коефіцієнт співвідношення, виконком вийшов за межі своїх повноважень, чим порушив статтю 19 Конституції України. Згідно статті 18 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що не перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на договірній і податковій основі. З врахуванням зазначеної норми і було укладено 25.02.2004р. договір на перевезення пасажирів, згідно пункту 2.1.5 якого виконком взяв на себе зобов'язання встановити коефіцієнт співвідношення безплатних і платних пасажирів. Оскільки договір є двостороннім, то такий коефіцієнт виконком мав встановити на маршрути, які закріплені за позивачем. Відповідач в порушення вимог чинного законодавства та укладеного договору, встановив для всіх перевізників єдиний коефіцієнт співвідношення. Відповідно до статті 77 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" шкода, заподіяна юридичним особам в результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності органів місцевого самоврядування, відшкодовуються за рахунок коштів місцевого бюджету. З врахуванням викладеного позивач вважає суму 151896,83 грн. своїми збитками від пільгових перевезень, які відповідно до статей 36 та 40 Закону України "Про автомобільний транспорт" повинні бути відшкодовані за рахунок субвенції з Державного бюджету.

В судовому засіданні 30.01.2007р. представником позивача подано заяву про збільшення позовних вимог. Просить суд стягнути з відповідача 257523грн. 25коп. втрат від пільгового перевезення пасажирів по місту Шепетівка за період з 01 січня 2004р. по 31 березня 2006р. Зазначив, що 17 травня 2006 року постановою господарського суду Хмельницької області по справі №18/7-нА було визнано нечинними рішення Шепетівської міської ради №3 від 11.06.2004р., та рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради №62 від 18.03.2004р., №140 від 17.06.2004р., №48 від 16.03.05р., № 160 від 21.07 2005р. 30 листопада 2006 року Житомирський апеляційний господарський суд залишивши вищевказану постанову господарського суду Хмельницької області без змін, визнав протиправними вказані рішення Шепетівської міської ради ті її виконавчого комітету. Згідно цих рішень розмір втрат автопідприємства позивача від пільгових перевезень пасажирів на міських маршрутах було значно занижено, чим міськвиконкомом було порушено свої зобов'язання по договору, укладеному 25 лютого 2004 року з відкритим акціонерним товариством „Шепетівське АТП 16807”. Згідно вказаних рішень Шепетівської міської ради та виконавчого комітету Шепетівської міської ради в розрахунках втрат ВАТ „Шепетівське АТП 16807” від безкоштовних перевезень пасажирів на міських маршрутах застосовувався усереднений, так званий єдиний коефіцієнт співвідношення пільгових до платних пасажирів. Фактично ж коефіцієнт співвідношення пільгових до платних пасажирів, отриманий міськвиконкомом за результатами обстежень маршрутів автопідприємства позивача був значно вищий, тоді, як на маршрутах окремих перевізників міста він був значно нижче. Тобто через застосування в розрахунках єдиного коефіцієнта співвідношення пільгових до платних пасажирів, згідно протиправних рішень Шепетівської міської ради та її виконавчого комітету, протиправність яких підтверджена вищевказаними рішеннями судів України, для ВАТ „Шепетівське АТП 16807” у 2004 році не компенсовано 151896,83грн. втрат від перевезення пільгових категорій пасажирів у місті Шепетівка. Зазначив, що за період з 1 січня 2005 року по 31 березня 2006 року, в зв'язку з дією рішення Шепетівської міської ради №3 від 11.06.2004р, рішень виконавчого комітету Шепетівської міської ради №48 від 16.03.05р., № 160 від 21.07.2005р., які судами визнано протиправними , розрахунки втрат ВАТ „Шепетівське АТП 16807”, згідно вказаних рішень також було занижено на 105626,42 грн.

Відповідач у відзиві на позов повідомив, що проти позовних вимог заперечує. Посилається на те, що відповідно до договору, укладеного між Виконкомом Шепетівської міської ради та АТП-16807 позивач зобов'язався забезпечити безкоштовний проїзд окремих пільгових категорій громадян міста згідно з чинним законодавством, а відповідач зобов'язався відшкодовувати втрати в порядку виділення дотації для покриття збитків від перевезення пільгових категорій громадян, які користуються пільгами згідно чинного законодавства в межах субвенції визначеної Державним бюджетом за методикою розрахунку відшкодування втрат від перевезення пільгових категорій населення, затвердженої рішенням 15 сесії міської ради 24 скликання від 06.02.2004 року № 22. З державного бюджету за 2004 рік на такі цілі всім перевізникам міста Шепетівки було виділено 633787 грн. 18 коп. коштів. Згідно з розрахунками та застосуванням коефіцієнту 0,74 ВАТ „Шепетівському АТП-16807” Шепетівським управлінням праці та соціального захисту населення було виділено 112767 грн. 57 коп., що підтверджено актами звірок за січень-грудень 2004 року. Зазначив, що до 2003року ВАТ „Шепетівське АТП-16807” було єдиним перевізником монополістом в місті Шепетівка і відмовлялось від перевезення пільгової категорії громадян. Зауважив, що на початку 2004 року, до укладання угоди тобто з 01.01. по 25.02.2004 року АТП-16807 не перевозило пільгової категорії громадян. В червні 2004 року АТП знову відмовилось перевозити пільговиків. Крім того звертає увагу суду на те, що АТП постійно допускає порушення умов договору, вибирає вигідні маршрути та рейси, від збиткових рейсів безпідставно відмовляється, не дотримується графіка рейсів, самовільно скорочує їх кількість. Рішенням сесії міської ради № 22 від 06.02.2004 року встановлено єдиний коефіцієнт співвідношення безплатних і платних перевезень. В 2004 році для міста Шепетівки він складав 0,74, для м. Хмельницького в 2003 році вказаний коефіцієнт був 0,49). За змістом ст. 40 Закону України „Про автомобільний транспорт” збитки від пільгових перевезень компенсуються за рахунок коштів відповідних бюджетів.

Щодо збільшення позовних вимог відповідач зазначив, що суд повинен врахувати ту обставину, що розрахунки позивача є необґрунтованими, не ґрунтуються на допустимих доказах. Зазначив, що згідно ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори з приводу укладення та виконання адміністративних договорів. Як вбачається з визначення поняття адміністративний договір, що міститься у ст.3 КАС України, то в даному випадку справа підлягає закриттю згідно ст..80 Господарського процесуального кодексу України, як така, що не підлягає розгляду господарським судом.

Представник третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Шепетівське міське управління праці та соціального захисту населення пояснив, що відповідно до порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого ПКМУ від 04.03.2002р. №256 надання вказаних виплат підприємствам здійснюється головним розпорядником коштів, тобто управлінням праці та соціального захисту населення. Ч.2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією України та нормативно-правовими актами України. Відповідно до п.4.5 ст.51 Бюджетного кодексу України розпорядники коштів несуть відповідальність за управління бюджетними асигнуваннями і здійснення контролю за виконанням процедур та вимог, встановлених цим кодексом. Розпорядники бюджетних беруть бюджетні зобов’язання та проводять видатки тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами. Розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян проводився із застосуванням єдиного коефіцієнту та згідно з Порядком, затвердженим рішенням 16 сесії міської ради 24 скликання від 19.05.2004р. №24 із наступними змінами і доповненнями. Згідно п.п.2,5 даного Порядку розподіл субвенції між перевізниками здійснюється головним розпорядником коштів за визначеною формулою із застосуванням єдиного коефіцієнту. В 2004р. рішеннями виконкому від 18.03.2004р. №62 та від 17.06.2004р. №140 для проведення розрахунку втрат за пільгові перевезення окремих категорій громадян міста затверджено на 2004р. єдиний коефіцієнт співвідношення кількості безплатно перевезених пасажирів і платних пасажирів у міському сполученні. Для всіх перевізників в 2004р. він становив 0,74. Аналогічно, рішенням виконкому від 16.03.2005р. №48 затверджено коефіцієнт на перше півріччя 2005р. в розмірі 0,50 та рішенням виконкому від 21.07.2005р. №160 –на друге півріччя 2005р. в розмірі 0.64грн. На виконання зазначених нормативних актів в 2004р. управлінням праці та соціального захисту населення перераховано для ВАТ „Шепетівське АТП-16807” субвенції в розмірі 106069,07грн. Відповідно в 2005р. –192404,56грн. та в 2006р. –208728,49грн. Отже, вимога позивача про стягнення 257523,25грн. втрат від пільгового перевезення пасажирів по м. Шепетівка за період з 01.01.2004р. по 31.03.2006р. є безпідставною.

Представник третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління казначейства в Шепетівському районі пояснив, що згідно наказу №1 від 01.11.2006року утворено Шепетівське управління Державного казначейства Головного управління Державного казначейства України у Хмельницькій області в якості відокремленого структурного підрозділу без права юридичної особи. Статтею 58 Закону України „Про Державний бюджет України на 2004 рік” та статтею 50 Закону України „Про Державний бюджет України на 2005 рік” затверджено обсяги субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг ветеранам війни і праці, військової служби, органів внутрішніх справ з послуг зв'язку та інших передбачених законодавством послуг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло -, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Перерахування субвенцій здійснювалось відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. №256. Зокрема, у відповідності до п.4 Порядку, щомісячні суми субвенції перераховувались на рахунок Головного фінансового управління Хмельницької обласної державної адміністрації, відкритий в управлінні Державного казначейства у Хмельницькій області. Головне фінансове управління ОДА протягом двох днів після отримання коштів субвенції надавало управлінню Державного казначейства платіжні доручення щодо перерахування цих коштів на рахунки районних бюджетів пропорційно нарахованим сумам і фактичній кредиторській заборгованості цих бюджетів. Отримані місцевими бюджетами суми субвенції перераховувались протягом одного операційного дня з рахунків районних фінансових управлінь на рахунки головних розпорядників коштів, відкриті у відділеннях Державного казначейства, для здійснення відповідних видатків. На виконання вищезазначених вимог, на рахунок фінансового управління Шепетівської міської ради перераховано субвенції на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян в сумі 842,6 тис.грн., в т.ч. грошовими коштами 782 255грн. Відповідно до ст.51 Бюджетного кодексу України розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та провадять видатки тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами. Головним розпорядником коштів (субвенції на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян) рішеннями сесій міської ради визначено управління праці та соціального захисту населення. Відповідно до ч.2 п.8 Порядку безпосередньо з постачальниками відповідних послуг розрахунки проводили головні розпорядники коштів у п'ятиденний термін. Органи Державного казначейства не наділені повноваженнями щодо розрахунків з постачальниками послуг.

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.

25.02.2004р. між Виконавчим комітетом Шепетівської міської Ради та ВАТ „Шепетівське АТП-16807” (перевізник) укладено договір на перевезення пасажирів автомобільним транспортом №2.

Відповідно до умов даного договору (п.1.1, п.1.2, п.1.3, п.2.1.5, п.2.1.6, п.2.3.3, п.2.3.9, п.5.1) предметом договору є господарська діяльність щодо виконання пасажирських перевезень на постійних маршрутах загального користування. Замовник надає перевізникові право на перевезення пасажирів на постійних автобусних маршрутах загального користування згідно додатку №1 та №2. Перевізник зобов’язується надавати транспортні послуги населенню на умовах, передбачених цим договором. Замовник зобов’язується методом комісійного обстеження встановлювати коефіцієнт співвідношення безплатних і платних пасажирів не менше 1 разу в рік. Забезпечувати в установленому порядку виділення дотації для покриття збитків від перевезення пільгових категорій громадян, які користуються пільгами згідно чинного законодавства в межах субвенції визначеної Державним бюджетом за методикою розрахунку відшкодування втрат від перевезення пільгових категорій населення, затвердженої рішенням 16 сесії міської ради 24 скликання від 06 лютого 2004р. №22. Перевізник зобов’язується забезпечувати безкоштовний проїзд пільгових категорій громадян міста згідно чинного законодавства України. Щомісячно, до 5-го числа місяця, що наступає за звітним, надає головному розпоряднику коштів розрахунок втрат від перевезення пільгової категорії громадян. Договір укладено на термін з 25 лютого 2004р. по 24.06.2006р.

06.02.2004р. XV сесією Шепетівської міської Ради 24 скликання прийнято рішення №22 про затвердження порядку визначення обсягу втрат від перевезення пільгової категорії населення. У пункті 2 вказаного рішення зазначено, що порядок визначення обсягу втрат від перевезення пільгової категорії населення транспортом загального користування запровадити з 01.01.2004р.

У пункті 1 Порядку зазначено, що на період до організації служби по роботі з автотранспортом в м. Шепетівка відшкодування втрат автоперевізників за перевезення пільгових категорій населення проводити на основі коефіцієнту кількості пільгових до платних пасажирів. Такий коефіцієнт встановлюється щорічно при комісійному обстеженні всіх міський маршрутів.

Відповідно до п.2 Порядку визначення обсягу втрат від перевезення пільгових категорій населення транспортом загального користування сума втрат визначається шляхом множення проїзду в населеному пункті на кількість перевезених пасажирів-пільговиків. Кількість перевезених пільговиків пасажирів - це звітна кількість платних пасажирів скоригована на коефіцієнт (співвідношення) кількості пільгових до платних пасажирів.

Головним розпорядником коштів міського бюджету на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення є управління праці та соціального захисту населення (п.3 Порядку).

Розрахунок втрат від пільгового перевезення проводиться за наведеною методикою. Отримувачі компенсації за пільгові перевезення (юридичні або фізичні особи) щомісячно до 5 числа, що настає за звітним подають головному розпоряднику коштів документи, що підтверджують наявність даних перевезень (п.5 Порядку).

Відповідно до п.6 Порядку розподіл субвенції здійснюється між працівниками пропорційно поданим розрахункам збитків від безкоштовного перевезення пільгових категорій пасажирів в межах передбаченої субвенції з державного бюджету на звітний період.

На виконання рішенн я №22 від 06.02.2004р., рішенням виконкому міської Ради №53 від 19.02.2004р. „Про постійну комісію з обстеження пасажирських маршрутів” було вирішено затвердити склад постійної комісії з обстеження пасажирських маршрутів міста, до складу якої було включено два представника позивача.

Рішенням виконавчого комітету Шепетівської міської Ради №62 від 18.03.2004р. затверджено на 2004рік коефіцієнт співвідношення кількості безплатно перевезених пасажирів і платних пасажирів у міському сполучення у розмірі 0,74%.

19.05.2004р. XVI сесією Шепетівської міської Ради 24 скликання прийнято рішення № 24 про затвердження Порядку розподілу субвенції з державного бюджету місцевому бюджету на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

У вказаному рішенні зазначено (п.2), що компенсація перевізникам втрат від пільгового перевезення окремих категорій громадян, які відповідно-до чинного законодавства користуються такими правами, проводиться за рахунок і в межах субвенції з державного бюджету місцевому бюджету на компенсацію за пільговий проїзд.

У п.3 рішення встановлено, що Порядок розподілу субвенції з державного бюджету місцевому бюджету на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорії громадян запровадити з 01.06.2004р.

Відповідно до п.1 Порядку розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян розподіл субвенції між пасажирськими перевізниками, що працюють на міських маршрутах загального користування проводиться на основі розрахунку обсягу втрат кожного перевізника від пільгового перевезення окремих категорій громадян.

Розрахунок обсягу втрат перевізника проводиться із застосуванням коефіцієнту співвідношення кількості безплатних та платних пасажирів, по кожному маршруту на підставі актів обстеження (п.2 Порядку).

11.06.2004року Шепетівської міською радою прийнято рішення №3 Про внесення змін у рішення XVI сесії міськради 24 скликання від 19.05.2004р. №24. Відповідно до вказаного рішення п.2 рішення №24 від 19.05.2004р. викладено в новій редакції, згідно якої розрахунок обсягу втрат перевізника проводиться із застосуванням єдиного коефіцієнта співвідношення кількості безплатних та платних пасажирів в загальному обсязі перевезень.

У пункті 4 рішення №3 передбачено, що розподіл субвенції згідно з цим рішенням проводити з 01.06.2004р.

Рішенням виконавчого комітету Шепетівської міськради №140 від 17.06.2004р. затверджено з 01 червня 2004р. єдиний коефіцієнт співвідношення кількості безоплатно перевезених пасажирів і платних пасажирів в загальному обсязі перевезень у міському сполученні у розмірі 0,74% та затверджено порядок роботи постійної комісії з обстеження пасажирських маршрутів.

В подальшому на перше півріччя 2005 року єдиний коефіцієнт був затверджений рішенням виконкому №48 від 16.03.2005 року, а на друге півріччя-рішенням виконкому №160 від 21.07.2005 року.

Постановою господарського суду Хмельницької області від 17.05. 2006р. по справі №18/7-НА частково задоволено позов відкритого акціонерного товариства „Шепетівське АТП-16807” м. Шепетівка до Шепетівської міської ради, до виконавчого комітету Шепетівської міської ради. Визнано нечинними рішення Шепетівської міської ради №3 від 11.06.2004р., рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради №62 від 18.03.2004р., №140 від 17.06.2004р., №48 від 16.03.2005р., №160 від 21.07.2005р.

Заслухавши пояснення представників сторін та оцінивши матеріали справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.2 ст.11 Цивільного кодексу України підставою виникнення цивільних прав та обов’язків є договори та інші правочини.

Відповідно до ст.509 Цивільного кодексу України зобов’язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов’язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку. Зобов’язання має ґрунтуватись на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

Згідно ст.525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від виконання зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Оскільки у статті 629 Цивільного кодексу України визначено, що договір є обов’язковим до виконання сторонами, то всі його умови –істотні, звичайні та випадкові –з моменту укладення договору стають однаково обов’язковими для виконання сторонами.

Згідно ст.40 Закону України “Про автомобільний транспорт” збитки пасажирського перевізника від пільгових перевезень та від перевезень за регульованими збитковими тарифами повністю компенсуються за рахунок коштів відповідних бюджетів.

Статтею 41 згаданого закону визначено, що відносини пасажирського перевізника з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування визначаються договором на перевезення пасажирів за автобусним маршрутом загального користування, в якому визначається державне замовлення на соціально значущі послуги автомобільного транспорту загального користування.

Судом враховано, що виконавчим комітетом Шепетівської міської Ради у встановленому законодавством порядку не внесено змін до умов договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом щодо визначення розміру відшкодування перевізникові втрат від перевезення окремих категорій громадян. Крім того, судом приймається до уваги, що постановою господарського суду Хмельницької області від 17.05. 2006р. по справі №18/7-НА частково задоволено позов відкритого акціонерного товариства „Шепетівське АТП-16807” м. Шепетівка до Шепетівської міської ради, до виконавчого комітету Шепетівської міської ради. Визнано нечинними рішення Шепетівської міської ради №3 від 11.06.2004р., рішення виконавчого комітету Шепетівської міської ради №62 від 18.03.2004р., №140 від 17.06.2004р., №48 від 16.03.2005р., №160 від 21.07.2005р.

Доводи відповідача судом не приймаються до уваги, оскільки вони не підтверджені належними доказами та не відповідають вимогам чинного законодавства.

Виходячи із вищенаведеного, позов Відкритого акціонерного товариства „Шепетівське автотранспортне підприємство 16807” м. Шепетівка до Виконавчого комітету Шепетівської міської ради м. Шепетівка про стягнення 257523грн. 25коп. є обґрунтованим, підтвердженим матеріалами справи і належними доказами та підлягає задоволенню.

У відповідності із ст. 49 ГПК України судові витрати у справі належить покласти на відповідача.

Зважаючи на викладене, керуючись ст.ст. 22, 44, 49, 82-84, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд –

в и р і ш и в:

Позов Відкритого акціонерного товариства „Шепетівське автотранспортне підприємство 16807” м. Шепетівка до Виконавчого комітету Шепетівської міської ради м. Шепетівка про стягнення 257523грн. 25коп. задовольнити.

Стягнути з Виконавчого комітету Шепетівської міської ради и. Шепетівка вул. Островського, 4 (код 04060789) на користь Відкритого акціонерного товариства „Шепетівське АТП-16807” м. Шепетівка, вул. Лермонтова, 2 (код 00426458) –257 523грн. 25коп. (двісті п’ятдесят сім тисяч п’ятсот двадцять три гривні 25коп.) втрат від пільгового перевезення пасажирів, 2575грн. 23коп. (дві тисячі п’ятсот сімдесят п’ять гривень 23коп.) державного мита, 118грн. (сто вісімнадцять гривень) витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Видати наказ.

Суддя В.О. Шпак

Віддруковано в 5 примірниках:1 До справи; 2 Позивачу; 3 Відповідачу. 4,5 Тре тім особам.